Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 12364 / today visits: 12364

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 25.12.2019-17:21  -  KING TIGER    ICM Sd.Kfz. 251/6 Ausf.A with Crew-pohled do krabičky

Rámečky:


             


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.


1) 25.12.2019  -  KING TIGER    ICM Sd.Kfz. 251/6 Ausf.A with Crew-pohled do krabičky

ICM 1:35


Kat.č. 35104

Sd.Kfz. 251/6 Ausf.A with CrewPolo-pasové vozidlo Sd.Kfz. 251 byl základním obrněným vozidlem německé armády vyvinutý ve firmě Hanomag. Vážil 9 tun. Mohl vézt až 10 vojáků, posádku tvořil, velitel, řidič a kulometčík. Vyzbrojen byl, tak jako Sd.Kfz. 250 dvěma kulomety MG 34 později MG 42. Poháněn byl motorem Maybach HL42 TRKM s výkonem 100 koní. Celkem byl vyráběn ve 4 verzích a 23 variantách. Celkem bylo postaveno cca 15 252 vozidel všech verzí a variant. Výrobní kapacity nikdy nedokázali pokrýt potřebné množství, které armáda potřebovala pro jednotky Wermachtu a Waffen SS. Sd.Kfz. 251/6 byla velitelská varianta vybavena různými typy radiostanic a velkou rámovou anténou. Osádka byla složena ze sedmi mužů. Výzbroj byla omezena na jediný kulomet MG 34 nebo MG 42 v zadní části vozidla.Novinka vychází z nedávno vydaného modelu Sd.Kfz. 251/6 Ausf.A, kat.č. 35102. Nový přebal této stavebnice obsahuje oproti předchozímu modelu navíc rámeček s figurkami ze sady, kat.č. 35644 German Command Vehicle Crew (1939-1942). Celek je zabalen do krabičky s pěkně provedenou kresbou na vrchní díle obalu. Výlisky jsou baleny v samostatné krabičce s výklopným víčkem, jak je u výrobce již tradicí. Po otevření na nás čeká sedm rámečků šedé barvy, jeden s transparentními díly, vinylová kola a pásy, manuál a v něm vložený malý obtiskový aršík. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Stavebnice obsahuje  kompletní motor a díky samostatně tvořeným deklům motoru ho můžeme ponechat otevřený.  K motoru postačí jen doplnit rozvody z drátků patřičného průměru podle fotografií. Interiér vozidla je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů a přiložené radiostanice, zadní dveře můžeme zcela otevřít. Rámovou anténu výrobce vytvořil v jednom celku, díky tomu odpadá pracné vlepovaní jednotlivých konstrukčních prvků. Zde se nevyhneme stopě po dělící rovině, kterou je zapotřebí začistit. Přední kola a oba pásy jsou vyrobeny z černého vinylu. Kola mají pěkný vzorek, ale bez log výrobce pneumatik. Na několika "gumových patkách" u konců pásů jsem nalezl menší deformace. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Jediné dva díly, které upotřebíme jsou skla pro světlomety. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů, uvnitř je přiložen samostatný list pro sestavení figurek. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a obsahují i budíky pro přístrojovou desku. Součástí balení je i přidaný rámeček se čtyřmi figurkami řidiče, velitele a dvou radistů. K sluchátkům radistů pouze doplníme kabely. Vybírat můžeme ze dvou strojů v tankově šedém zbarvení, u prvního má modelář na výběr ze dvou různých období:

- 1a) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, command vehicle of Lieutenant-General H. Guderian, Poland, September 1939
1b) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, command vehicle of Lieutenant-General H. Guderian, France, May 1940

- 2) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, 1941Náhled na krabičku a manuál:


Manuál:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1631983806.1995 forum