Special Hobby malý Válka
Plastic Planet malý Fit test
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

ArtScale velký  

denní zobrazení: 8799 / today visits: 8799

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 13.10.2020-09:01  -  KING TIGER    ICM 1:24 Model T 1913 Speedster-pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 13.10.2020  -  KING TIGER    ICM 1:24 Model T 1913 Speedster-pohled do krabičky

ICM 1:24


Kat č. 24026

Model T 1913 Speedster
with American Sport Car Drivers
Model T byl poprvé představen v roce 1909, cenově byl dostupný pro většinu lidí za cenu 450 $. Vyráběl se až do roku 1927. Během těchto dvou desetiletí byly prodány miliony vozů různých verzí modelu T.  Model T se stal ikonickým vozem, byl to i první sériově vyráběný automobil na světě. Jeho údržba byla snadná a spolehlivost vysoká.

Společnost ICM již vydala několik různých modelu T v měřítku 1:24 a 1:35. Model T 1913 Speedster je "ořezanou a upravenou" verzí známého rodinného automobilu. Postavený byl pro rychlost soukromími společnostmi jako alternativa k drahým, na míru vyrobeným závodním vozům té doby. Dosáhnout mohl rychlosti až 80 km/h. V dnešní době již tato rychlost nikoho moc nezaujme, ale v době minulé to byla úctyhodná rychlost. Karosérie byla zjednodušená, čelní sklo bylo řešeno jen v podobě "monoklu" namontovaného na sloupku řízení. Sedadla postrádala bezpečnostní pásy. Motor mohl být upraven podle přání zákazníka. Podvozek byl snížen o čtyři palce a rozchod kol se prodloužil. Kola s dřevěným středem byla v některých případech vyměněna za vyplétaná, kvůli nižší váze. Ford T Speedster můžeme bez problémů označit jako "hot rod" své doby.
Novinka představuje zajímavou "závodní" úpravu modelu T od společnosti Ford Motor Company. Rámečky jsou zabaleny do standardní krabičky s výklopným víkem a samostatně řešeným vrchním obalem. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme šest rámečků ze světle-šedé hmoty, dva s transparentními díly, šest bílých pneumatik z vinylu a dva manuály. S některými rámeček se mohl modelář již setkat v dříve vydaných stavebnicích. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí nebo se dají snadno odstranit. Povrchové detaily jsou ostré včetně prolisů na blatnících a protiskluzového povrchu. Rám podvozku je z jednoho kusu společně s částí karosérie, díky tomu se vyhneme problémům s udržením geometrie při stavbě. Stavebnice obsahuje detailní motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z tenkých drátků podle fotografií. Model přímo neumožňuje ponechat kapotu motoru otevřenou. Pokud bychom motor chtěli otevřít bude zapotřebí trocha modelářského umu a řezání. Interiér vozu je ztvárněn do detailu včetně naznačení kožené sedačky řidiče a spolujezdce. Pneumatiky jsou z bílého vinylu. Po jejich okraji je stopa po dělení formy v podobě otřepů. Transparentní díly jsou čisté, ale z větší části je nevyužijeme při stavbě. Oba rámečky jsou zabaleny zvlášť v pevném PE sáčku pro jejich lepší ochranu před poškrábáním. Návod je v obvyklém standartu výrobce. Stavební postup je dobře srozumitelný, na konci nalezneme jeden barevný bokorys v zeleném nátěru. Při volbě jiného zbarvení se může modelář inspirovat fotografiemi dochovaných nebo zrenovovaných vozů, které nalezne, např. na internetu.

K modelu výrobce přibalil i dvě figurky, muže a ženy. Díly figurek jsou rozloženy do jednoho většího rámečku, který je zabalen samostatně. Zpracování obou postav je ve standardní kvalitě, kterou jsme mohli vidět u posledních sad figurek nebo stavebnic. Při bližším pohledu na jednotlivé díly postav, na nich nalezneme stopy po dělení formy. Za pomoci ostrého skalpelu je snadno odstraníme. Manuál pro sestavení obou figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek a jejich následné zbarvení.
Náhled na krabičku a manuál:

Manuál:

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711603265430.9912 forum

Reklama: Hračky