Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velký



denní zobrazení: 55187 / today visits: 55187

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 26.05.2021-23:01  -  jirka dominec    ICM 1:48 WWII RAF Airfield-pohled do krabičky

No, Bitvu o Británii bych do toho netahal.

1) 26.05.2021  -  KING TIGER    ICM 1:48 WWII RAF Airfield-pohled do krabičky
ICM 1:48

Kat.č.DS4802

WWII RAF Airfield





Pro svou novou sadu si výrobce vybral legendu z Bitvy o Británii, letadlo Spitfire. Uvnitř rozměrné krabičky nalezneme tři stavebnice z dřívější produkce ICM v měřítku 1:48, které lze spojit do pěkného diorama. Výběr zvolených stavebnic pro tento set: Spitfire Mk.VII, kat.č. 48062, Spitfire Mk.IX, kat.č. 48801 a figurky Pilots and Ground Personnel Royal Force Fighter Command (1939-1945), kat.č. 48081. Rámečky jsou pro každou stavebnici zabaleny samostatně ve třech transparentních sáčcích pro lepší přehled. Manuály s obtisky jsou přiloženy uvnitř krabičky samostatně.








Spitfire Mk.VII

Kat.č. 48062



Po otevření jedno z PE sáčku uvnitř nalezneme pět rámečků ze světle-šedé hmoty a jeden menší s transparentními díly. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, na některých dílech nalezneme několik menších otřepů. Stopy po vyhazovačích jsou většinou umístěny na místech kde moc modeláře nepotrápí. Jeden je trochu nešťastně umístěn i z vnější strany spodního dílů křídla (díl C1), na jeho pravé straně. Při pohled na pravou polovinu trupu (díl A1) v místě kokpitu nalezneme menší propadlé místo, naštěstí nezasahuje do rytí. Rytí na povrchu je čisté a příjemně jemné, některé krytky mají naznačeny šrouby. Výrobce vybavil stavebnici motorem včetně zbraňových šachet v křídlech. Kokpit je ztvárněn pěkně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. To stejné platí pro elektrické rozvody na motoru a hydrauliky na podvozkových nohách. Vztlakové klapky jsou oddělené a modelář je může vychýlit podle svých potřeb. Transparentní díly jsou pěkně čiré a přiměřené tloušťky. Součástí rámečku jsou dva překryty kokpitu. Jeden v celku a druhý rozdělený pro možnost otevření kokpitu. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je vytištěn na čtyřech stranách, formátu A4, stavební postup zabírá jen dvě jeho strany. Díly, které nevyužijeme výrobce označil nebo nezakreslil. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, vybírat můžeme ze dvou strojů:


- Spitfire Mk.VII, Sqn.Ldr. James O´Meara, OC 131 Sqn., Colerne, March 1944.

- Spitfire Mk.VII, Flg.Off. W.Hibbert, 124 Sqn., Bradwell Bay, June 1944.

Náhled na manuál a rámečky:
















Rámečky:

















































Spitfire Mk.IX

Kat.č. 48801



Rámečky jsou shodné pro obě stavebnice Spitfiru. Uvnitř PE nalezneme pět rámečků ze světle-šedé hmoty a jeden menší s transparentními díly. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, na některých dílech nalezneme několik menších otřepů. Stopy po vyhazovačích jsou většinou umístěny na místech kde moc modeláře nepotrápí. Jeden je trochu nešťastně umístěn i z vnější strany, spodního dílů křídla (díl C1) na jeho pravé straně. Při pohled na pravou polovinu trupu (díl A1) v místě kokpitu nalezneme menší propadlé místo, naštěstí nezasahuje do rytí. Rytí na povrchu je čisté a příjemně jemné, některé krytky mají naznačeny šrouby. Výrobce vybavil stavebnici motorem včetně zbraňových šachet v křídlech. Kokpit je vybavený dostatečně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. To stejné platí pro elektrické rozvody na motoru a hydrauliky na podvozkových nohách. Vztlakové klapky jsou oddělené a modelář je může vychýlit podle svých potřeb. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Součástí rámečku jsou dva překryty kokpitu. Jeden v celku a druhý rozdělený pro možnost otevření kokpitu. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je vytištěn na čtyřech stranách, formátu A4, stavební postup zabírá jen dvě jeho strany. U některých stavebních kroků máme na výběr ze dvou variant použitých dílů. jedná se například o konce křídel, zrcátka, VOP a SOP. Bohužel nelze v manuálu vyčíst, ke kterému stroji z obtiskové předlohy je přiřadit. V této situaci je dobré pomoci si fotografiemi konkrétního stroje. Díly, které nevyužijeme výrobce označil nebo nezakreslil. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, vybírat můžeme ze dvou zbarvení:

- Spitfire HF.IX, Wg. Cdr. J.Johnson (38 victories), O No 144 Wg. June 1944

- Spitfire HF.IX, Sqn.Ldr. H.Armstrong (12 victories), OC No 611 Sqn, Biggin Hill, February 1942.

Náhled na manuál a rámečky:
















Rámečky:

















































Pilots and Ground Personnel Royal Force Fighter Command (1939-1945)

Kat.č. 48081

Třetí místo v krabičce zaujímá sada sedmi figurek, které jsou rozloženy na jednom větším rámečku ze světle-šedé hmoty. Mezi figurkami nalezneme tři piloty, jeden z nich se připravuje na let, jednoho důstojníka, tři figurky leteckého personálu, psa a příslušenství. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme ostrým skalpelem. Manuál pro sestavení figurek a příslušenství je vytištěný na jednom papíru o velikosti A4. Na jeho přední straně nalezneme vyobrazený celý rámeček včetně očíslování jednotlivých dílů. To usnadní identifikaci všech dílů na rámečku. Na druhé straně se nachází návod pro sestavení a zbarvení figurek společně s barevným rozcestníkem pro barvy Model Master.

Náhled na manuál a rámečky:








Rámečky:




















Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily této sady.






1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1708938326.3551 forum