Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 622114 / today visits: 622114

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 20.05.2021-16:47  -  Milan Klouček    ICM 1:35 le.gl. Einheitz-Pkw Kfz.4 -pohled do krabičky

Jen drobná oprava - zjednodušená varianta Type 40 samozřejmě měla poháněnou zadní nápravu (i přední, byla to klasická 4x4), ale na rozdíl od původního provedení neměla řiditelnou zadní nápravu.

2) 20.05.2021-09:01  -  KING TIGER    ICM 1:35 le.gl. Einheitz-Pkw Kfz.4 -pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 20.05.2021  -  KING TIGER    ICM 1:35 le.gl. Einheitz-Pkw Kfz.4 -pohled do krabičky
ICM 1:35 Kat.č. 35584 le.gl. Einheitz-Pkw Kfz.4 WWII German Light Anti-Aicraft vehicle Po roce 1933 začalo Německo budovat moderní armádu, tím vznikl i požadavek na zavedení lehkých, středních a těžkých vozidel pro potřeby armády. Mezi základní požadavky patřila dobrá průchodnost terénem, pohon všech kol, nezávislé zavěšení kol a jednoduchá otevřená karosérie. Na výrobě se podílely společnosti Stoewer, BMW a také Hanomag . Od roku 1940 do kroku 1943 vyráběla společnost Stoewer zjednodušenou variantu označovanou Type 40 bez pohonu zadní nápravy. Od roku 1942 byla vozidla nahrazovaná VW Kubelwagen, který byl jednodušší na výrobu a byl levnější. Celkem bylo vyrobeno zhruba 13 000 Le.Gl.Einheits-PKW. Od roku 1942 byla vozidla nahrazovaná VW Kubelwagen, který byl jednodušší na výrobu a byl levnější. Auta Le.Gl.Einheits-PKW byly vyrobeny s různými typy karoserií: - Kfz.1: lehký terénní automobil - Kfz.2: radiovůz bez zadních dveří na pravé straně - Kfz.2/40: malé opravárenské vozidlo - Kfz.3: lehké vojenské vozidlo - Kfz.4: protiletadlová úprava

Novinka představuje zajímavou kombinaci dvou dříve vydaných stavebnic společně s dvěma novými rámečky. Díky tomuto spojení vznikl velice zajímavý model německého protiletadlového vozidla. Stavebnici výrobce zabalil do standardní krabičky s výklopným víčkem a samostatně řešeným obalem. Na něm můžeme obdivovat krásně namalovanou předlohu samotného vozidla na polním letišti. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme sedm rámečků z šedého plastu, jeden s transparentními díly, dva manuály, malý obtiskový aršík a letáček. Plast je přiměřeně tvrdý s perfektně vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Jednotlivé díly se vyznačují vysokou úrovní detailů. Rám podvozku je tvořen jedním větším celkem, ke kterému se dolepují zbývající díly. Díky tomuto řešení se modelář vyhne problémům s udržením geometrie při jeho kompletaci. Motor s převodovkou je ve stavebnici samozřejmostí, postačí k němu jen doplnit potřebné rozvody z drátků. Bohužel stavebnice přímo neumožňuje motorový prostor otevřít bez potřebných úprav. Kola jsou plastová, oproti některým stavebnicím od stejného výrobce. Mají jemně naznačený vzorek, ale postrádají logo výrobce pneumatik. Interiér vozidla je zpracován kvalitně, přístrojovou desku můžeme vylepšit pomocí obtisků. K puškám je zapotřebí dodělat řemeny, například z cigaretového papírku. Všechny dveře lze otevřít, plátěná střecha je ztvárněna pouze ve složeném stavu. Podlaha zadního prostoru určeného pro protiletadlový systém má pěkně ztvárněný protiskluzový povrch.

Díly pro Zwillingssockel 36 nalezneme na jednom menším rámečku. Rámeček je z přiměřeně tvrdého plastu, u drobnějších dílu doporučuji dávat si pozor při jejich oddělování. Na několika dílech se nacházejí menší stopy po vyhazovačích, které bude zapotřebí začistit. Při bližším zkoumání jsem nalezl jen jeden menší otřep, konkrétně na dílu č.8, zbývající díly jsou bez otřepů. U konstrukce zaměřovače si může modelář vybrat ze dvou možných poloh, v palebném postavení nebo v přepravní poloze. Bohužel samotný protiletadlový zaměřovač (pavoučí síť) je ve stavebnici znázorněn pouze ve sklopené poloze. Leptanou náhradu bude zapotřebí hledat u některého z výrobců leptaných doplňků.

Transparentní díly, jsou krásně čiré bez poškození. Rámeček je zabalen samostatně v PE sáčku pro jeho lepší ochranu. Manuál pro stavbu vozidla je vytištěn na čtyřiadvaceti stranách, formátu A4. Díly, které nevyužijeme výrobce dobře označil. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Na posledních dvou stranách jsou umístěny tři barevné bokorysy. Druhý menší manuál slouží pro stavbu protiletadlového kulometu Zwillingssockel 36, vytištěn je na čtyřech stranách, formátu A5. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak. Mezi obtisky nalezneme i budíky pro přístrojovou desku. Označení SS na jednom páru SPZ je vytištěno pouze z poloviny, vybírat můžeme ze tří automobilů ve zbarvení Panzer Grey:

- le.gl.Einheits-Pkw (Kfz.4), Luftwaffe Ground Units, Greece, 1940 - le.gl.Einheits-Pkw (Kfz.4), 1st Panzer Division, Greece, 1941 - le.gl.Einheits-Pkw (Kfz.4), 11th Panzer Division, Eastern front Náhled na krabičku a manuál:Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1720820214.5776 forum