Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Válka do 31.12.19
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 404 / today visits: 404

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 09.07.2019-15:38  -  KING TIGER    ICM Afghan Motorcade (1979-1989)-pohled do krabičky

ATZ-5-375

Třetí stavebnice v balení je URAL ve verzi tankovacího vozidla. Stavebnice je postavena v základu na stejných dílech jako předchozí model Uralu, zcela nová je nádrž na palivo. Tělo nádrže je vyrobeno ze dvou polovin a samostatné přední a zadní stěny. Při bližším pohledu nalezneme pěkně ztvárněný protiskluzový povrch chodníčků podél nádrže a detailní uzávěry paliva. Na spodní straně nádrže nalezneme pár stop po vyhazovačích, které snadno odstraníme aniž bychom poškodily některé detaily. Manuál je přehledný a za pomoci univerzálních obtisků máme možnost postavit dva stroje:

- Standart painting scheme of ATZ-5-375 fuel bowsers

- Painting scheme of ATZ-5-375 fuel bowsers of GDR Army.

URAL 375D

Poslední model je ve verzi s otevřenou nákladní korbou. K základním dílům (podvozek a kabina) schodných s dvěma předešlými stavebnicemi výrobce přibalil nový rámeček ze světle-šedé hmoty obsahující otevřenou nákladní korbu. Při bližším pohledu nalezneme na obou bočnicích z vnější strany a ze spodní strany nákladního prostoru (díl č.B1) menší stopy po vyhazovačích. Naštěstí se dají snadno odstranit aniž by se poškodily okolní detaily. Na korbu můžeme naložit různorodý náklad. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní a universální, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze dvou zbarvení, s pískovou kamufláží a zelenými hady (dva uživatelé) a zcela zeleného zbarvení (sedm uživatelů).

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 09.07.2019  -  KING TIGER    ICM Afghan Motorcade (1979-1989)-pohled do krabičky

ICM 1:72

Kat.č. DS7201

Afghan Motorcade (1979-1989)


Téměř před čtyřiceti lety, 25. prosince 1979 začalo velké množství sovětských výsadkových sil přistávat v Kábulu poté, co afghánská vláda v prosinci 1978 zajistila smlouvu, která jim umožnila pozvat sovětské síly, aby pomohly podpořit nově zvolený pro-sovětský režim v Kábulu. Téměř 100.000 sovětských vojáků převzalo kontrolu nad velkými městy a dálnicemi. Povstání proti okupaci se rychle rozšířilo a Sověti tvrdě bojovali s mudžahedínskými povstalci a těmi, kteří je podporovali. Zahraniční podpora proudila k různorodým skupinám povstalců z Íránu, Pákistánu, Číny a Spojených států. Bojovníci Mudžahedeenů brzy soustředili útoky na sovětské kolony, které byly velmi náchylné k palbě z ručních palných zbraní a min položeným na silnicích. Veškerá životně důležitá činnost sovětských a afghánských vojsk závisela velkou měrou na těchto konvojích a proto se stali cílem všech povstaleckých skupin.Nová sada obsahuje čtyři samostatně balené modely v měřítku 1:72 (URAL-375D, URAL-375A, ATZ-5-375 a BTR-60PB), které jsou i součástí kresby na samotném vrchním díle krabičky.  Rámečky jsou zabaleny do standardní krabičky s výklopným víkem, která zajišťuje dokonalou ochranu všech dílů zabalených uvnitř.  Po otevření na nás čeká 15 rámečků z černé a ze světle-šedé barvy, spolu s pěti samostatnými díly, čtyři menší s transparentními díly, čtyři malé obtiskové aršíky a jednotlivé manuály pro jednotlivá vozidla.
Náhled na krabičku:


BTR-60PB

Model se neskládá z příliš mnoha částí, v sáčku najdeme pouze tři rámečky a hlavní části trupu. Ty jsou odstříknuty jako dvě poloviny, spodní vana a horní nástavba. Vrchní část má pěkné detaily, které vystupují nad povrch. Bohužel na mém vzorku byla lehce poškozena levá horní hrana. Vozidlo obsahuje i částečný interiér, který se bude hodit při otevření poklopů osádky. Kola jsou z plastu a skládají se ze dvou polovin. Tažné lano doplníme z vlastních zásob a dolepíme jen tažná oka ze stavebnice. U drobných dílů je dobré si dát pozor na jejich případné poškození a raději vše pomalu odřezat, aby nedošlo k jejich poškození nebo ztracení. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze dvou strojů:

-BTR-60PB, Soviet Army Guard units, 70s

-BTR-60PB, GDR Army, 70s

URAL 375A

Verze "A" představuje takzvané velitelské vozidlo. Model je složen ze samostatně lisované kabiny a nástavby, dvou větších rámečků, kol a dvou menších rámečků s transparentními díly. Hlavní nástavba je tvořena za pomoci vícedílných forem. V přední části, lze pozorovat menší posunutí formy, které si vyžádá opravu. Vystupující detaily jsou velice jemné, interiér neobsahuje. Interiér kabiny řidiče je vybaven dostatečně pro dané měřítku. Transparentní díly, mohou být pro náročnější modeláře příliš tlusté. Mezi díly nalezneme i čočky světlometů, což není v měřítku 1:72 příliš obvyklé. Kola jsou z plastu a skládají se ze dvou polovin. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní a universální, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze dvou zbarvení, s pískovou kamufláží a zelenými hady (dva uživatelé) a zcela zeleného zbarvení (sedm uživatelů).
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711573775025.4884 forum

Reklama: Hračky