Special Hobby malý Plastic Planet malý
Fit test
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 5777 / today visits: 5777

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 12.08.2020-13:54  -  Franta Šrédl    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Možnost podvěšení raket HVAR je fotograficky doloženo u všech předloh, u kterých to stavebnice nabízí. Tedy u předloh A,C,E,F a I.

7) 12.08.2020-10:56  -  Martin P    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Stroje A, C a E jsou s raketami respektive závěsníky fotograficky zdokumentovány. A navíc kamo A je blok 25.

6) 29.07.2020-20:49  -  Chmell    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

 


Pro ty, které zajímá kompletní obsah této stavebnice jsou připravil náhled na Chmell Scale Models.


. 


5) 27.07.2020-13:16  -  Libor Malý    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Abych nezapomněl na dekály...


 


4) 27.07.2020-12:40  -  Libor Malý    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Franta: vycházel jsem pouze z materiálů písemných, vygůglit všechny příslušné mašiny by se mi asi ani nepodařilo, protože fotky nemusí pocházet jen z internetu, takže je dobře že jsi to vyvrátil Smajlik modelar

3) 27.07.2020-12:29  -  Franta Šrédl    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Libore závěsníky pro HVARy jsou u všech strojů ve stavebnici doloženy fotograficky. Pochybnosti nejsou na místě.

2) 27.07.2020-11:16  -  Libor Malý    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Ještě si dáme schémata zbarvení. Některé již byly uvedeny dříve jinými výrobci jako samostatný doplňkový aršík, ovšem na atraktivnosti těch dnešních to nic neubírá.

 


1) 27.07.2020  -  Libor Malý    Tales of Iwo Jima, EDUARD 1/48, se představují

Prvního srpna 2020 jde do prodeje zbrusu nová limitka P-51D Mustang věnovaná strojům působícím z Iwo Jimy při doprovodu (tzv. long range escorts) bombardovacích svazů B-29 orajících svým nákladem průmyslovou i obytnou půdu japonských ostrovů. Protože jsou výlisky od léta loňského roku, kdy měla premiéru Chattanooga Choo Choo, již dostatečně známé (hrazdička se stále mírně prohýbá), zaměřím se pouze slovně na návod a pomocí obrázků představím přidanou hodnotu k výliskům a kamuflážní schémata, kterých je rovných dvanáct.


Z návodu bych vypíchnul správné vypuštění zařízení Detrola z kokpitu, které pacifické stroje nenosily, čili neměly ani anténní drát natažený mezi SOP a kabinou. Zmíním se i o sedačce, resp. doplním pro zajímavost její typ, kterým je Warren-McArthur 234B-AS1. Všechny stroje by podle kreseb kamufláží a příslušného stavebního kroku v návodu měly mít akumulátor přemístěný do motorového krytu, takže v kokpitu se má použít díl č. H22 a lapač vzduchu vlevo na boku motorového krytu má zůstat zachován. Protože opakování je matkou moudrosti tak jen připomenu, že oválná krytka u konce pravého křídla nahoře by se měla zatmelit. Zaujalo mě zbarvení interiéru podvozkových šachet, které má být nyní kompletně a bez rozdílu chromate yellow (zde Bůh suď). Návod nám radí ve spodním dílu křídla vyvrtat před podvozkovou šachtou otvor pro další anténu (díl G4), ale ne všechny stroje ji nosily. Zde bych se řídil kresbami kamufláží, kde je anténa zakreslena jen u některých camo, případně bych se snažil vygůglit dobovou fotku daného stroje. Výškovky mají být u všech camo kovové, tedy z dílu B7 a B8. Nevím jak se stínítkem nad palubní deskou, stále jde o hladký díl H33, tedy díl bez "prolisů", avšak na některých fotkách Mustangů, nejspíš verzí D-25, z Iwo Jimy se stínítko s prolisy dalo identifikovat. S variantami zaměřovačů uvedenými v návodu po konfrontaci s výrobními čísly konkrétního stroje vyjadřuji souhlas, stejně tak s použitím výfuků s krytem u všech strojů. Stavebnice obsahuje rámeček J, čili "pacifické" nádrže, a také platíčka leptů na spodní křídlo, na která se mají umístit odlévané závěsníky raket. Rakety může podle návodu nést pět strojů, o jejich instalaci na stroje camo A, C a E mám pochybnosti, protože závěsy byly zavedeny až u bloku D-25.


  

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711621214420.1335 forum

Reklama: Hračky