Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Válka do 31.12.19
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 398 / today visits: 398

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
15) 06.07.2019-21:31  -  Jarda Galler    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

...tak ještě ukázka masek od MH Models:


Masky jsem nanesl na stále ještě přilepenou kabinu, protože jsem předtím brousil spoje trupu a nechtěl jsem, aby mi prach nalétal dovnitř.


  


   


  


 

14) 02.07.2019-22:52  -  Jarda Galler    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

...takže až na pár povrchových detailů, které doplním po zabroušení a případném tmelení spojů, můžu, možná předčasně, bilancovat.
Celkově vzato, na modelu nebylo nic, co by mě nějak nepříjemně překvapilo, možná až na to začišťování několika desítek dílů...např. podvozkové nohy měly minimum dělící roviny, ale vzpěry podvozků už tak dobré nebyly. Někdo možná také nebude spokojen s někde plytkým rytím a chybějícím nýtům, ale tohle má každý nastavené jinak.
Mé obavy zmíněné na počátku testu o nejasné poloze dílů v podvozkových šachtách, které následně určují polohu sestavy podvozkových nohou se tak trochu vyplnily. Jednotlivé díly podvozku zapadají přesně do sebe, ale tato sestava již do podvozkových šachet bude každému zapadat jinak - podle toho jak se komu povede lícování dna a čel šachet do křídel. 
Obavy o lícování kabiny se nenaplnily, na modelu ji mám přichycenou jen tak lehce, protože kokpit ještě (někdy) dobarvím a dovybavím nad rámec stavebnice alespoň o pásy. Také masky na skla od MH Models budou při jejich složitosti a množství skoro nutností.


Shrnuto - Tamiya to není (a taky od Tamiye tohle nikdy nebude), ale s přihlédnutím ke složitosti a velikosti předlohy jde o jeden z těch lepších modelů SH.


  


  


      


 


 


 

13) 27.06.2019-21:07  -  Jarda Galler    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

...a vida - vrátivše se propocený z práce vidím, že Síbla asi lepím zbytečněSmajlik modelar...takže moloko má pravdu v tom, že podruhé ty pedály dám lépe, protože už budu vědět jak na to. Pro ty, co je budou lepit poprvé, tak je lepte pečlivě a začišťujte, začišťujte...
Jinak až na to oblíbené začišťování několika desítek interiérových dílů (na které jsem se víceméně vys...) vše pasuje dobře a v porovnání s He-70 od AZ, kterýho jsem měl předtím na stole, je tohle procházka s doutníkem po pláži...


  


...ale postoupil jsem i dál...


  


  


            


...a už se to rýsuje...


  


 

12) 26.06.2019-18:18  -  Martin "moloko" Mígl    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

Pedály jsou na pohodu, jen návod by stál za úpravu. Pérovka či jiný pohled, jak to celé asi patří by pomohla. Sedačky stejná situace. Sedí, když už víš jak na to.

11) 26.06.2019-16:36  -  Alfred Riedel    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

A ještě poslední foto ukazující správnou polohu pedálů... Ke kolizi sedaček a středového pultu, při velmi pečlivém lepení, které je v tomto případě nutné, tak ko kolizi nedojde..

10) 26.06.2019-16:32  -  Alfred Riedel    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

Náš konstruktér, který vytvořil 3D design Si 204 mne upozornil na to, že je zde kritizováno pasování pedálů řízení. Proti tomu se ale ohradil, s tím, že nebylo správně postupováno dle návodu a pedály jsou v recenzní stavbě přilepeny špatně. Vše mi předvedl na testovacím modelu a já mu musel dát zapravdu. Vše jsem nafotil, aby bylo zřejmé, jak se má postupovat. Při dodržení návodu nelze nalepit pedály špatně.
 

9) 22.06.2019-12:43  -  Jarda Galler    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

Michal: jo, kolize se sedadly tam byla...a taky ještě něco viz fotky:


      


      


...a barvit trup se mi zatím nechce, tak půjdu na ryby - to se mi chce vícSmajlik modelar

8) 20.06.2019-23:30  -  Michal    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

Jojo, jde to pomalu, jsme na tom +/- stejně. Mám v kolizi boky pojezdu pilotních sesli se středovým pultem. Musel jsem v jejich přední části odskrabnout z boku pár detailů.

7) 19.06.2019-21:45  -  Jarda Galler    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

To málo, co je na fotce, tak to jsou ztvárněné první dvě stránky návodu. A když vidím, co všechno je ještě uvnitř trupu, tak rychlostavba tohle nebude...


    


 

6) 17.06.2019-23:34  -  Michal    Siebel Si 204D, Special Hobby 1/48, fit test

To Jarda : dobrý je za tři, jak platilo ve škole....;-)

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711573775004.2277 forum

Reklama: Hračky