Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 4491 / today visits: 4491

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 23.10.2019-18:08  -  Libor Malý    Jak jsem lepil podvozkovou šachtu u Eduardího Mustanga

Tady je hotová. Možná ji ještě trošku odtrátuju, ale bůhví kdy.


 
7) 10.10.2019-16:16  -  jenda    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Ředitel vám jasně naznačil, že jste neumětelové Smajlik modelar.

6) 10.10.2019-15:04  -  Zbynek Skopan    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Toho  motoru bych se nabál  ale křídel jo

5) 10.10.2019-14:42  -  Libor Malý    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Ano, listopadové. S brassin motorem a ostatními doplňky.

4) 10.10.2019-14:39  -  Zbynek Skopan    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Tak to dej  fotky 100%  až do toho řízneš  tak by mě zajímalo jak to dopadne...  kdysi jsem si rozřezal křádla u Spitfire Mk.Vc  a pak  to bylo jako harmonika  a musel jsem vlepit spoustu  zpevnění...


 


Imho to budou ty zbraně co se  teprv začnou prodávat? v listopadu?


 


IMHO   mám doma  BF-109G-6  tam je celková pevnost  křidla zajištěná spoustou "žeber"  jakož i  konstrukcí pro podvozek... Mustangové křídlo  by potřebovalo  vlepovací nosník před hranu křidélek a odtokovky  který by zafixoval  výšku profilu  v celé délce....

3) 10.10.2019-14:34  -  Libor Malý    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Mačkám to tak záměrně, protože až to budu lepit k sobě tak tam šoupnu svorku, ta to bude mačkat asi ještě víc.


Poptávaná fota zatím nemohu dát, budu do křídla roubovat brassin zbraně.

2) 10.10.2019-14:21  -  Zbynek Skopan    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

- myslím ,  že to mačkáš až ti bělí prstyCool ... slep to a vyzkoušej  vlepit vložky s hlavněmi kulometu  a dej foto    a pak fotky   zezadu  na sparu pro vlepení  klapky .....Na 2 a 3 jsou vidět křivé díly, já je měl ještě   více ohlé..


 


 

1) 10.10.2019  -  Libor Malý    Jak jsem lepil šachtu u Eduardího Mustanga

Mám na stolečku v pořadí třetího poníka od Edíka. Včera jsem se jal, nabuzen internetovou debatou, která následovala po výměně názorů na článek Pepy Choreně z Modeláře 9/2019, říznout do šachet. Zvolil jsem následující postup:


 


1. všechny díly šachty jsem ještě v rámečcích nabarvil stříknutím Fengdou a opatřil washem ze směsi laku Future a přípravku Vallejo. Co se konzistence washe týče byl docela hustý a netřeba připomínat, že se wash zachytil zejména v prohlubních dílů. Nakonec jsem díly v zinkchromatu nastříkal matným lakem Gunze H.


  


2. Lepil jsem Tamiya Quick Settingem. Nejdřív ohrádku - stěny šachty. Trochu se mi to pokroutilo.


  


3. A sestava bočnic taky zpočátku nechtěla moc držet při sobě, stejně tak středový díl rozdělující šachtu. Otvor pro zasunutí tohoto dílu skrz strop jsem musel malinko rozšířit skalpelem, wash zde zapracoval.


  


4. Udržet správný tvar bočnic napomohl strop šachty. Ten jsem vmáčknul jeho zoubky do vybrání v bočnicích a sestavu začal opatřovat lepidlem zleva za stálého tlaku prsty ruku tak, aby se zoubky do vybrání zatlačily co nejhlouběji.


 
 


5. Tady už mám zalepeno a zatlačeno po celém obvodu spojů stropu šachty s bočnicemi.
 


6. Zde si všimněte, že přední stěna šachty s otvory nedoléhá úplně k vymezovačům na dílu spodní půlky křídla, ve středu v místě otvoru ale k zarážkám doléhá.


  


7. Tady to doléhání je už lepší, protože na fotce č. 6 jsem ještě neměl v šachtě vlepená žebra. Ty jsem tam nacvakal, uznávám že v rozporu s návodem, až po nalepení sestavy šachty do dílu křídla. Lepidla nebylo skoro potřeba, většina žeber držela i tak. Řekl bych, že žebra trochu šachtu "roztáhla". Spoj stropu šachty s bočnicemi jsem vepředu lehce přejel hrubým smirkem, vlastně ho jen začistil.


  


8. A tady je výsledek. Škvírečka v náběžce široká možná tak jak je široké rytí paneláže. A to to držím jenom v ruce bez lepidla.


 1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711591328592.1763 forum

Reklama: Hračky