Plastic Planet malý Plastic Planet malý 2 Fit test Special Hobby malý
Eduard malý2
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 35197 / today visits: 35197

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
4) 20.07.2022-07:21  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of France, spring 1940-pohled do krabičky
Součástí setu jsou tři různé sady figurek:


Kat.č. 35639

German Infantry (1939-1942)

První sada obsahuje figurky německých vojáků z období první poloviny Druhé světové války. Uvnitř PE sáčku nalezneme tři rámečky ze světle-šedé hmoty. Větší z nich obsahuje díly pro sestavení samotných figurek a dva menší rámečky obsahují zbraně včetně kulometů MG 34 a výstrojní součásti, např. helmy, lopatky, čutory, bodáky a mnoho dalšího příslušenství. Výlisky mají pěkné detaily, odstříknuty jsou bez propadlin. Při bližším pohledu na jednotlivé díly nalezneme na některých z nich menší otřepy a stopy po dělení formy. Na první pohled může vše vypadat hrůzostrašně, ale pomocí ostrého skalpelu vše snadno začistíme. K zbraním a dalekohledu je zapotřebí doplnit svépomocí řemeny, například z cigaretového papírků nebo tenké folie. Manuály jsou celkem dva, ve formátu A4. Jeden je určený pro figurky a druhý zbraně a výstrojní součásti. Na přední straně každého z nich je vyobrazený rámeček společně s barevným rozcestníkem pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně nalezneme stavební návod se zbarvení jednotlivých figurek a výstrojních částí.Náhled na manuál a rámečky:
Kat.č. 35642

German Drivers (1939-1945)

Druhá sada figurek představuje čtyři figurky německých řidičů, jejich díly jsou rozloženy do jednoho rámečku. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme ostrým skalpelem. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na jeho přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek společně s jejich zbarvením.Náhled na manuál a rámeče:Kat.č. 35644

German Command Vehicle Crew (1939-1942)

Třetí a zároveň poslední sadou figurek je posádka velitelského vozidla. Mezi čtyřmi figurkami nalezneme, velitele, řidiče a dva radisty.

Díly pro jednotlivé figurky jsou rozloženy do jednoho rámečku ze světle-šedé hmoty. Výlisky mají pěkné detaily, odstříknuty jsou bez propadlých míst nebo otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivé díly nalezneme stopy po dělící rovině formy. Obličeje všech postav jsou krásně ztvárněny včetně lodiček na jejich hlavách. Jen důstojnická brigadýrka je oddělena. Výrobce nezapomněl ani na sluchátka a dalekohled. K sluchátkům bude zapotřebí doplnit kabely z drátku patřičného průměru z domácích zásob. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně nalezneme návod pro jejich sestavení a následné zbarvení.Náhled na manuál a rámeček:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
3) 20.07.2022-07:18  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of France, spring 1940-pohled do krabičkyKat.č. 35583

le.gl.Einheits-Pkw Kfz.2

WWII German Light Radio Communication Car
Rámečky, tak jako u předešlých dvou stavebnic jsou zabaleny samostatně do jednoho PE sáčku a dobře označeny malým štítkem. Po jeho otevření uvnitř nalezneme pět rámečků z šedého plastu, jeden s transparentními díly, manuál a k němu přiložený malý obtiskový aršík. Plast je přiměřeně tvrdý s perfektně vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Jednotlivé díly se vyznačuje vysokou úrovní detailů. Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Složen je z  jednoho většího celku ke kterému dolepujeme jednotlivé detaily. Součásti modelu je i kompletní motor s převodovkou, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Pokud bychom, chtěli ponechat motor otevřený, bude potřeba zapojit trochu modelářského umu. Interiér je zpracován kvalitně včetně vysílačky Torn Fu.b1. Všechny dveře na vozidle můžeme ponechat v otevřené poloze. K přiloženým puškám je zapotřebí dodělat řemeny, například pomocí cigaretového papírku. Plátěná střecha je v modelu pouze složená je možné, že v budoucnu výrobce vydá i přebal s nataženou střechou. Kola ve stavebnici jsou tvořena z plastu, mají jemný vzorek, ale bohužel bez log výrobce pneumatik. Transparentní díly, jsou krásně čiré, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, ten je dobře chráněny před případným poškozením. Manuál je přehledný, kvalitně vytištěný a díly které nevyužijeme, jsou dobře označeny. Díky tomu nás provede celou stavbou bez větších problémů. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, obsahují i budíky pro přístrojovou desku. Vybírat můžeme ze čtyř vozů včetně jednoho z Libye:
- le.gl. Einheits-Pkw (Kfz.2), 29th Artillery Regiment, France, June 1940


- le.gl. Einheits-Pkw (Kfz.2), 3./JG51, Smolensk (Russia), Aufgust 1941


- le.gl. Einheits-Pkw (Kfz.2), 6 P.D., Russia, September 1941


- le.gl. Einheits-Pkw (Kfz.2), Ramcke Brigade, Libya, 1942 Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:

2) 20.07.2022-07:13  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of France, spring 1940-pohled do krabičky
Kat.č. 35102

