Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 3178 / today visits: 3178

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
9) 23.07.2021-21:42  -  Alex    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

V lahvičce dělají i matný lak, ale ve čtvrtkilovém balení. A to se u nás neprodává


Vernis - Cléopatre Colles & Couleurs (colles-cleopatre.com)


A taky dělají tři laky tři ve sprejích , lesk, mat a polomat. Ale nevím, zda je složení u lekslého stejné stejné jako u skleněného, , myslím, že ne, že to bude jen lesklý lak ve spreji


A spreje prodávají ho i u nás


Matný lak ve spreji CLEOPATRE 250 ml | Kreativní svět (kreativnisvet.cz)


 

8) 15.07.2021-10:05  -  Hynd    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Prima, dekuji za doplneni i za dalsi "pomucku". A vubec velke diky za tyhle recenze, jsou super, a tesim se na dalsi Smajlik modelar

7) 11.07.2021-12:22  -  Libor Malý    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Proč by se to sem nemělo hodit? Jde přeci o součást stavby. Mat a polomat jsem nezkoušel, ani nevím, jestli setakové  pod značkou Cleopatre dělají. Finalizoval jsem to matným Sportakrylem.

6) 11.07.2021-11:16  -  Hynd    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Super, dekuji za link na lak. Sice se to sem nehodi ale mel bych jeste dotaz jestli jste nezkousel i jine varianty - mat anebo polomat?


Diky moc.


H.

5) 11.07.2021-09:59  -  Libor Malý    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Tady je odkaz na pár fotek hotového modelu


 


4) 10.07.2021-11:24  -  Libor Malý    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Hynd: přidávám odkaz na ten lak. A děkuji Milanovi Pospíšilovi za námět a inspiraci k jeho vyzkoušeníSmajlik modelar

3) 10.07.2021-10:58  -  Hynd    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Model vypada hezky, narozdil od 1/32 Mengu tu jsou pouzitelne (zajimave) camo. Tesim se na fotky v galerii. Ovsem nejvice mne zaujal lak Cleopatre, mohl byste prosim uvest nejake podrobnosti? Hlavne presne oznaceni a kde to koupit? Rad bych ho vyzkousel Wink


 


Diky a at se dari!

2) 09.07.2021-12:43  -  Libor Malý    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí













1) 26.06.2021  -  Libor Malý    Me-163B Komet, GasPatch models 1:48, se představuje a lepí

Jak jsem předeslal v tématu o výrobcích DEAD Design models, který na tento kit vyprodukoval sérii masek, v tomto tématu se budu zabývat modelem z produkce řeckých "gaspačů". Mají za sebou už Henschela Hs-123 a Salmsona 2A2, přičemž jedna varianta je věnována strojům v barvách vycházejícího slunce mající podtitulek IJA Otsu 1. My se však  zaměříme na jeden z projektů nasazených nacistickým Německem bojově v posledních měsících války. Nebýt masek od DEADu, asi bych si tohoto Me-163 nevšiml, nicméně ony masky mi vnukly myšlenku pořídit si tento kit a využít jej spolu s Me-262A (Hobby Boss) a He-162 (Dragon/Trimaster) do kolekce jetů, kterými Luftwaffe v posledních měsících bojových aktivit disponovala. I když Komet byl vlastně rakeťák.


Když jsem víko krabice odklopil a shlédl její obsah dospěl jsem okamžitě k názoru, že jde o kit multimediální a definitivní. Celkem 150 dílů včetně leptaných a 3D tisknutých s možností otevřené kabiny a nábojové schránky i zbraní, vysunutými klapkami, ližinou ve dvou polohách, ostruhou s krytem či bez a vysunutou či zataženou a šesti kamuflážními schématy doplňuje vinylová maska na překryt kokpitu a aršík obtisků od Cartografu, u kterého je svastika tisknuta na samostatném plátku (asi kvůli německému trhu). Pojďme se na něj tedy mrknout. Pustím se do něj brzy.


 




 












 








 











 


 


 






1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1628222531.4265 forum