Fit test Special Hobby malý
Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 18295 / today visits: 18295

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
6) 18.05.2021-13:44  -  Raymond Kaňa    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Ahojte, ak si to kupcov stále naájde, prečo nie.... Vlastním 2x Amodel v dvoch rôznych variantách. To nie je v porovnaní s Airfixom iná planéta, to je iný vesmír...

5) 17.05.2021-21:23  -  Jarda Galler    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Sám nevím proč Airfix už od prvního vydání Jetstreamu vybral tuhle asi fiktivní kamufláž - fakt jsem žádnou fotku předlohy nenašel. Navíc, když je to britské letadlo, tak že tomu nedali britské znaky ani na jednom vydání od roku 1969? (dle Scalemates).
Nicméně tento model mi dlouho unikal a pokud jsem nechtěl předraženou raritu z ebaye, tak jsem si musel počkat...poslední dostupná reedice totiž byla v roce 1987 (dle Scalemates)...takže takovéhle věci je asi lepší koupit hned, než to zase na víc jak 30 let zmizí z pultů...chleba to nežere...

4) 16.05.2021-21:24  -  Kožená punčocha    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Jo jo, vždycky, když se takovýhle letitý kit na trhu znovu objeví, jsem rád, že jsem ten běžný kuchyňský lepič. Já si je dost užívám - samozřejmě bez přerývání, bez doplňků, bez stresů. Takže - za mě velké plus !!

3) 16.05.2021-16:16  -  jirka dominec    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Alex: jo.


Na druhou stranu - netuším, jak hluboký zásah do plastu (dveře, motor?) by to chtělo, aby z toho byl kit skutečného letadla.


Asi je nejlepší v tom vidět kuriozitu  a dále nehrabat.


 

2) 16.05.2021-15:44  -  Alex    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Klasiku chápu, retro má něco do sebe, ale s výběrem zbravění lze těžko souhlasit, protože je ryze fiktivní, USAF objednávku na Jetstreamy zrušilo. Takže by se jiné schéma docela hodilo, i když rozumím snaze neměnit boxart. Dodat ještě jedno reálné by bodlo.

1) 13.05.2021  -  Jarda Galler    Handley Page Jetstream, Airfix 1/72, retro se vrací

Nedávno jsem tu psal v nějakém tématu, že Airfix občas vydává reedice dlouho nevydaných stavebnic a že si myslím, že jde o dobrý počin. Již na rok 2019 byly ohlášeny reedice tří dlouho nevydaných modelů: Jetstream, Heron II a Dominie, z nichž Jetstream víc jak 50 let od jeho prvního vydání nyní představím. 
Mezitím se, pokud vím, objevil Jetstream pouze od Amodelu, který je ale 2x až 3x dražší a i když jsem ho naživo neviděl, tak už jen pro tu cenu předpokládám, že bude násobně kvalitnější než tento starý Airfix.


Jinak je dobře, že si Airfix v těchto případech ponechává původní kresby i když s jinak koncipovanými krabičkami, přesto si stále zachovávají svou původní líbivost. Ke cti výrobce patří i zmínka na boku krabičky, kde nalezneme datum vzniku formy (pro nepamětníky bych řekl docela důležitá informace, kdy se ví hned, jestli jde o starý nebo nový model) a také se jménem airfixáckého mistra kresby Roye Crosse. Spolu s výše zmíněnými i údaje o velikosti modelu a počtu dílů jsou něčím, co bych rád vídal na krabicích i od jiných výrobců.


Pro dnešní zmlsané mladé pušky tento model asi nebude, ale pro běžné kuchyňské lepiče, je to ten správný model bez výčitek, když se něco nepovede.
Uvnitř krabice najdeme klasický airfixí stromečkový "sesyp" dílů běžný v té době. Detaily jsou také poplatné době, takže spíše nejsou. Na rozdíl od jiných modelů Airfixe té doby, je Jetstream bez nýtů, ale s poměrně hrubým pozitivním rytím. To se dá ale obrousit nebo přerýt (anebo nechat být). Zbarvení je jen jedno v klasické, ale atraktivní bílé/NMF variantě.


       


               
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1624052931.1411 forum