Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Plastic Planet malý 2
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký  

denní zobrazení: 27053 / today visits: 27053

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
13) 27.03.2022-22:06  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje


Pro stavebnici Zera se postupně  objevuje řada doplňků . V případě Brassinových sad firma Eduard stále více nahrazuje odlévání rezinu přímým 3D tiskem . Jako novinka sev tomto měsíci objevil   set s kokpitem. Všechny díly jsou již tištěné a tak mne zajímala kvalita ve srovnání s odlévanými díly. Byl jsem příjemně překvapen. Kvalita 3D tisku se všeobecně neustále zlepšuje a tak na těchto dílech jsem prakticky nenalezl nepopulární vrstvení vzniklé 3D tiskem. Díly jsou čisté a hladké .Hmota používaná k tisku má velmi podobnou středně šedou barvu jako odlévané díly a tak na ní dobře vyniknou jednotlivé detaily. Odpadá i pracné odstraňování velkých nálitků v případě rozměrnějších dílů , což dříve odrazovalo některé modeláře k jejich využití. Zde stačí pouze snadno odstranit tenké podpěry. Vše je rychlé a bez přítomnosti nepříjemného rezinového prachu vzniklého řezáním :


                    


12) 23.11.2021-08:43  -  jirka dominec    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Tak ti nevím, Máňo. Opravdu se Američani připravovali na válku s Japonskem už od 20. let?

11) 23.11.2021-08:17  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Návod  je  sice  průběžně  vidět v Liborově  stavbě Zera , ale  zde  je kompletní  i s historickým úvodem:


 


 

 

10) 18.11.2021-17:49  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Jako  na zavolanou  k vydání  čtvrtkového  Zera   dokončila   firma  MR.Paint rozsáhlý   projekt   barev  pro  druhoválečná japonská letadla.   Na vývoji   výrobce  pracoval několik let   za pomoci  zahraničních  odborníků na danou problematiku. Barvy  by měly  odpovídat   nejnovějším poznatkům. Je  připraveno  do výroby  celkem 23 odstínů a měly  by  být  dostupné  již v prosinci. Určitě  najdou  využití  i  při  stavbě  nového Zera. Zde  je ukázka   vzorků  i  seznam   připravovaných barev:


  


9) 17.11.2021-21:59  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Jednotlivé  díly  jsou  umístěny ve  čtyřech   rámečcích ze  šedého a  jednom z čirého plastu. Kvalita  nevybočuje  z vysoké  úrovně  posledních stavebnic  firmy :                


 

8) 16.11.2021-21:58  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Zde jsou  obtisky  a lepty:


    

7) 16.11.2021-09:03  -  Richard    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Honza Hora: Je to poměrně jednoduché, v případě Limitek neřeší boxart reálnou situaci. Indikuje například to, že jsou v krabici dva modely (dva stroje na obrázku) a z nabízených markingů vybírá dva atraktivní. Boxartů, u kterých jsou vedle sebe mašiny, co se nikdy nepotkaly (a ani nemohly), je u Limitek Eduardu celá řada. Není cílem zobrazovat reálnou situaci...

6) 16.11.2021-05:21  -  Knippl    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Honza Hora:


No prostě, dříve jsme tady měli informativní výkresy, nyní máme informativní boxarty. Co je na tom ZASE nejasného?!!  Smajlik modelar

5) 15.11.2021-20:36  -  Zdeněk Šebesta    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

Když už zaujaly pozornost  stroje na boxartu, podíváme  se nejprve , jaké  další  markingy  stavebnice  nabízí. Pro  dva modely  obsažené  v limitce  můžeme  vybírat celkem   z 12 markingů. Sedm z nich patří  strojům  z první  útočné vlny  a  pět  z vlny  druhé:


        


  


  


     


 


 

4) 15.11.2021-08:42  -  Libor Malý    TORA TORA TORA!, EDUARD 1/48 limited edition dual combo se představuje

AI-155: korvetní kapitán Shigeru Itaya, vedoucí skupiny (hikótaichó) první útočné vlny vzlétl z letadlové lodi Akagi. Více pod odkazem.


BI-151: poručík Fusata Iida, s/n 3277, vedoucí menší skupiny šesti až devíti strojů (buntaichó), letadlová loď Soryu, druhá útočná vlna. Stroj byl nad Fort Islandem zasažen protiletadlovou palbou. Iida se snažil poškozený letoun sebevražedně nasměrovat do hangáru na letišti Kaneohe, cíl ale minul a havaroval na úpatí kopce poblíž Kaneohe Bay. Před vzlétnutím na misi měl Iida prohlásit, že pokud se dostane do potíží, bude nadále plnit úkol a svůj stroj místo nouzového přistání nasměruje na nějaký významný pozemní cíl. Lze tedy říci, že byl jakýmsi prototypem pozdějších kamikadze. Možná i proto si vysloužil na místě havárie pomníček.


Relevantnost boxartu bych neřešil, má především upoutat. Obě Zera na něm jsou pro útok významná, i lkdyž každé jinak, a to mohl být i záměr..

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1695499696.5913 forum