Plastic Planet malý Válka Plastic Planet malý 2
Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 6306 / today visits: 6306

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 09.01.2020-12:03  -  Štefan Prochazka    ICM B-26B-50 Invader-pohled do krabičky

Nešlo by pro příště uvést v hlavičce měřítko?


Člověk natěšeně listuje spoustu stránek a nakonec dole zjistí, že je to čtvrtka nebo u techniky pětatřicetina...


Kdyby v hlavičce bylo "1/48, 1/35, 1/72" apod, hned vím, zda mne to zajímá, či ne...


ŠP

2) 08.01.2020-21:23  -  KING TIGER    ICM B-26B-50 Invader-pohled do krabičky

Rámečky:


        


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 08.01.2020  -  KING TIGER    ICM B-26B-50 Invader-pohled do krabičky

ICM 1:48


Kat.č. 48281

B-26B-50 InvaderA-26 Invader? Počkej, ehm ... B-26 Invader. To je ono, po roce 1948 značený jako B-26. Vývoj letounu sahá do roku 1941, v dubnu téhož roku komise schválila dřevěnou maketu a 2. června byla podepsána objednávka na stavbu dvou prototypů. Později byla rozšířena o stavbu třetího prototypu. První prototyp vzlétl 10. července 1942 z letiště Mines Field. První sériový letoun A-26B-1DL opustil výrobní závod Long Beach v září 1943. Všechny stroje až do varianty A-26B-50-DL měly pevnou příď s šesti kulomety ráže 12,7 mm. U strojů mohla být i využita těžší výzbroj zahrnující kanony ráže 35 mm až 75 mm. Ochranu letounu zajišťovala čtveřice kulometů ráže 12,7 mm soustředěných po dvou párech do dvou dálkově otáčivých otočných věží. A-26 mohl nést až 2700 kg ve dvojité pumovnici a na závěsech pod křídly. První bojem prošel na Tichomořském bojišti. Na Evropě létaly až ke konci Války kde měli nahradit A-20 Havoc. Po skončení druhé světové války se účastnil bojů v korejské válce a následně i ve Vietnamu. V tomto "moderním" konfliktu prováděl noční útoky na Ho Či Minovu stezku a další cíle. Některé stroje sloužily i v civilní službě jako hasičské bombardéry a v dalších rolích i filmových, například ve filmu "Always" s Richardem Dreyfussem. Vyrobeno bylo celkem  2452 kusů.
Novinka od ukrajinského výrobce udělala mnohým modelářům radost, nahradila totiž  letitou stavebnici z roku 1993 od společnosti Monogram, která se objevila v několika přebalech od různých modelářských značek. Model je zabalen do krabičky s pěkně provedenou kresbou na vrchní díle obalu. Výlisky jsou baleny v samostatné krabičce s výklopným víčkem, jak je u výrobce již tradicí. Po otevření na nás čeká osm rámečků ze světle-šedé barvy, jeden s transparentními díly, manuál a v něm vložený obtiskový aršík. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou povětšinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Rytí na povrchu je příjemně jemné, některé krytky mají naznačeny šrouby. Krásně je naznačené jemné žebrování na křidélkách. Stavebnice umožňuje modeláři sejmout kryty obou motorů. Motory jsou ztvárněny včetně vstupního i výfukového potrubí a s držáky krytů. Výrobce nezapomněl ani na přípravek pro přesné umístění výfuku. Interiér má naznačenou základní vnitřní konstrukci, bohužel tím při bližším pohledu vznikly menší propadliny na vnější pravé straně trupu. Kokpit, pumovnice a podvozkové šachty jsou v základu vybaveny nadmíru dobře, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy, rozvody elektroinstalace a hydrauliky. Náročnější modelář sáhne po některé z leptaných sad určených pro interiér nebo i exteriér. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt kabiny lze ponechat v otevřené poloze. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je srozumitelný a provede nás stavbou bez problémů, díly které nepoužijeme výrobce dobře označil. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, obsahují i budíky pro přístrojovou desku.. Na výběr máme ze tří různých strojů, dvou v olivově zelené a jednom v barvě kovu:


- B-26B-30-DL, 8th BS, 3d BG, Iwakuni AB, Japan, Spring 1951

- B-26B-56-DL, 13th BS, 3d BG, Iwakuni AB, Japan, August 1950

- B-26B-61-DL, 730th BS, Miho AB, Japan, Fall 1950

Náhled na krabičku a manuál:

Manuál:

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1634789590.4214 forum