Plastic Planet malý Fit test
Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 12634 / today visits: 12634

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 05.09.2021-21:01  -  KING TIGER    MiniArt 1:35 German Tractor D8506 with Trailer-pohled do krabičky
Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu
1) 05.09.2021  -  KING TIGER    MiniArt 1:35 German Tractor D8506 with Trailer-pohled do krabičky

MiniArt 1:35


Kat.č. 38038

German Tractor D8506 with Trailer
Lanz Bulldog byl traktor vyráběný společností Heinrich Lanz AG v Mannheimu v Bádensku-Württembersku v Německu. Výroba byla zahájena v roce 1921 a různé verze Bulldogu se vyráběly až do roku 1960 i licenčně v jiných zemích, např. v Polsku, Franci, Austrálii, Španělsku nebo Argentině. Lanz Bulldog byl jedním z nejpopulárnějších německých traktorů a za dlouhou produkční dobu se jich vyrobilo přes 220 000. Název „Bulldog“ je v Německu široce používán jako synonymum pro traktory i dnes, zejména v Bavorsku. Lanz Bulldog byl levný a  jednoduchý traktor s jednoválcovým dvoutaktním motorem se žárovou hlavou o objemu 6,3 litru a 12 koňských sil. V průběhu času byl motor vyměněn za silnější o objemu 10,3 litru a 55 koňských sil. Motor navrhl Fritz Huber, mohl spalovat širokou škálu paliv nízké kvality - dokonce i odpadních olejů.Novinka navazuje na předchozí modely traktorů značky Lanz Bulldog, nově v kombinaci s valníkem společně s řidičkou a vezeným nákladem. Stavebnice je zabalena do standardní krabičky s pěknou kresbou na vrchním díle obalu. Po jejím otevření uvnitř nalezneme celkem 29 rámečků a dvě samostatně řešené zadní pneumatiky ze světle-šedé hmoty, jeden rámeček s transparentní díly, jednu leptanou planžetu, manuál a obtiskový aršík. Jednotlivé díly se vyznačují vysokou úrovní detailů, které vznikly za pomocí 3D návrhu. Některé díly jsou na hranici možného zpracování, díky své velikosti nebo složitosti při výrobě. Po prohlédnutí dílů na rámečcích jsem narazil jen na jeden menší otřep na rámu čelního skla (díl Db9), ostatní díly jsou bez otřepů. Menší propadlé místo nalezneme na sedačce řidiče. Výrobce si dal práci s umístěním stop po vyhazovačích, tak aby je modelář snadno odstranil nebo případně zakryl v průběhu stavby. Na pneumatikách zadních kol bude zapotřebí začistit dělící rovinu formy, která je po celém obvodu a s ní spojené otřepy. Přední menší kola složíme z několika samostatných "disků", výrobce tím dosáhl reálnějšího ztvárnění vzorku obou pneumatik. Valník má na povrchu dřevěné konstrukce jemně naznačenou strukturu dřeva. V jeho přední části nalezneme dřevěnou lavici pro kočího. Všechny bočnice můžeme sklopit nebo si jen vybrat z jedné a zbytek ponechat vztyčené. Kola jsou tvořena pomocí několika jednotlivých "disků", díky tomu vznikne mnohem realističtější vzorek. Na bocích všech pneumatik nalezneme logo výrobce. Samotný valník má velký potenciál pro výrobce v možnosti vydání několika zajímavých stavebnic, snad se modelář v budoucnu dočká i povozu taženými koňmi. Nákladní prostor valníků snadno můžeme naplnit přiloženými, pytli, konvemi a dřevěnými sudy v několika různých velikostech.

Postava ve stavebnici představuje "traktoristku" sedící za volantem a dívající se přes rameno na přívěs za sebou. Díly figurky jsou rozděleny do jednoho menšího rámečku. Výlisky mají pěkné detaily, odstříknuty jsou bez propadlých míst a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme ostrým skalpelem.

Manuál je vytištěn na 24 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. V manuálu můžeme spatřit u některých dílů označení "for experienced modellers" (pro zkušené modeláře). Výrobce touto formou upozorňuje modeláře na možné vylepšení (doplnění) vybraného dílu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak. Vybírat můžeme ze dvou traktorů s valníky z civilního prostředí:

- Regierungs Bezirk Leipzig, 30-40s.
- British Occupation Zone, 40-50s.

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1631984925.2307 forum