Fit test Special Hobby malý
Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký   ArtScale velký

denní zobrazení: 19712 / today visits: 19712

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 20.07.2020-21:38  -  KING TIGER    MiniArt 1:35 Focke-Wulf Triebflügel VTOL Jet Fighter-pohled do krabičky
Rámečky:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, firmě Modelimex.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.
1) 20.07.2020  -  KING TIGER    MiniArt 1:35 Focke-Wulf Triebflügel VTOL Jet Fighter-pohled do krabičky
MiniArt 1:35

Kat.č. 40009

Focke-Wulf Triebflügel VTOL Jet FighterKe konci druhé světové války se Třetí Říše zoufale obracela k tvz. zázračným zbraním, které by odvrátily stále se zhoršující situaci na všech frontách a nepřestávající bombardování německých měst a výrobních podniků důležitých pro vedení totální války. To vedlo k tomu, že začaly uvažovat o některých možných konceptech, které by za normálních okolností byly pravděpodobně vyloučeny z možné budoucí výroby. Jeden z takových projektů byl i Triebflügel, kolmo startující letoun, který nepotřeboval dlouhou vzletovou dráhu jako klasická vrtulová letadla. Konstrukce počítala s rotujícími náporovými motory, které by poskytovali hybnou sílu vpřed. Toto uspořádání mělo dovolit kolmý start z jakékoliv zpevněné plochy k tomu vhodné. Takto se dalo vyhnout problémům se zničenými dráhami zapříčiněnými neustálým spojeneckým bombardováním a hloubkovými nálety.Nově vydaný přebal stavebnice, která byla poprvé vydána v roce 2019 (kat.č. 40002), představuje novou verzi tohoto "letounu" s neřízenými raketami vzduch-vzduch v přední části. U první stavebnice si mohl modelář povšimnout na rámečku s transparentními díly menší kopule, která mohla dát předtuchu k vydání i této verze v budoucnu. V krabičce s atraktivní kresbou na vrchním díle nalezneme 13 rámečků ze světle-šedé hmoty a jeden samostatný s transparentními díly, leptanou planžetu, velký obtiskový aršík a manuál. Výrobce zaměnil rámeček (Db) za nový (Dc) s novou špicí obsahující rakety a dvěma novými (zaslepenými) kryty pro zbraňové šachty. Oproti vyobrazení v manuálu je rámeček ve stavebnici 2x. Jednotlivé rámečky jsou čistě odstříknuté, detaily a rytí na jednotlivých panelech je ostré. Výrobce přidal na celý model základní nýtované řady. Pro někoho mohou být na obtíž, pro jiné vítaným detailem. Model v základu obsahuje i všechny zbraňové šachty včetně kompletních kanonů, které lze ponechat odkryté. V průběhu stavby si můžeme zvolit zda budeme stavět model na stojánce nebo za letu obě varianty jsou v manuálu zobrazeny. Rotor s náporovými motory lze ponechat plně otočný. V přiložené papírové obálce nalezneme malou leptanou planžetu, obsahující poutací pásy, anténu a drobné díly. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt kabiny lze ponechat v otevřené poloze. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, mezi nimi nalezneme i budíky pro přístrojovou desku a rozpůlené svastiky. Na výběr máme ze šesti zbarvení z toho tří kořistních:

- Jagdgeschwader 52. Defense of Berlin, 1946.

Captured Triebflügelin in the service USSR Air Force. November 1946.

Air group "Regenschirm". Air defense of the Reich, 1947.

Captured Triebflügelin in the service US Air force. 1947.

- Reich Air Defense, 1946-1947.

Captured Triebflügelin in the service Royal Air Force. 1947.Náhled na krabičku a manuál:

Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711597425516.485 forum

Reklama: Hračky