Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 588260 / today visits: 588260

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
12) 13.02.2022-10:24  -  Jarda Galler    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

...díky za uznání, ale včera jsem zapomněl na několik věcí, které bych měl napravit:- již od počátku jsem měl v hlavě imatrikulaci G- AFYH, což jsem ale v testu opomněl zmínit, takže  má výtka ohledně výfuků se týká právě této verze viz přiložené foto


- další drobností, které stojí za pozornost jsou vrtulové kužely, které sice návod nezmiňuje, ale ve stavebnici jsou, a jsou i vidět na fotkách G-AFUE


- dle fotek se mi zdají sloupky antén na hřbetě trupu krátké a subtilní - asi je nahradím většími


  


-  další věcí co jsem zapomněl je díl MP16


11) 13.02.2022-08:58  -  Ondřej Škarka    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Moc děkuju za tento fit test, byl velice inspirativní a svrbí mě prsty abych zařízl do svého Flaminga.
Mrzí mě ty podvozky, ty budu dělat asi celé znovu, protože jsou fakt úplně mimo. Další místo, které by si zasloužilo více péče je napojení výfuků do cowlingů a celkově řešení motorů, ale třeba to nakonec nepůjde tak vidět na hotovém modelu, když se to neudělá.

10) 12.02.2022-09:19  -  Jarda Galler    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Krásná předloha = krásný model, který se navíc nestavěl špatně. Lícování bylo skoro bez problémů a tak jak je model na fotkách, je bez tmelení a tam, kde jsem potřeboval doplnit chybějící materiál (kolem motorových gondol), tak jsem to provedl gelovým vteřiňákem - rychlé, nepropadající se a po vyleštění hladké řešení. K dokonalostí spojů a začištění drobných oděrek povrchu bude potřeba sem tam tmelem šáhnout, protože příprava modelu pod stříbrný nástřik vyžaduje více práce než pod vojenské camo.


Antény na spodku trupu ještě nejsou instalovány - zatím nevím, jestli se mi z plechu vůbec líbí.


Minule jsem ale skončil u fotky podvozku, tak nyní jím budu pokračovat, protože to je asi největší zádrhel na stavebnici. Jak je vidět na fotkách, tak výsledek je trochu odlišný od předlohy. Plechy kryjící vidlici podvozku by měly kopírovat tvar spodní gondoly motoru, protože to je vlastně jediný kryt zavřeného podvozku. Modelové provedení vypadá v mém případě divně.


  


        


 

9) 03.02.2022-21:27  -  Jarda Galler    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test


    
      ...dám si pauzu.


 

8) 01.02.2022-10:24  -  jirka dominec    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Děkuji. Sleduji a jednoho krásného dne, až nebudu mít co dělat, si ho taky koupím.

7) 01.02.2022-10:02  -  Ondřej Škarka    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Skvěle, děkuji! Kabina vypadá náramně.
Musím říct že návod má celkem rezervy, chtělo by to zajít na pivo s tvůrcem a nechat si povyprávět správný postup.Smajlik modelar

6) 31.01.2022-21:34  -  Jarda Galler    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Tak pár fotek pro srovnání velikosti (vs Jetstream od Fixe, který mi také právě leží na stole) a taky ukázka volně položené kabiny bez úprav a rovněž volně přiložené horní poloviny křídla. V obou případech jsem příjemně překvapen lícováním, stejně tak i lícováním polovin trupu - nic jsem nemusel přibrušovat nebo upravovat.
Uvidím co bude dál, protože nyní koukám do návodu na sestavu křídel a motorů a není mi moc jasný postup v krocích 9 a 10. Zítra moudřejší večera...


    


 

5) 31.01.2022-07:39  -  Ondřej Škarka    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Ještě mě napadlo... Bylo by prosím možné porovnat velikost Flaminga s něčím jiným? Nebo oproti pravítku? Děkuji!

4) 31.01.2022-07:27  -  Ondřej Škarka    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Mockrát děkuju za tento fit test. Hodně nad Flamingem přemýšlím, ale čekám ještě, jaké budou markingy v poslední krabici (taky nejsem rozhodnut jestli chci dělat stříbřenku nebo maskovaného...)
Každopádně je super vidět "jak to sedí"! Budu moc rád za další fotky a přeji hodně štěstí do stavby.


Škoda těch plechů palubky, chybička se vloudila, tak doufám že nebude něco podobného i s podvozky...

3) 30.01.2022-19:44  -  Jarda Galler    DH.95 Flamingo, Valom 1/72 fit test

Dnešní počasí mi dovolilo trochu postoupit v testu. Snad jsem na nic u popisek fotek nezapomněl, ale vzpomínám si, že mi něco nesedělo v číslování a provedení upínacích pásů. Ale to je prkotina...


      


  


 

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1720814354.5302 forum