Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velkýdenní zobrazení: 4398 / today visits: 4398

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
9) 11.01.2021-14:11  -  jirka dominec    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

Martus: ad prkotina - já věřím jen Eduardům, že to letadlo je tvarově i barevně správně. Jinde nalézám chyby, které by se tam při troše péče objevit neměly.


MPM určitě patří do první třetiny startovního pole, ale přece jen ta důvěra není tak hluboká.

8) 11.01.2021-13:51  -  Martys    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

Koukal jsem ještě schválně na ty odkazy na starší "inkarnace" a Boston III přístrojovku měl a IV/V ji neměl ani v návodu. Takže tohle je nějakej kočkopes - záměr v návodu je, ale do praxe to nějak nedorazilo...Smajlik modelar

7) 11.01.2021-13:42  -  Martys    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

j. dominec: No tak zrovna ta přístrojovka je taková docela "větší" prkotina, už jsem si na to tak nějak zvykl jako na standard. I když je pravda, že některá konkurence na to kašle úplně a navíc to není stíhačka, takže tam možná ani moc vidět nebude. Já mám Bostona toho úplně prvního a ani nevím, jak to tam bylo. Možná tam tehdy vůbec nebyla...

6) 11.01.2021-09:24  -  Jarda Galler    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

Pravda, pravda s těmi obtisky...číslování na aršíku končí obtiskem číslo 37, takže ani obtisk na disky kol  č.40 (krok 13) tam není.
Přebaly výlisků SH Revellem jsem opomněl - já měl v paměti jen ty staré modely z minulého století, které jsem i slepil (až na Airfix - ten se mi zdál ze všech nejhorší). Takže doufám, že třeba ten Revell už ty svoje původní výlisky nebude ani nabízet.


 

5) 11.01.2021-08:39  -  jirka dominec    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

No, já jsem zase nenašel obtisk č.38 z kroku 5.


(Mezi náma, je to prkotina. Sousedi dělají větší chyby.)

4) 11.01.2021-08:21  -  Štefan Procházka    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

Zato je tam reklama na další produkty (resin dinghy, plechy) a to je podstatnější pro prodej...


ŠP

3) 11.01.2021-04:20  -  Martys    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

A ještě něco - možná jsem už slepej, ale v dekálech nějak nevidím obtisk přístrojovky č.39, na který se návod hned na první straně odkazuje. To je docela blbý...

2) 11.01.2021-04:14  -  Martys    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

J. Galler: Jen malá technická - pokud se nepletu, Revell před časem Boston od SH přebalil, takže aby v tom "nebyl guláš"...

1) 10.01.2021  -  Jarda Galler    A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston, Special Hobby 1/72 se představuje

Special Hobby pokračuje ve vydávání další z mnoha variant jednoho z nejrozšířenějších lehkých bombardérů 2.sv.války.  A protože modely tohoto typu firem Frog, Airfix, Revell a Matchbox jsou za a: buďto nedostupné, nebo za b: jejich kvalita zdaleka nedosahuje úrovně SH (béé je správně), tak dnešní představení jen potvrdí, že vydávání různých variant a kamufláží Bostonu/Havocu je zcela logické a mezi modeláři všeobecně dobře přijímané.


Sice je hned na úvodní stránce návodu šotek v označení CZ/EN, ale jinak návod vypadá srozumitelně  a dovede nás ke čtyřem kamuflážím z nichž jedna je Afriky a zbytek je z Dálného východu, z nichž ta "plechová Steak and egg" je pro mě přijemným překvapením i "s příběhem".


Plastové díly, kterých se zdá na první pohled moc (ale není to tak jak to vypadá), mají negativní rytí odpovídající měřítku bez nýtů (kdo chce onýtuje) a s věrohodně znázorněným plátěným povrchem ovládacích ploch. Čiré díly jsou bez vad. Další plus je pro někoho možná prkotina, ale číslování dílů na rámečcích oceňuju poslední dobou čím dál tím víc.Již dříve byly zde na foru představeny tyto stavebnice:
https://ipmsnymburk.com/forum/viewtema.php?ID_tema=40592&send=1&kde=d&keyword=boston
https://ipmsnymburk.com/forum/viewtema.php?ID_tema=40486&send=1&kde=d&keyword=boston


 


...a nyní se podíváme na obsah letošního vydání:


                              


Resinové díly obsahují cowlingy (v mém případě byl jeden ze základny ulomený) a hlavně kulometů.


  


Obtisky se zdají bez chyby...jen se mi zdá, že se modrá barva na amerických hvězdách dělá všeobecně, nejen v případě SH, čím dál tím víc tmavší.  


 

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711611297020.7828 forum

Reklama: Hračky