Sd.Kfz.251/6 Ausf.A,

WWII German Armoured Command Vehicle

Druhá stavebnice představuje velitelské vozidlo. Rámečky jsou zabaleny do jednoho PE sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme pět rámečků ze světle-šedé hmoty, jeden s transparentními díly, dva pásy a dvě pneumatiky z vinylu. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Stavebnice obsahuje  kompletní motor a díky samostatně tvořeným deklům motoru ho můžeme ponechat otevřený. K motoru postačí jen doplnit rozvody z drátků patřičného průměru podle fotografií. Interiér vozidla je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů a radiostanice, zadní nástupní dveře můžeme zcela otevřít. Rámovou anténu výrobce vytvořil v jednom celku, díky tomu odpadá pracné vlepovaní jednotlivých konstrukčních prvků. Zde se nevyhneme stopě po dělící rovině, kterou je zapotřebí začistit. Pro její instalaci výrobce přidal i šablony pro vyvrtání potřebných otvoru k jejímu přesnému umístění. Pneumatiky mají pěkný vzorek, ale bez log výrobce. Na několika "gumových patkách" u konců pásů jsem nalezl menší deformace. Náročnější modelář kola a pásy tvořené z vinylu nejspíš vymění za nové od některého výrobce doplňkových sad. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Jediné dva díly, které upotřebíme jsou skla pro světlomety. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů, uvnitř je přiložen samostatný list pro sestavení figurek. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a obsahují i budíky pro přístrojovou desku. Vybírat můžeme ze dvou strojů v tankově šedém zbarvení, u prvního má modelář na výběr ze dvou různých období:


- 1a) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, command vehicle of Lieutenant-General H. Guderian, Poland, September 1939
1b) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, command vehicle of Lieutenant-General H. Guderian, France, May 1940

- 2) Sd.Kfz. 251/6 Ausf. A, 1941

Náhled na krabičku a manuál:
Rámečky:


1) 20.07.2022  -  KING TIGER    ICM 1:35 Battle of France, spring 1940-pohled do krabičky
ICM 1:35


Kat.č. DS3515

Battle of France, spring 1940

German combat vehicles

Společnost ICM připravila další ze svých "velkých setů", ve kterých spojuje vždy několik různých stavebnic ze své relativně nedávné produkce. Nejnovějším počinem je druhý set zaměřený na bitvu o Francii v roce 1940, obsahující dvě německá obrněná polopásová vozidla a lehký rádio vůz společně s figurkami vojáků. Set je zabalen do rozměrnější krabičky se samostatně řešeným obalem. Na jeho vrchní straně může modelář obdivovat vyobrazenou scenérii rozmístěných vozidel uprostřed vybombardované ulice. Po otevření samotné krabičky  uvnitř nalezneme tyto stavebnice:

- kat.č. 35101 Sd.Kfz.251/1 Ausf.A, WWII German Armoured Personnel Carrier

- kat.č. 35102 Sd.Kfz.251/6 Ausf.A, WWII German Armoured Command Vehicle

- kat.č. 35583 le.gl.Einheitz-Pkw Kfz.2, WWII German Light Radio Communication Car

- kat.č. 35639 German Infantry (1939-1942)

- kat.č. 35642 German Drivers (1939-1945)

- kat.č. 35644 German Command Vehicle Crew (1939-1942)

Rámečky pro jednotlivé stavebnice výrobce zabalil do šesti samostatných PE sáčků. Pro lepší přehled je na každém z nich přilepený menší identifikační štítek s katalogovým číslem. Všechny manuály jsou vloženy do papírových desek včetně obtiskových aršíků. Sada vozidel společně s přiloženými figurkami určitě zaujme svým složením. Díky tomuto spojení může vzniknout zajímavé dioráma, ke kterému jen modelář doplní podložku.Kat.č. 35101

Sd.Kfz.251/1 Ausf.A,

WWII German Armoured Personnel CarrierStavebnice tohoto polo-pásu je zabalena do jednoho PE sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme pět rámečků ze světle-šedé hmoty, jeden s transparentními díly, dva pásy a dvě pneumatiky z vinylu. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Stavebnice obsahuje  kompletní motor a díky samostatně tvořeným deklům motoru ho můžeme ponechat otevřený.  K motoru postačí jen doplnit rozvody z drátků patřičného průměru podle fotografií. Interiér vozidla je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů jako jsou boční průzory, zadní dveře můžeme zcela otevřít. Pneumatiky mají pěkný vzorek, ale bez log výrobce. Na několika "gumových patkách" u konců pásů jsem nalezl menší deformace. Náročnější modelář kola a pásy tvořené z vinylu nejspíš vymění za nové od některého výrobce doplňkových sad. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny. Jediné dva díly, které upotřebíme jsou skla pro světlomety. Manuál je vytištěn na 28 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a obsahují i budíky pro přístrojovou desku. Modelář může vybírat celkem ze čtyř strojů v tankově šedém zbarvení:


- Sd.Kfz. 251/1 Ausf.A, 1.Pz.D., France, May 1940.

- Sd.Kfz. 251/1 Ausf.A, 2.Pz.D., Greece, May 1941.

- Sd.Kfz. 251/1 Ausf.A, 1.Pz.D., Russia, July 1941.

- Sd.Kfz. 251/1 Ausf.A, 1.Pz.D., Russia, November 1941.


Náhled na manuál a rámečky:
Rámečky:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1660599625.725 forum