Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Plastic Planet malý 2 Fit test
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 8155 / today visits: 8155

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 07.10.2021-18:02  -  KING TIGER    ICM 1:35 Type G4 Partisanenwagen-pophled do krabičky

Rámečky:Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.


 


 V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.1) 07.10.2021  -  KING TIGER    ICM 1:35 Type G4 Partisanenwagen-pophled do krabičky
ICM 1:35

Kat.č. 35530

Type G4 Partisanenwagen

WWII German CarTřínápravový osobní vůz G4 navrhla společnost Daimler-Benz v roce 1934 a vyráběn byl do roku 1939. Tento těžký vůz poháněl 5litrový motor V8 o výkonu 100 (později 110) koní. Určený byl pro vysoké pohlaváry Třetí říše, jakož i pro armádu, kde byl používán jako štábní vůz, pod označením Kfz.21. Prostorný interiér mohl pojmout až šest cestujících a řidiče. G4 byl vyráběn jako čtyřdveřový sedan se sklopnou střechou. Tento automobil byl příliš složitý a drahý pro sériovou výrobu, proto byl vyroben v relativně malém množství, pouze v počtu 57 kusů. Některé vozy byly vybaveny dvěma kulomety MG 34. Sloužily k přepravě vrchního velitelského štábu Wehrmachtu, stejně jako stráží a doprovodu. Vozidla v této variantě se nazývala Partisanenwagen.
Novinka je přebalem stavebnice z roku 2011 doplněné o nový rámeček obsahující kulomet MG34 se zásobníkem a držákem pro kulomet. V balení je tento rámeček (W) zastoupen dvakrát. Díky této kombinaci vznikl další zajímavý model, který rozšiřuje řadu již vydaných automobilů G4 z produkce ICM. Stavebnici výrobce zabalil do standardní krabičky s výklopným víčkem a samostatně řešeným obalem. Na něm můžeme obdivovat krásně namalovanou předlohu samotného vozidla. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme sedm rámečků z šedého plastu, jeden s transparentními díly, manuál a malý obtiskový aršík. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Rám podvozku je rozložen do několika dílů. Udržet jeho geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl vodící prvky pro snadnější sestavení jejichž součástí je i motor s převodovkou. K motoru postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Bohužel stavebnice přímo neumožňuje otevřít kapotu motorového prostoru bez potřebných úprav. Kola jsou ve stavebnici plastová, oproti některým stavebnicím od stejného výrobce. Na jejich povrchu je jemně naznačený vzorek, ale postrádají logo výrobce na boční straně pneumatiky. Všechny dveře u automobilu výrobce ztvárnil pouze v zavřené poloze. Interiér vozidla je zpracován kvalitně, přístrojovou desku můžeme vylepšit pomocí přiložených obtisků. Sedačky, zadní lavice a boční panely dveří mají pěkně naznačené polstrování včetně pouzder na pistole. V manuálu na straně č.14 nalezneme vyobrazení k vyvrtání otvoru v podlaze interiéru vozu pro stojan kulometu MG-34. Druhý kulomet MG-34 je umístěn v zadní části vozu, přesné umístění otvoru není v manuálu přesně vyobrazeno. Ve stavebnici jsou zastoupeny díly pro dvě varianty plátěné střechy, natažená a složená. Pro variantu Partisanenwagen využijeme pouze složenou střechu. Transparentní díly, jsou krásně čiré bez poškození. Rámeček je zabalen samostatně v PE sáčku pro jeho lepší ochranu. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, obsahují pouze budíky pro přístrojovou desku. Manuál je vytištěn na 28 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Díly, které při stavbě nevyužijeme výrobce dobře označil. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na výběr má modelář jen z jednoho zbarvení v Panzer Grey.

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1634796229.8836 forum