Fit test Special Hobby malý
Válka Plastic Planet malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký   ArtScale velký

denní zobrazení: 23869 / today visits: 23869

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 21.11.2020-17:00  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 RU Soviet Training Aircraft-pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 21.11.2020  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 RU Soviet Training Aircraft-pohled do krabičky

ICM 1:72

Kat.č. 72176

MiG-25 RU Soviet Training AircraftVývojové práce na dvoumístné cvičné modifikaci jednomístného průzkumného letounu typu MiG-25R (Foxbat B), která obdržela označení MiG-25RU (Foxbat C), probíhaly takřka paralelně s vývojem dvoumístné cvičné modifikace jednomístného přepadového stíhače typu MiG-25P (Foxbat A), známé jako MiG-25PU (Foxbat C). Práce na projektu cvičného MiGu-25RU (Foxbat C) se podařilo dokončit v roce 1970. Prototyp MiGu-25RU poprvé vzlétl 20. března 1971MiG-25RU (Foxbat C) z konstrukčního hlediska vycházel přímo z „přepadového“ MiGu-25PU (Foxbat C), který se vyznačoval stupňovitým uspořádáním dvou samostatných za sebou umístěných pilotních kabin. Od tohoto svého vývojového předchůdce se lišil pouze absencí obou párů křídelních zbraňových závěsníků a sestavou avionického vybavení. Od průzkumných letounů MiG-25RB (Foxbat B/D) se cvičný MiG-25RU (Foxbat C) zase lišil konstrukcí přídě trupu v oblasti před pilotní kabinou a zalomením náběžné hrany křídla podobné jako u MiGu-25P (Foxbat A).

Kromě toho postrádal bombardovací systém typu SUSAB a navigační systém typu Peleng-DR. Provozní zkoušky cvičného MiGu-25RU (Foxbat C) se rozeběhly v září roku 1971. Plná produkce tohoto modelu byla zahájena v roce 1972. V letech 1972 až 1982 brány závodu č.21 z Gorkého (od roku 1991 Nižnyj Novogrod) opustilo celkem 48 cvičných MiGů-25RU (Foxbat C).

Novinka představuje zmenšeninu sovětské proudové tréningové stíhačky Mig-25 RU v měřítku 1:72. Výlisky jsou zabaleny v klasické krabičce s pěknou kresbou na vrchním díle obalu. Po otevření na nás čeká osm rámečků ze světle-šedé barvy, dva menší s transparentními díly, dva obtiskové aršíky a manuál. S většinou rámečků, které obsahují hlavní díly letadla jsme se mohli setkat již u dvou dříve vydaných stavebnic, kat.č. 72174 MiG-25 RBF nebo u Migu-25 BM, kat.č. 72175. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to především na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Rytí na povrchu je příjemně jemné, některé krytky a panely mají naznačené nýty. Oba dva kokpity jsou v základu vybaveny nadmíru dobře, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. Náročnější modelář v budoucnu určitě sáhne po leptaných dílech, které vydá některý z výrobců doplňkových sad. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt hlavního kokpitu lze ponechat v otevřené poloze. Oba rámečky jsou zabaleny zvlášť, ve dvou pevných PE sáčcích pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Manuál je srozumitelný a provede nás stavbou bez problémů, díly které nevyužijeme výrobce dobře označil. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, rozloženy jsou na dva menší samostatné aršíky. Jeden z aršíků obsahuje kompletní popisky a součástí druhého jsou i budíky pro obě přístrojové desky. Výrobce modeláři umožnil výběr ze dvou strojů ve světle-šedivém zbarvení:

- MiG-25RU, 47th GRAP, Russian Air Force, 2001

- MiG-25RU, No 102 Squadron, Indian Air Force, 1999

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál:
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711606252900.57 forum

Reklama: Hračky