Plastic Planet malý 2 Fit test Special Hobby malý Eduard malý2
Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 12640 / today visits: 12640

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 17.05.2020-09:43  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of Berlin (April 1945)
Nejpočetnějším a nejslavnějším tankem Druhé světové války byl bezesporu sovětský tank T-34/76 s kanonem F-34 ráže 76,2 mm. Jeho sériová výroba započala v roce 1940. Koncem roku 1943 vznikla poslední modifikace T-34/85 se zvětšenou věží, ve které byla tříčlenná posádka a silnějším 85mm kanon. T-34/85 se stal hlavním sovětským středním tankem až do konce války. V letech 1943-1946 bylo ve třech závodech SSSR vyrobeno 25914 tanků T-34-85. Nejznámějším výrobcem byl závod 183 v Nižním Tagilu. Po válce byl vyráběn licenčně i v několika dalších státech, například v Československu. V dnešní době jsou stále ve službách v cca jedenácti státech a jejich ozbrojených složkách.


Díly jsou zabaleny do jednoho většího transparentního sáčku. Uvnitř nalezneme pět rámečků ze zelené hmoty, jeden s transparentními díly, samostatně přiloženou korbu s vanou, vinylové pásy. Manuál s obtisky je přiložen samostatně v krabičce. Dva rámečky s jemnějšími díly, výrobce zabalil do tenké ochranné pěnové fólie. Z hlediska kvality stříkaných dílů se jen potvrzuje, že ICM je v současnosti ve zvládnutí technologie opravdu špičková firma. Plastové výlisky jsou čisté, bez  otřepů, i stop po vyhazovačích je poskrovnu nebo snadno odstranitelných, což je příjemné zjištění u každé stavebnice. Povrchové detaily jsou ostré, jemnou dělící rovinu najdeme na kolech, ale nic hrozného s čím si neporadí ostrý skalpel. Věž má na svém povrchu naznačenou hrubou strukturu po odlévání. Poklop řidiče můžeme ponechat otevřený, interiér prostoru radisty a řidiče je tvořen jen v minimalistickém základu, dvojicí sedadel a pák pro řízení. Pásy jsou z černého vinylu, navíc se každý pás skládá ze dvou kratších segmentů, které je zapotřebí spojit k sobě. To určitě není zcela šťastné řeší, ale pro modeláře, který staví model jen čistě z krabičky je toto řešení dostačující. Náročnější modelář může vybírat z několika sad článkových pásů od různých výrobců, tvořených z plastu, resinu nebo bílého kovu. Ze stejného materiálu jako pásy jsou tvořeny i dvě tažná lana, ty si může modelář nahradit upletením nových z tenkých drátků. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, ten je dobře chráněny před případným poškozením. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů, díly které nevyužijeme výrobce dobře označil. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr čtyř strojů:- T-34-85, 7th Guard Tank Corps, Germany, Spring 1945

T-34-85, 7th Guard Mechanized Corps, Germany, Spring 1945

T-34-85, 4th Guard Tank Corps, Germany, Spring 1945

T-34-85, Germany, Spring 1945

Náhled na manuál a rámečky:

Rámečky:


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily této sady modelů.1) 17.05.2020  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of Berlin (April 1945)

ICM 1:35


Kat.č. DS3506

Battle of Berlin (April 1945)Výrobce k 75. výročí konce Druhé světové války, vydal nový set dvou ikonických tanků. Celek je umístěn do jedné z poslední velké bitvy, bitvě o Berlin. Na vrchním díle obalu můžeme obdivovat "akční" malbu ze střetu dvou tanků. Uvnitř je vložena krabička z tvrdšího kartonu s výklopným víkem. Po jejím otevření nalezneme modely, T-34/85, kat.č. 35367 a King Tiger Henschel Turret-late production, kat.č. 35363 k nim přiložené manuály a obtisky. Tento set určitě zaujme svojí koncepcí balení dvou různých tanků v jednom za příjemnou cenu. Vhodný je určitě pro tvorbu dioram nebo si ho mohou rozdělit dva modeláři mezi sebou.Jedním z nejtěžších a nejsilnějších tanků druhé světové války byl německý Pz.Kpfw.VI Ausf.B. Byl navržen společností Henschel Company. První prototyp byl předveden 20. října 1943. V prosinci téhož roku byla zahájena sériová výroba. Prvních 50 kusů mělo osaznou věž typu "Porsche", ostatní tanky měly klasickou věž typu "Henschel". Vzhledem k použití kanonu ráže 88mm a silného pancéřování stoupla hmotnost tanku na 70t. To snižovalo jeho rychlost, spolehlivost i jízdní vlastnosti. Na první stroje byla nanášena anti-magnetická pasta, tzv. Zimmerit, od října 1944 bylo její nanášení zastaveno. Pz. Kpfw.VI Ausf.B. sloužil až do konce války v těžkých tankových praporech. Celkem bylo vyrobeno do 500 kusů, všech verzí včetně velitelských. Na prodlouženém podvozku Tigru II, vznikl těžký stíhač tanků Jagdtiger.Stavebnice je zabalena do jednoho většího transparentního sáčku. Uvnitř nalezneme šest rámečků ze světle-šedé hmoty z toho je jeden rozdělen na dvě části, samostatně přiloženou korbu a spodní část vany, vinylové pásy. Manuál s obtisky je vložen samostatně v krabičce. Kvalita lisování je u společnosti ICM na vysoké úrovni. Plastové výlisky jsou čisté, bez  otřepů, i stop po vyhazovačích je poskrovnu nebo snadno odstranitelných, což je příjemné zjištění u každé stavebnice. Povrchové detaily jsou ostré, jemnou dělící rovinu najdeme na pojezdových kolech, ale nic hrozného s čím si neporadí ostrý skalpel. Model obsahuje menší část interiéru, stavebnice s kompletním interiérem má  kat.č.35364.

Součástí korby jsou i nalisované blatníky, ty můžeme nahradit plechovými od některého výrobce doplňků. Totéž platí pro absenci ochranných sítí nad ventilátory. Pásy jsou tvořeny z černého vinylu, navíc se každý pás skládá ze dvou kratších segmentů, které je zapotřebí spojit k sobě. To určitě není zcela šťastné řeší, ale pro modeláře, který staví model jen čistě z krabičky je toto řešení dostačující. Náročnější modelář může vybírat z několika sad článkových pásů od různých výrobců, tvořených z plastu, resinu nebo případně z bílého kovu. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze čtyř strojů:


Pz. Kpfw.VI Ausf.B, s.Pz.Abt.Feldherrnhalle, Hungary, Marth 1945

Pz. Kpfw.VI Ausf.B, s.Pz.Abt.503, Danzig, Marth 1945

Pz. Kpfw.VI Ausf.B, s.Pz.Abt.501, Ardennes, December 1944 (332)

Pz. Kpfw.VI Ausf.B, s.Pz.Abt.501, Ardennes, December 1944 (008)
Náhled na manuál a rámečky:

Rámečky:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1656680849.998 forum