Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Plastic Planet malý 2
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký  

denní zobrazení: 27183 / today visits: 27183

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
9) 30.03.2022-08:30  -  Ladik_2    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Díky.


 

8) 29.03.2022-11:00  -  Zdeněk Šebesta    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Pokud  je tím  myšlen  odkaz  na  původní   facebookové stránky   výrobce  Quinta Studio, tak  ty  jsou   vzhledem k aktuální situaci  již   měsíc  nefunkční.

7) 29.03.2022-08:40  -  Ladik_2    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

odkaz nefunguje, obsah není dostupný.

6) 28.03.2022-22:42  -  Zdeněk Šebesta    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje


Firma Eduard ke čtvrtkové stavebnici F-4B Phantom II firmy Tamiya nedávno vydala několik doplňků zhotovených přímým 3D tiskem . Zde  jsou  brzdící  štíty  a tankovací nástavec :


 

   


 


     


5) 26.07.2021-20:43  -  Miroslav Ježek    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Dovolím si doplnit drobnost pro ty, co přímo nesledují Facebook. Quinta Studio ohlásili kokpit pro tento model, což se dalo čekat, ale co bylo ve zprávě zajímavější, tak že  "modernizují zařízení" pro ještě kvalitnější tisk a toto by měl být první produkt - na fotce vypadá pěkně...


Odkaz zde:

https://www.facebook.com/groups/quintamodellingstudio/permalink/1455349694821655

We are completing an extensive program of modernization of our equipment, and now we will be ready to manufacture new products even higher quality.


4) 26.07.2021-08:28  -  Zdeněk Šebesta    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Ještě  k novinkám firmy  Tamiya  doplním  zprávu, která mne zaujala. Předchozí stavebnici F-14 Tomcat  byla  nejvíce  modeláři vyčítána   absence   křídla  v konfiguraci s vysunutými klapkami a  sloty , která  tomuto  letounu  i  díky  červené  barvě  vnitřních  ploch   velmi  sluší .  Výrobce  jakoby  vyslyšel  volání  modelářů  a  na podzim  vydá  stavebnici  pod názvem  F-14 late , která  mimo    papírové  paluby  bude  obsahovat  i   rámeček  s  novým  křídlem  s   vysunutými  klapkami i  sloty .

3) 19.07.2021-22:21  -  Zdeněk Šebesta    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Zde  jsou  fotografie   výlisků  a  přiložené  masky.  Více  fotek  ze stavby  je  v níže  uvedeném Liborově  fit testu. Masky   jsou , jak  je  u  tohoto  výrobce  zvykem   pouze  předtištěny  na    žluté  maskovací fólii  a  je  nutné  je vyříznout  před  aplikací na model . Je  zde  určitě  prostor   pro  výrobce   masek, kteří  je  dokáží  dodat  již  vyříznuté:


                       

2) 19.07.2021-06:30  -  Libor Malý    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Dovolím si doplnit odkaz na svůj fit test ať případní zájemci ví, do čeho jdou.

1) 18.07.2021  -  Zdeněk Šebesta    F-4B Phantom II, Tamiya 1/48 se představuje

Po stavebnici  amerického palubního  letounu F-14 Tomcat  firma  Tamiya  zabrousila  do stejných  vod  a   vydala  minulý měsíc    novou stavebnici  námořní  verze  slavného  letounu F-4 Phantom II. Rozměrná   krabice  je  doslova   napěchována   díly  na celkem  14  rámečcích   Dnes  se  podíváme  na  kamuflážní  schémata  a obtisky . Ty    tvoří  dva  archy ,   první obsahuje  marking  na 3  letouny  , jejichž  kmuflážní  schémata  jsou  v měřítku 1:48  na  přiložených  arších  o velikosti   A2! Druhý   aršík  obsahuje  technické  popisky:


        


Na  archu  s  popiskami  nejsou  obsaženy  úplně  všechny  popisky  , kterých  je na povrchu stroje  opravdu  hodně a   tak  výrobce   nabízí    část  popisek   na  přístupových  krytkách   na samostatně  vydaném  doplňkovém   archu. Dále na něm  najdete  i   lemování   rámů   kabiny a  stínování  trysek. Udivil  mne  velmi  jemný  a  čitelný  tisk popisek :


     


 

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1695499899.8043 forum