Plastic Planet malý 2 Fit test Special Hobby malý
Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 6935 / today visits: 6935

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 10.08.2021-22:19  -  KING TIGER    ICM 1:32 CR.42 Falco w/Italian Pilots in tropical uniform-pohled do krabičky

Obtisky:


Součástí balení je i trojice figurek, které doplňují dva psi z toho jeden je štěně, které drží v náruči jeden ze stojících pilotů. Díly pro všechny figurky jsou rozloženy do jednoho rámečku.
Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme pomocí ostrého skalpelu. Obličeje jednotlivých postav jsou krásně ztvárněny včetně knírku na obličejích všech tří pilotů.

Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně nalezneme vyobrazený rámeček s rozvrženými díly, společně s barevným rozcestníkem pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na jeho druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek společně s barevným rozvržením.


Náhled na manuál a rámeček:
Rámeček:Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.


V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily této stavebnice.
1) 10.08.2021  -  KING TIGER    ICM 1:32 CR.42 Falco w/Italian Pilots in tropical uniform-pohled do krabičky

ICM 1:32


Kat.č. 32025

CR.42 Falco
with Italian Pilots in tropical uniformNovinka kombinuje dvě v nedávné době samostatně vydané stavebnice, letadlo CR.42 Falco, kat.č. 32020 a figurky Italian Pilots in Tropical Uniforms (1393-1943), kat.č. 32110. Zabaleny jsou do jedné standardní krabičky s výklopným víčkem, která je vložena do samostatně řešeného vrchního obalu. Na jeho povrchu může modelář obdivovat propracovanou malbu Italského letadla CR.42 Falco společně se třemi piloty a dvěma psi. Po otevření krabičky, uvnitř nalezneme dva PE sáčky, jeden větší s rámečky pro stavebnici letadla a druhý menší obsahující rámeček s figurkami. Na dně krabičky, pak dva manuály společně s větším obtiskovým aršíkem.

Fiat Cr.42 Falco byl jednomístný dvojplošník, který sloužil u Italského válečného letectva (Regia Aeronaurica) v období druhé světové války. Letoun byl vyvinut koncem třicátých let, v době, kdy modernější jednoplošníkové stíhačky začaly výkonnostně překonávat dvouplošníky. Poprvé vzlétl 23. května 1938 a měl poměrně solidní výkony. Sériová výroba probíhala od února 1939 do června 1944 v závodě Fiat v Turíně. Bylo vyrobeno celkem 1780 letadel. Poprvé byl bojově nasazen v občanské válce ve Španělsku, následně bojoval v každé kampani, kterých se zúčastnily Italské síly. Vyvážen byl do Belgie, Švédska a Maďarska. Krátce po oznámení italského příměří v roce 1943 převzala Luftwaffe většinu letadel Regia Aeronautica, mezi těmito letadly byla i řada CR.42 Falco.Výlisky pro stavebnici letadla Cr.42 Falco jsou zabaleny samostatně do pevného PE sáčku. Po jeho otevření uvnitř nalezneme šest rámečků světle-šedé barvy a jeden menší s transparentními díly. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to na vnitřních stranách některých dílů. Na povrchu modelu moc rytí nenalezneme, ale i tak je příjemně jemné a patřičně hluboké k danému měřítku. Především zaujme pěkně naznačený plátěný povrch na trupu a obou křídlech letadla. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. Motor můžeme z větší části odkrýt, díky tomu vynikne žebrování na jednotlivých válcích a další detaily. Náročnější modelář v budoucnu nejspíš sáhne po resinové náhradě, která přeci jenom má mnohem jemnější detaily. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky, a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Ke konci celé stavby je zapotřebí doplnit veškeré výplety a lanka pro ovládání letadla. V manuálu je jejich rozložení rozkresleno, ale doporučuji si vypomoct i fotografiemi dochovaných strojů. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Manuál je srozumitelný a modeláře provede celou stavbou bez problémů. Na straně č.18 nalezneme i šablonu k výrobě vlastních masek pro transparentní díly. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, nalezneme zde i loga výrobce pro jednotlivé listy vrtule a nechybí ani budíky pro přístrojovou desku. U tohoto vydání jsou obtisky opraveny a již v balení nenalezneme menší opravný obtisk. Na výběr máme ze dvou zajímavě zbarvených strojů:


CR.42 Falco, 83 Sq., 18 Gruppo, 56 Stormo C.T., Ursel, Belgium, November 1940

CR.42 Falco, 75 Sq., 23 Gruppo Autonomo C.T., Sicily, June 1941

Náhled na manuál a rámečky:Rámečky:
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1634791879.7011 forum