Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velkýdenní zobrazení: 3463 / today visits: 3463

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
51) 15.01.2021-14:38  -  Libor Malý    firma Quinta Studio představuje

V současné době 105 položek od Quinta Studio v nabídce zahraničního prodejce.

50) 04.01.2021-21:06  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Další  dvě sady   pro  současné  stroje. Sice  již  nějaký  měsíc  v prodeji ,ale  nezaškodí  se na ně podívat  blíže.


 


      


     

49) 21.12.2020-22:22  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Díky ochotě výrobce  jsem měl  možnost  v předstihu  vyzkoušet  testovací  vzorek   určený pro  čtvrtkovou stavebnici  Mi-2   firmy Aeroplast . Aplikoval jsem jej  do modelu na kterém právě  pracuji. Mezitím  se   sada  v  minulých dnech   dostala  již  na modelářský  trh .


 


Připojuji  pár  vlastních  postřehů  z práce  s tímto produktem:


 


-  po  namočení  do vody se  jednotivé  díly      snadno a velmi rychle      uvolňují  od podkladového papíru. Řekl bych o něco rychleji   než  standartní obtisky


 


-  po oddělení  od  papíru  se díly  nekroutí a lze  je vzít bez obav  do pinzety


 


- k   aplikaci na patřičné místo  je   nutné  použít lepidlo pro vyšší  adhezi. Disperzní např. Herkules lze  použít ,ale   dlouho  schne  a může  dojít  k posunutí  dílu.  Já  jsem použil bez problému  sekundové lepidlo . Kdo  si není  jistý   položením  dílu na první  pokus , může  použít  gelový  vteřiňák, kdy  se  dá s  dílem  ještě  chvíli pohybovat.


 


- 3D  efekt  produktu  po  aplikaci na model  je   skvělý


      

48) 08.12.2020-22:54  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Další sada  je určená  pro čtvrtkový  MiG-31 BM   firmy AMK :


     


 

47) 07.12.2020-21:49  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Právě mi  dorazilo několik  sad , které   jsou již nějaký  měsíc  v nabídce,ale  nezaškodí  se na ně podívat  podrobněji. Začnu   zajímavým  typem   pro  tuzemské modeláře - Lavočkin  La-5 FN. Sada  je  určená pro stavebnici  firmy  Zvezda  a v nabídce  je i vacu  kabina :


  


     


 

46) 05.12.2020-20:32  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Libor  byl rychlejší  a tak přidám  ještě  stavební  návod  na Mustanga  a také  další dvaatřicetinový  set  , určený  pro  stavebnici    Jak-3   firmy Special Hobby :


     


 


  

45) 02.12.2020-18:36  -  Libor Malý    firma Quinta Studio představuje

Nemohu jinak než se připojit ke Zdeňkovi a odprezentovat setík na 1:32 Mustanga od Tamiya, mé oblíbené to aero. Pro aplikaci návod upozorňuje nepoužívat žádné "změkčovací"  vodičky aby se nenarušila plastičnost a ostrost detailů a v případě, že obtisk nepřilne pevně, obtáhnout jej na rozhraní s dílem, na kterém je aplikován, vteřinovým lepidlem např. za použití ostrého napichovátka.


  


 

44) 08.09.2020-22:00  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Nová  sada  3D obtisků  je  určena  pro  horkou novinku  SU-27 UB  firmy GWH :


           

43) 02.07.2020-22:11  -  Zdeněk Šebesta    firma Quinta Studio představuje

Při  aplikaci těchto  3D obtisků  se opravdu  používá    vteřinové lepidlo.V případě  fixace  malých  dílů  a  flexibilních  částí, jako jsou  upínací    pásy  -  stáhnout  díl  jako obtisk , osušit   styčnou  plochu  např. ubrouskem a  a  usadit   do malého  množství   lepidla. Lepší je  použít  gel , kdy  se  dá   s dílem  ještě chvilku manipulovat  a  přesně  usadit. Stejně  tak   lze  vteřinovým lepidlem  pojistit  adhezi větších  dílů.

42) 02.07.2020-18:53  -  Láďa Weigend    firma Quinta Studio představuje

Tak jsem objednal na Slovensku, na níže uvedeném linku. Přes Zásilkovnu, dodáno během 2 týdnů (1 položka nebyla skladem), na dobírku, o výši poštovného se nám můře u ČP a jiných českých firem zdát.  Palubovky vypadají na pohled super. Jen se chci zeptat zdali máte někdo zkušenosti jak se s těmito obtisky pracuje. Jak jsem pochopil z návodu se svoji "pidžin angličtinou", má se snad obtisk usadit na kapku vteřinovky. Opravdu???

1  2  3  4  5  6  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711611294046.5855 forum

Reklama: Hračky