Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Fit test
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

ArtScale velký  

denní zobrazení: 19662 / today visits: 19662

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
11) 26.07.2020-08:34  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

I v létě roku 2020 Eduard pokračuje s vydáváním doplňků pro stavebnici Mustangu. Zejména papírové nádrže jsou přínosem, protože předešlěé, určené na stavebnici Airfix, se skládaly ze tří dílů a spoje kuželů nasazovaných na vlastní tělo nádrže se musely (aspoň já jsem musel) "srovnávat" a upravovat. U nových toto odpadá, protože jsou z jednoho kusu.


 


 


 

10) 13.10.2019-19:46  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

P-51D gun bays je dalším z doplňků z řady brassin. Set obsahuje kompletně vybavené obě zbraňové šachty s kryty v alternativním provedení "early and late", nábojovými pásy, zbraněmi a obtisky s instruktážními popiskami, které byly umístěny na vnitřní straně krytů těl zbraní.


 


9) 26.09.2019-19:19  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Dnešní představení zakončím setem 648 489 pro kokpit P-51D-5:


 


8) 26.09.2019-19:12  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

648 495 je set s kryty podvozkových šachet a podvozkovými nohami odlitými z bronzu. Ty jsou opravdu šik, mají i úchyt pro kryt a hadici vedoucí k brzdám.


 7) 26.09.2019-19:06  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Výfuky s krytem jsme si už ukázali níže, stejně tak jako kola se vzorkem tvaru kosočtverce. Zde je set 648 485 obsahující výfuky bez krytu a další tři sady kol s odlišným vzorkem - 648 503 oválný, 648 504 křížový a 648 505 obdélníkový:


 


 

6) 26.09.2019-18:55  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Nyní se na doplňky mrkneme zblízka. Začnu vrtulemi.


 
 


648 488 je vrtule Hamilton Standard uncuffed, čili bez manžet, dá-li se to tak přeložit: 


Set 648 487 obsahuje častěji používanou Hamilton Standard s manžetami:


5) 26.09.2019-07:47  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

V tuto chvíli se zaím jen skupinově podíváme na další doplňky na P-51D z řady Brassin, na jednotlivé sety se detailně zaměřím později.


Pro úplnost je třeba uvést, že i doplňky vydané dříve na stavebnici Airfix se na Eduardí stavebnici dají použít, byť některé až na pozdější verze. Jsou to:


648 337 P-51D bazooka rocket launcher


648 349 fuel tanks 75 gal


648 350 paper tanks 108 gal


648 359 rear view mirrors


648 361 gunsight


648 369 bombs 250 lb


 


Vše zde představené bude v prodeji již zítra na stánku Eduard na Eday 2019.


 

 

4) 26.08.2019-11:02  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Je tomu tak jak povídá Jirka, P-51D přeci jenom nemá kola např. ze žebřiňáku.

3) 26.08.2019-10:41  -  jirka dominec    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Lingvistická poznámka: loukoť je segment ráfku. Tyč, co vede odprostředka k ráfku, sluje paprsek.

2) 26.08.2019-10:18  -  Libor Malý    Doplňky EDUARD na P-51D Mustang EDUARD se představují

Dalším z brassinových doplňků jsou výfuky s krytem. Výfuková potrubí mají pochopitelně odvrtaná ústí. Díly jsou pro všechny případy ještě označeny písmeny L a R, a tak nehrozí jejich případná záměna.


 
1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711597425339.6159 forum

Reklama: Hračky