Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
Válka do 31.12.20
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 3746 / today visits: 3746

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
4) 02.12.2019-22:58  -  Milan Klouček    ICM W.O.T. 8 WWII British Truck-pohled do krabičky

Ten lev bohužel není jediná chyba, které se u ICM dopustili. Na zadním čele by vlevo neměl být lev (ten se dával jen zepředu), ale bílý ovál s písmeny CS. To sice není na tomhle vozidle fotograficky doloženo, ale byla to všeobecná zvyklost. Co ale je fotograficky doloženo (krásná fotografie vozidla L1278871 je na stránkách Roty Nazdar), je tmavé zbarvení vršku plachty - předpokládám, že se jedná o černou barvu. Na předku kabiny je pod čtvercem s číslem jednotky vidět pole tmavší barvy zřejmě po přetření označení předchozího uživatele. Tohle konkrétní vozidlo má pouze stíněné světlo na levém blatníku, na pravém blatníku světlo chybí (v návodu jsou nakreslená dvě nestíněná světla). A další problém je konstrukce plachty - horní podélné tyče nebyly všechny rovné, rovná byla ta středová a potom na každé straně dvě krajní tyče u ohybu oblouků, ty zbylé dvě tyče byly na středovém oblouku prohnuté směrem do středu korby, takže při pohledu shora konstrukce trochu připomínala britskou vlajku. Pokud bude někdo stavět auto bez plachty, tak stačí nechat tyhle dvě tyče trochu delší a patřičně je ohnout, ale výlisek plachty (jinak velmi pěkný) je v tomhle ohledu neopravitelný. Tady se ICM evidentně nechalo zmást dílenskou korbou na WOT-6, kde jsou ty tyče skutečně všechny rovnoběžné.


Ještě drobnost ke zbarvení motoru - podle mně je to nesmysl. Podle kolegy veteránisty byly všechny motory Ford šedomodré a pouze příslušenství (startér, dynamo, filtr...) bylo černé. Když před časem generálkoval WOT-3, tak převodovka byla lahvově zelená.


Ovšem jinak je to model velmi zdařilý a soudě po předchozí zkušenosti s WOT-6 by měl být i dobře sestavitelný.

3) 01.12.2019-22:50  -  Tomáš Jakl    ICM W.O.T. 8 WWII British Truck-pohled do krabičky - Řeznický lev!!!

Řeznický lev!!!


Tak to je pecka! Smajlik modelar Jako znak Československé samostatné brigády je na obtiskovém aršíku barevně inverzní znak pražského řeznického cechu.


Je to docela prča, protože jako znak Československé samostatné brigády se do 9. března 1944 používal ve Velké Británii barevně inverzní malý československý státní znak, kterému pro červenou barvu lva naši vojáci tehdy přezdívali "řeznický lev".


Jak k tomu obtisku v ICM dospěli by mě docela zajímalo. Je to podobná bota, jako když v Ospreyce o husitech mají na barevných rekonstrukcích husité na praporu husu, pijící z kalicha. To byl posměšný symbol protihusitské propagandy, a žádný husita by si to na prapor nikdy nedal.

2) 29.11.2019-22:27  -  KING TIGER    ICM W.O.T. 8 WWII British Truck-pohled do krabičky

Rámečky:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 29.11.2019  -  KING TIGER    ICM W.O.T. 8 WWII British Truck-pohled do krabičky

ICM 1:35


Kat.č. 35590

Model W.O.T. 8 WWII British Truck
Ford (UK) byl jedním z největších dodavatelů nákladních vozidel pro armádu během druhé světové války, a také jeden z největších dodavatelů v rámci smlouvy o půjčce a pronájmu ("Lend and Lease Act") vozidel do Ruska. Verze WOT (War Office Transport) 8 4x4 byla produkována v počtu okolo 2500 kusů postavených mezi lety 1941 až 1942 a používaných na všech frontách včetně severní Afriky, Itálie a severozápadní Evropy. Vzniklo několik různých nástaveb i zajímavých například s raketami "Katiusha".Novinka je zabalena do krabičky s pěkně provedenou kresbou na vrchní díle obalu. Výlisky jsou baleny v samostatné krabičce s výklopným víčkem, jak je u výrobce již tradicí. Po otevření na nás čeká osm rámečků šedé barvy, jeden s transparentními díly, malá leptaná planžeta, vinylová kola, manuál a v něm vložený malý obtiskový aršík. S částí rámečků jsme se mohli setkat u modelu W.O.T. 6 kat.č. 35507, jedná se především o díly podvozku. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Interiér kabiny je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů. Dveře řidiče a spolujezdce můžeme ponechat otevřené a díky tomu lépe vynikne samotný interiér. U nákladového prostoru lze po menších úpravách ponechat otevřenou "nástupní rampu". Výrobce nezapomněl ani na možnost zakrytí prostoru pomocí plachty, která je součástí dílů ve stavebnici. Plachta se skládá z pěti větších dílů, které snadno sestavíme v jeden celek. Nechybí ani decentní naznačení prověšení plátna v místech vrchní konstrukce. Druhá varianta je ponechat pouze samotnou trubkovou konstrukci bez zakrytí. Zde je otázkou zda plastové díly nenahradit pomocí kovových drátků za využití původních dílů jako předlohy pro jejich nové zhotovení. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Leptaná planžeta je překvapením, protože obvykle není běžně součástí stavebnic. Obsahuje ochranné mřížky chladiče. Kola jsou vinylová, pro některé modeláře toto nemusí být úplně šťastné řešení. Pro náročnější modeláře se dají zakoupit kola z resinu od některého z mnoha výrobců doplňků. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze dvou strojů:


W.O.T. 8, 1st Czech Armoured Brigade, Germany, Spring 1945

W.O.T. 8, France, Summer 1944

Náhled na krabičku a manuál:

Manuál.
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711591325054.7226 forum

Reklama: Hračky