Válka Plastic Planet malý 2 Fit test Attack malý
Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Plastic Planet velký

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 8349 / today visits: 8349

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 17.11.2021-10:25  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWII Red Army Rocket Artillery-pohled do krabičky
Kat.č.35643

RKKA Drivers (1943-1945)Součástí "velkého setu" jsou i dvě sady figurek. První z nich představuje dvě figurky sovětských řidičů. Jejich díly jsou rozloženy do jednoho rámečku, který výrobce rozdělil na dvě poloviny a zabalil do samostatného sáčku. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme ostrým skalpelem. Obličeje obou postav jsou krásně ztvárněny včetně knírku na jednom z nich. Manuál pro sestavení obou figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek a jejich následné zbarvení.

Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:

Kat.č.35648

Soviet BM-13-16 Crew (1943-1945)Druhá přibalená sada obsahuje figurky sovětské obsluhy raketometu BM-13-16 v měřítku 1:35. Celkem se jedná o čtyři figurky jejichž díly jsou umístěny do jednoho většího rámečku. Rámeček je zabalen samostatně do jednoho PE sáčku. Díly jsou čisté bez otřepů nebo propadlých míst s pěknými detaily. Jemnou stopu po dělící rovině snadno začistíme ostrým skalpelem. K puškám a samopalům je zapotřebí vyrobit potřebné popruhy. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek a jejich následné zbarvení.

Náhled na manuál a rámeček:
Rámeček:

Kat.č.35795

RS-132 Ammunition Boxes

Posledním doplňkem jsou dvě přepravní bedny společně s raketami. Sestavit můžeme celkem dvě bedny a každou můžeme naplnit čtiřmi raketami. Bedny lze otevřít nebo ponechat zavřené. Jejich složení nebude složité, skládají se z několika málo dílů, to stejné platí o raketách. Díly jsou čisté bez otřepů nebo propadlých míst. Manuál je vytištěn na jednom křídovém papíru o velikosti A4, který je v polovině přeložen. Jeho součástí je barevný rozcestník pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínů.Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto setu.2) 17.11.2021-10:18  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWII Red Army Rocket Artillery-pohled do krabičky
Kat.č. 35591

BM-13-16 on W.O.T. 8 chassis

WWII Soviet MLRS
Ford (UK) byl jedním z největších dodavatelů nákladních vozidel pro armádu během druhé světové války, a také jeden z největších dodavatelů v rámci smlouvy o půjčce a pronájmu ("Lend and Lease Act") vozidel do Ruska. Verze WOT (War Office Transport) 8 4x4 byla produkována v počtu okolo 2500 kusů postavených mezi lety 1941 až 1942 a používaných na všech frontách včetně severní Afriky, Itálie a severozápadní Evropy. Vzniklo několik různých nástaveb mezi jedny z nejzajímavějších určitě patří Sovětská úprava s raketami "Katiusha"- BM-13-16. Raketový systém zahrnoval 8 kolejnicových ramp s 16 raketami RS-132. BM-13 byla impozantní zbraň, která naháněla hrůzu všem nepřátelům.Výlisky jsou baleny do druhého samostatného sáčku. Po jeho otevření na nás čeká dvanáct rámečků ze světle-šedé barvy, jeden s transparentními díly, malá leptaná planžeta a pět vinylových pneumatik. S částí rámečků jsme se mohli setkat u modelu W.O.T. 8 kat.č. 35590, jedná se především o díly kabiny a části podvozku. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Interiér kabiny je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů. Dveře řidiče a spolujezdce můžeme ponechat otevřené a díky tomu lépe vynikne samotný interiér. Díly pro raketomet včetně upraveného rámu podvozku nalezneme na nově přiložených rámečcích. Sestavení konstrukce s kolejnicemi usnadní dvě pomůcky pro jejich přesné slepení, díly J1-7. Raketomet lze postavit v přepravní nebo bojové poloze. Výrobce zde nechal na modeláři ke které variantě se přikloní, k tomu mu pomohou díly K44/K11. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Leptaná planžeta obsahuje ochranné mřížky chladiče. Kola jsou ve stavebnici vinylová, pro některé modeláře toto nemusí být úplně šťastné řešení. Náročnější modelář může sáhnout po resinových kolech od některého z mnoha výrobců doplňků. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů. Z manuálu můžeme vybírat z jediného zbarvení a to, celé v ruské zelené:

- BM-13-16 on W.O.T. 8 chassis, Russia, 1942. 

Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:

1) 17.11.2021  -  KING TIGER    ICM 1:35 WWII Red Army Rocket Artillery-pohled do krabičky
ICM 1:35


Kat.č. DS3512

WWII Red Army Rocket ArtillerySpolečnost ICM v poslední době vydala několik "velkých setů", ve kterých spojuje vždy několik různých stavebnic ze své relativně nedávné produkce. Sety jsou většinou "témeticky" laděny (např. Kursk 1943, Berlin 1945) nebo seskupují více vozidel v ucelené kolekci (např. WWII British Trucks, Wehrmacht Radio Trucks). Nejnovějším z takových "velkých setů" je, kat.č. DS3512, WWII Red Army Rocket Artillery. Set spojuje dva britské nákladní vozy dodané do sovětského svazu v rámci smlouvy o půjčce a pronájmu (Lend-lease). Jeden z nákladních vozů je upraven do podoby nosiče raket Katusha. Společně s nimi v krabičce nalezezneme dvě sady figurek (obsluhu raketometu a řidiče) a rakety katusha s přepravními bednami. Uvnitř rozměrnější krabičky nalezneme stavebnice:

- kat.č. 35507 Model W.O.T. 6 WWII British Truck

- kat.č. 35591 BM-13-16 on W.O.T. 8 chassis

- kat.č. 35643 RKKA Drivers (1943-1945)

- kat.č. 35648 Soviet BM-13-16 Crew (1943-1945)

- kat.č. 35795 RS-132 Ammunition Boxes.

Rámečky pro jednotlivé stavebnice výrobce zabalil do pěti samostatných PE sáčků. Pro lepší přehled je na každém z nich přilepený menší identifikační štítek s katalogovým číslem. Všechny manuály výrobce vložil do papírových desek. Sada neobsahuje žádné obtiskové aršíky ikdyž jsou uvedeny v manuálu pro W.O.T. 6. Manuál je pojat univerzálně a vychází ze samostatně vydané stavebnice. Sada vozidel společně s přidanými doplňky ve formě figurek a beden s raketami určitě zaujmě. Díky tomuto spojení může vzniknout zajímavé dioráma, ke kterému doplníme jen podložku. 


Kat.č. 35507

Model W.O.T. 6

WWII British TruckFord (UK) byl jedním z největších dodavatelů nákladních vozidel pro armádu během druhé světové války, a také jeden z největších dodavatelů v rámci smlouvy o půjčce a pronájmu ("Lend and Lease Act") vozidel do Ruska. Verze WOT (War Office Transport) 6 4x4 byla produkován ve velkém počtu, více než 30 000 kusů postavených mezi lety 1942 až 1945 a používaných na všech frontách včetně severní Afriky, Itálie a severozápadní Evropy. Vzniklo několik různých nástaveb, jako byl štábní vůz, dílenský a další. Některé vozy zůstaly ve službě až do roku 1960, poslední kusy byli vyřazeny v roce 1962. Některé sloužily v Hong Kongu, Malajsii a Korei. Dánská armáda své poslední W.O.T. 6 vyřadila až v roce 1974.Stavebnice je zabalena do jednoho samostatného sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme šest rámečků ze světle-šedé hmoty jeden s transparentními díly, malou leptanou planžetu a pět vinylových kol. Výlisky jsou čisté, bez otřepů i stop po vyhazovačích je poskrovnu nebo snadno odstranitelných, což je příjemné zjištění. Povrchové detaily jsou ostré a hlavy šroubů nejsou rozplizlé. Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Interiér kabiny je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů. Dveře lze ponechat otevřené a díky tomu interiér lépe vynikne. Nákladový prostor je dobře zpracovaný, škoda je, že se nedá sklopit zadní "nástupní rampa". Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Malá leptaná planžeta obsahuje ochranné mřížky chladiče. Všechny kola jsou vinylová, pro některé modeláře toto nemusí být úplně šťastné řešení. Náročnější modelář sáhne po kolech z resinu od některého z mnoha výrobců doplňků. Manuál je vytištěn na 28 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na konci manuálu jsou zbarvení, která jsou určené pro samostatně vydanou stavebnici a obtiskový aršík není součástí stavebnice, jak již bylo zmíněno v úvodu.Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1638798537.1255 forum