Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Fit test
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký   ArtScale velký

denní zobrazení: 10113 / today visits: 10113

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
15) 21.09.2020-00:38  -  El Thud     Těžký úlet Poláků

A teď jsem si to pro jistotu ověřoval. Ano, i britskými zdroji je polská "303" squadrona R.A.F. brána jako nejůspěšnější jednotka R.A.F. v bitvě o Británii (se 126 sestřely). A je tam zmíněn i Josef František.


Takže z té pověstné hrstky, měli nejlepší skóre právě Poláci - ale - i díky Josefu Františkovi. Ale určitě nevyhrála BoB jen polská peruť (fakt by mě zajímalo jestli to takhle na tvrdo někdo tvrdí a kde). Ale pokud bereme jen prostá čísla, měla na (porážce Luftwaffe v BoB) lví podíl.

14) 21.09.2020-00:02  -  El Thud     Těžký úlet Poláků

Tu reportáž jsem si pustil.


Zjistil jsem, že polsky se dá docela dobře rozumět. A opravdu to vypadá (ale pozor - já se polsky neučil) - že reportér poté co ocituje Churchilla, řekne, že tohle prohlásil o polský letcích.


No... on to venkovcem  prohlásil - ale nejen o polských, že.


Marcusův přispěvek mne prvně uvedl ve zdání, že šlo o nějaké pásmo, kde historici tvrdili, že bitva o Británii byla vyhrána jen díky Polákům. Sem myslel, že to byla nějaká debata...


A ono ne...


Bouře ve sklenici vody a z komára velbloud...


 


 

13) 20.09.2020-23:35  -  El Thud     Těžký úlet Poláků

Hele, chlapi, to jako už neumíte odborně diskutovat, aniž byste si - hezky skrytí pod nicky - anonymně vulgárně nenadávali ? :(


Dost smutné.

12) 20.09.2020-22:47  -  Josef František    Těžký úlet Poláků

Marcusi,


bobečku můj zlatej, chápu, že vy v Rusku, máte na Poláky pořád žízeň, protože vám natrhli řiť před Varšavou. Ale nauč se nejdřív česky a polsky, píšeš jak Čukča. Churchill mluvil o všech účastnících Bitvy o Británii, Britech, Kanaďanech, Belgičanech, Češích, amerických dobrovolnících a já nevím o kom ještě, ale o Polácích taky. A tobě vadí, že jsou na to Poláci dodnes hrdí a připomínají to. Vy v Rusku jste v téže době posílali obilí Hitlerovi, okupovali půlku Polska a vraždili polské důstojníky. Takže své protesty si pošli na lampárnu, čáro tolerance!


 

11) 20.09.2020-10:40  -  Airbus    Těžký úlet Poláků

Poláci měli řešit Rusům občanskou válku smluvně.Za slib,že po porážce bolševiků jim budoucí vláda Ruska přenechá Velkopolsko.Což je ohromné území ....Poláci to prý měli i na papíře.

10) 20.09.2020-09:16  -  El Thud    Těžký úlet Poláků

To, že Poláci napráskali mladému Stalinovi beru jako hlavní důvod masakru v Katyni... Prostě typická Stalinova pomsta. Té se přeci po 2. Světové válce dočkali i anti-bolševičtí imigranti, kdy je Sověti odvlekli zpět do SSSR. Třeba generála Vojcechovského...a mnohé dalši.


On "soudruh Lenin" věděl proč před Stalinem varoval. (A mj. si přál být pohřben - a ani to mu soudruzi nesplnili.)


 


 

9) 20.09.2020-09:00  -  jirka dominec    Těžký úlet Poláků

No, nevím, proč by Poláci měli Rusům řešit občanskou válku. (když pominu argument, že Ukrajina patřila Polákům od nepaměti)


Obecně si myslím, že "zázrak u Varšavy" je ve skutečnosti "bridge too far" - boj příliš daleko od základny.

8) 20.09.2020-08:35  -  Airbus    Těžký úlet Poláků

Zajímavá věc v souvislosti 100 let od “zázraku u Varšavy”


Můj děda byl Ruský důstojník který do ČR emigroval ve dvacátých letech.


Ten,když se mluvilo o Polsku nebo Polácích,nabíral různé odstíny vzteklých barev a nadával v mnoha jazycích.Některé byly evidentně asijského původu.


Děda tvrdil,že jen kvůli Polákům se bolševici rozlezli po celém světě a že za ten globální bordel mohou oni.Měli je prý už na lopatě.Oni ,bílí,od jihu,Poláci od západu.Ovšem Poláci je zradili ,podrazili a uzavřeli s rudými mír nebo příměrí.Rudi se otočili na jih a dopadlo to jak to dopadlo.Děda se přez Turecko a Itálii dostal do ČR.Prý aby byl blízko až se to na Rusi otočí.


Prostě Poláky(ale i Jevreje) bral za národ kterého na zeměkouli netřeba.


Já jsem z toho neměl rozum.Akorát děda říkal že někteří z rodiny skončili ve Franciii a říkal jsem si,proč tam nedošel on....

7) 18.09.2020-07:47  -  Petr    Těžký úlet Poláků

Z pohledu čechů ovšem vycházeli poláci ve třicátých letech jako padouši. Byl to technicky fašistický stát. Ukousli kus Československa během Vídeňské arbitráže, vyvolali ozbrojené střety na Podkarpatské Rusy a technicky doufali v to, že je Německo  podpoří v případné válce proti Rusku. To že na ně Němci zaútočili nechápali. Ono když se to tak vezme. Kdyby Hitler nebyl rasistický hlupák, tak by podepsal spojeneckou smlouvu s Polskem a společně by vedli válku s Sovětským svazem. Historie mohla jít jinou cestou, jenže Francii se chtěl pomstít za potupu z 1. světové a tak potřeboval nejdříve vyvolat válku s ní. Sranda je, že kdyby zaútočil nejdříve s pomocí Polska na východ asi by je Francie a Anglie podpořily. Také předpokládali spíše válku se Stalinem. To je ovšem něco dnešní Poláci slyšet nechtějí.

6) 16.09.2020-18:48  -  El Thud    Těžký úlet Poláků

Na druhou stranu, Polsko na rozdíl od ČR buduje skutečnou a bojeschopnou a skvěle vyzbrojenou armádu, má zálusk na 800 (!!!) tanků, kupuje F-35. Rovněž si neváhalo říci Německu o reparace a má velmi ostražitý vztah k Rusku...


A co do počtu sestřelů, v BoB snad byla polská peruť na vrcholu...


Ony Polské dějiny druhé světové jsou v podstatě tragické. Británie a Francie šly sice do války oficiálně kvůli Polsku, ale nakonec ho nechali Stalinovi. Do toho Katyň, totální destrukce Varšavy....


Kdyby Češi měli v jistých věcech podobný přístup jako Poláci, vůbec bych se nezlobil...


 

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711600672363.6137 forum

Reklama: Hračky