Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 53534 / today visits: 53534

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 01.04.2020-21:11  -  KING TIGER    ICM 1:35 Standard B "Liberty" with WWI US Drives-pohled do krabičky

Rámečky:


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 01.04.2020  -  KING TIGER    ICM 1:35 Standard B "Liberty" with WWI US Drives-pohled do krabičky
ICM 1:35

Kat.č. 35653

Standard B "Liberty" with WWI US DrivesKdyž Spojené státy vstoupily do První světové války, byla její armáda vysoce ceněna jako kvalitní spojenec. Jednou z věcí, které přivezla se svými vojáky byly i vozidla. Nákladní vozy americké armády "Liberty" vyrobené na konci první světové války byly prvním pokusem na světě vytvořit standardizované řady vojenských vozidel, sériově vyráběných různými firmami ze standardizovaných komponentů. Nejznámější byly vozy řady B s nosností 3 tuny, které od počátku roku 1918 vyrábělo 15 amerických firem ve 2 sériích. Byly to vozy s otevřenou kabinou vybavenou čtyřválcovým motorem s pohonem zadní nápravy s kardanovým hřídelem se šnekovým převodem a plnými gumovými obručemi místo klasických pneumatik. Automobily měly kola z lehkých slitin a acetylenové světlomety. Před koncem války bylo shromážděno 9 452 nákladních vozů "Liberty", z nichž 7 600 bylo odesláno do Evropy. Po skončení WWI bylo mnoho vozidel prodáno na civilním trhu. Některé vozy využily i zahraniční armády, jako příklad lze uvést polské letectvo během polsko-sovětské války v roce 1920.Nový přebal stavebnice využívá shodných výlisků s dříve vydaným modelem, kat.č. 35537 s jednou inovací v podobě přidaného rámečku na kterém nalezneme dvě figurky, řidiče a spolujezdce. Celek je zabalen do standardní krabičky s výklopným víkem. Po otevření na nás čeká pět rámečků ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly, malý obtiskový aršík a dva manuály. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí nebo se dají snadno odstranit. Povrchové detaily jsou ostré a hlavy šroubů nejsou rozplizlé. Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při jeho složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z tenkých drátků podle fotografií. Model přímo neumožňuje ponechat kapotu motoru otevřenou, pokud bychom ho chtěli otevřít bude zapotřebí trocha modelářského umu a řezání. Kabina má některé pěkné detaily, například v podobě naznačení protiskluzové podlahy nebo světlometu. Zapotřebí bude podle fotografií dodělat přední popruhy pro uchycení stahovací střechy. K tomu bude vhodný, například velmi tenký plíšek nebo cigaretový papírek. Nákladový prostor je dobře zpracovaný, modelář se nemusíme bát stop po vyhazovačích. Postačí si jen promyslet v průběhu stavby jakým nákladem ho naplní. Pro zakrytí nákladového prostoru si můžeme vybrat ze dvou rozdílných variant, které modeláři výrobce nabízí. První varianta nabízí samostatné obruče, které můžeme ponechat volně bez plachty nebo je využít pro domácí výrobu plátěné plachty. U druhé využijeme samotnou plátěnou plachtu přímo ze stavebnice tvořenou z pěti plastových dílů. Na těchto dílech nalezneme z vnitřní strany několik stop po vyhazovačích, které bude zapotřebí začistit.

Součástí balení je i přidaný rámeček s dvěma figurkami ze sady, kat.č. 35706 US Drivers (1917-1918).

Obě figurky jsou rozloženy do jednoho samostatného rámečku. Jednotlivé díly jsou čistě odstříknuté, bez otřepů nebo propadlých míst. Na některých dílech si můžeme povšimnout jemné dělící roviny po formě.

Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez větších problémů, pro sestavení figurek je přiložen samostatný list.

Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze dvou strojů:

- Standard "Liberty" truck, US Army, 1918

- Standard "Liberty" truck, US Army, France, 1918

Náhled na krabičku a manuál:


Manuál:

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1708937240.209 forum