Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 12694 / today visits: 12694

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 16.03.2020-12:02  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWI ANZAC Desert Patrol-pohled do krabičky

ICM 1:35


Kat.č. 35663

Model T 1917 LCP WWI Australian Army CarV krabičce s počítačovou kresbou se nachází další variace na téma Ford Model T, tentokrát ve verzi LCP. Dva rámečky ze středně šedého  plastu plus jeden s transparentními díly. Stavebnice obsahuje detailní motor a pěkně vybavenou kabinu řidiče včetně dobře ztvárněného polstrování. Nástavba je velice jednoduchá, určená pro přepravu nákladu nebo jiných předmětů. Součástí modelu je i kulomet Lewis u kterého bude potřeba vyvrtat hlaveň. Díky dobře zvládnuté technologii lisování budeme vady hledat marně. Jedinou jsem nalezl na prolisu pravého předního blatníku, kde je malá mezírka. Trochou tmelu vše napravíme velice snadno. Prolisy samotné jsou moc pěkně naznačené a dají vyniknout celému vozu. Rám je z jednoho kusu, díky tomu se vyhneme problémům s geometrií při stavbě.

Návod je v obvyklém standartu výrobce. Stavební postup je dobře srozumitelný, na konci nalezneme barevné bokorysy s umístěním obtisků. Obtisky umožňují postavit dva stroje z Palestiny:

1/ Model T 1917 LCP, Dead Sea region, Palestine 1918

2/ Model T 1917 LCP, Palestine, 1918

Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.


2) 16.03.2020-11:55  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWI ANZAC Desert Patrol-pohled do krabičky

ICM 1:35


Kat č. 35667

Model T 1917 Touring, WWI Australian Army Staff CarVýrobce navázal na předchozí dvě stavebnice kat.č. 35663 a 35664 a rozšiřuje tak řadu modelů automobilů Model T 1917 v Australských službách na středním východě. V krabičce s pěknou kresbou se nachází další variace na téma Ford Model T, tentokrát ve verzi štábního vozidla. Výlisky jsou baleny v "samostatné" krabičce s výklopným víčkem, jak je u výrobce standardem. Po otevření na nás čekají dva rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly, obtiskový aršík a manuál. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí nebo se dají odstranit. Povrchové detaily jsou ostré včetně prolisů na blatnících. Rám podvozku je i přes své zjednodušení detailní, udržet jeho geometrii nebude dělat modeláři větší problém jelikož je součástí karosérie (díl E13). Stavebnice obsahuje i detailní motor a pěkně vybavenou kabinu řidiče včetně dobře ztvárněného polstrování pro obě sedadla. Dveře jsou řešeny v jednom celku společně s bočnicemi. Pro jejich otevření bude zapotřebí trocha modelářského umu a vyřezat je z tohoto dílu. Kola jsou čistě plastová, díky tomu odpadá případný problém s vinylovými díly a jejich pracným začišťováním. Transparentní díly jsou čisté a obsahují i zasklení pro světlomety. Návod je v obvyklém standartu výrobce. Stavební postup je dobře srozumitelný, na konci nalezneme barevné bokorysy s umístěním obtisků. Obtisky umožňují postavit dva stroje z Palestiny:


1/ Model T 1917 Touring, Palestine 1918 LC 3562

2/ Model T 1917 Touring, Palestine 1918 LC 1357

Náhled na manuál a rámečky:

Rámečky:


1) 16.03.2020  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWI ANZAC Desert Patrol-pohled do krabičky
ICM 1:35

Kat.č. DS3510

WWI ANZAC Desert PatrolNovinka představuje tři kompletní modely automobilu značky Ford Model T 1917 v jednom balení. Vše je zabaleno do větší krabičky s pěkně vyobrazenou kresbou všech tří automobilů na vrchním díle obalu. Uvnitř nalezneme kompletní výlisky již dříve vydaných modelů, kat.č. 35663, 35664 a 35667,  tři samostatně vytištěné manuály a v nich vložené malé obtiskové aršíky. Sada je určitě zajímavá pro svou koncepci 3v1 a pro svou příjemnou pořizovací cenu.ICM 1:35


Kat č. 35664

Model T 1917 Utility, WWI Australian Army CarSpolečnost ICM ve své kolekci zmenšených modelů značky Ford T sleduje podobou cestu jako u originální předlohy. Postupně vydává  různé varianty ve dvou měřítkách 1:24 nebo 1:35. V krabičce s pěknou kresbou se nachází další variace na téma Ford Model T, tentokrát ve verzi užitného vozidla. Výlisky jsou baleny v "samostatné" krabičce s výklopným víčkem, jak je u výrobce standardem. Po otevření na nás čekají dva rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly, obtiskový aršík a manuál. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí nebo se dají odstranit. Povrchové detaily jsou ostré včetně prolisů na blatnících. Rám podvozku je i přes své zjednodušení detailní, udržet jeho geometrii nebude dělat modeláři větší problém jelikož je součástí karosérie (díl A20). Stavebnice obsahuje kompletní motor s převodovku. K motoru postačí jen doplnit rozvody z drátků patřičného průměru podle fotografií. Pokud by modelář chtěl motor odkrýt bude zapotřebí patřičně upravit jeko kapotu. Kabina má některé pěkné prvky například v podobě naznačení kožené sedačky nebo světlometu po straně kabiny.Dveře jsou řešeny v jednom celku společně s bočnicemi. Pro jejich otevření bude zapotřebí trocha modelářského umu a vyřezat je z tohoto celku. Kola jsou čistě plastová, díky tomu odpadá případný problém s vinylovými díly a jejich pracným začišťováním. Transparentní díly jsou čisté a obsahují i zasklení pro světlomety. Zabaleny jsou v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny před případným poškozením. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů, na jeho konci nalezneme barevné bokorysy s umístěním obtisků. Obtisky umožňují postavit dva stroje z Palestiny:1/ Model T 1917 Utility, Palestine, 1918 LC2098

2/ Model T 1917 Utility, Dead Sea region, Palestine, 1918 LC 2878

Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:

+1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711586012233.1693 forum

Reklama: Hračky