Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 51352 / today visits: 51352

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 11.05.2021-12:30  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 PU Soviet Training Aicraft-pohled do krabičky
Rámečky:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 11.05.2021  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 PU Soviet Training Aicraft-pohled do krabičky

ICM 1:72

Kat.č. 72178

MiG-25 PU Soviet Training Aicraft
Nadzvuková stíhačka MiG-25 byla pro sovětské piloty něčím zcela novým, z tohoto důvodu vznikla potřeba vyvinout k novému typu i výcvikovou verzi. Výcviková verze pro přepadový MiG-25P v kódu NATO (Foxbat-A) dostala označení MiG-25PU (Foxbat-C). Nejvíce viditelnou změnou prošla nosní část letadla až po nosník č.1, která byla prodloužena. Do takto upravené nosní části byl vložen druhý kokpit určený pro instruktora. Díky tomuto řešení oproti tandemovému bylo dosaženo dřívějšího uvedení cvičného letadla do služby. Instruktor mohl v případě nouze katapultovat sebe, ale i žáka. Cvičná verze měla upravenou aviönatiku, MiG-25PU neměl radar a většinu bojových systémů. Vybaven byl systémy, které měli za úlohu simulovat přepad a různé druhý selhání. Na MiGu-25PU byli zachované závěsníky pod křídly, na kterých byli občas nesené atrapy řízených střel. Sériová výroba výroba cvičného MiGu-25PU začala v roce 1970 ve výrobním závodě v Gorkém, která pokračovala až do roku 1985. Za celou dobu bylo vyrobeno celkem 185 letadel.
Novinka představuje zmenšený model sovětské tréningové stíhačky Mig-25 PU v měřítku 1:72. Stavebnice je zabalena do klasické krabičky s pěknou kresbou na vrchním díle obalu. Po otevření uvnitř nalezneme devět rámečků ze světle-šedé barvy, dva menší s transparentními díly, dva obtiskové aršíky a manuál. Většina z rámečků je společných pro celou rodinu modelů MiG-25. Výrobce podle potřeby, některé z nich zamění podle potřeby pro vznik nové verze. Výlisky jsou čisté, bez otřepů nebo propadlých míst. Stopy po vyhazovačích jsou umístěny na místa, kde modeláře moc nepotrápí, především na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Rytí na povrchu je příjemně jemné, některé krytky a panely mají naznačené nýty. Oba kokpity jsou vybaveny v základu vybaveny dobře, přístrojové desky můžeme vylepšit pomocí obtisků. Sedačky pro pilota a instruktora bude zapotřebí vybavit poutacími pásy od některého výrobce doplňků. Ovládací plochy jsou oddělené, můžeme je díky tomu rozpohybovat podle potřeby.Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt kokpitu žáka můžeme ponechat v otevřené poloze. Oba rámečky jsou baleny samostatně v PE sáčcích pro jejich lepší ochranu před případným poškozením. Manuál je vytištěn na čtyřiadvaceti stranách o formátu A4. Díly, které nevyužijeme výrobce dobře označil. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Jen u podvozkových nohou je na zvážení, zda by je nebylo lepší přilepit až v pozdější fázi stavby. Mohlo by dojít k jejich případnému poškození pří lepení zbylých částí modelu. Na posledních dvou stranách jsou umístěny čtyři barevné bokorysy. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, výrobce je rozdělil do dvou aršíků. Menší z nich obsahuje kompletní popisky na celý drak letadla, na druhém nalezneme budíky pro obě přístrojové desky a označení pro čtyři stroje:- MiG-25 PU, Russian Air Force, Ramenskoye (Zhukovsky) (UUBW), Russian, August 2005

- MiG-25 PU, Russian Air Force, MSN N22036241, Monchegorsk, Russian, August 2012


- MiG-25 PU, Belarus Air Force, MSN 22037313, 1983

- MiG-25 PU, Libya Air Force, Tripoli - Mitinga - Libya, December 2006

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál :1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1708935815.4056 forum