Plastic Planet malý Plastic Planet malý 2 Fit test Special Hobby malý
Eduard malý2
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 35216 / today visits: 35216

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
1) 30.07.2022  -  KING TIGER    ICM 1:72 Tu-2T-pohled do krabičky
ICM 1:72Kat.č. 72030

Tu-2T


Soviet torpedo plane
Tupolev Tu-2 byl sovětský dvoumotorový bombardér, srovnatelný s Junkers Ju 88 a v menší míře s De Havilland Mosquito. Byl vyvinut na začátku druhé světové války a poprvé vzlétl koncem ledna roku 1941. Do frontové služby vstoupil v březnu roku 1942 a sloužil ještě dlouho po skončení války. Letoun byl zpočátku poháněn dvěma 14válcovými hvězdicovými motory Shvetsov ASh-82NW, v průběhu výroby dostal letoun výkonnější motory ASz-82FN o výkonu 1850 HP a ASz-83 se zvýšeným výkonem až 1900 HP. Tyto motory dávaly Tu-2 maximální rychlost až 482 km/h a schopnost nést až 1200 kg pum. Torpédová verze Tu-2T byla variantou, která byla testována na konci druhé světové války a byla předána námořnictvu v roce 1946, kde sloužila do 50. let. Letoun Tu-2 byl svými piloty dobře hodnocen pro svou rychlost, ovladatelnost a schopnost odolávat poškození. Do ukončení výroby v roce 1948 bylo postaveno téměř 3000 exemplářů. Některé stroje si našly cestu do letectva Čínské lidové osvobozenecké armády a dočkali se akcí proti spojencům během korejské války. Poslední exempláře byly vyřazeny z čínské služby až koncem 70. let 20. století.
Novinka představuje zmenšený model dvoumotorového sovětského torpédového bombardéru Tu-2T v měřítku 1:72. Stavebnice je zabalena do krabičky s horním otvíráním a samostatně řešením vrchním obalem. Na jeho povrchu je umístěna krásná "akční" kresba samotného letadla při vypouštění jedno ze dvou torpéd. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme pět rámečků ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly, manuál a v něm vložený obtiskový aršík. Historie hlavních rámečků pro stavbu letadla sahá do roku 1997, výrobce k nim přidal dva nové rámečky obsahující torpéda s nosníky. Na některých dílech můžeme spatřit menší otřepy, propadlá místa jsme nenalezl. Stopy po vyhazovačích jsou umístěny na místech, kde modeláře moc nepotrápí, především na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Na povrchu letadla je naznačeno mnoho detailů (nýtování), ale jsou tak jemné, že se místy i ztrácejí nebo mohou zmizet po silnější vrstvě základní barvy. Nad povrh vystupují některé servisní krytky a panely. Interiér kokpitu lze vylepšit pomocí obtisku přístrojové desky. Z nostalgie si modelář může doplnit do interiéru tři figurky, které jsou součástí stavebnice. Upevnění křídel výrobce vyřešil pomocí dvou nosníků, které zabezpečí lepší pevnost při lepení k trupu. Součástí nosníku je i část konstrukce podvozkových šachet pro umístění podvozkových nohou. Podvěšenou výzbroj tvoří dvě torpéda umístěna pod křídly těsně u trupu. K jejich přesnému umístění je zapotřebí vyvrtat dvojici otvorů na každé straně křídel. Přesné umístění otvorů nalezneme v manuálu v pracovní kroku č.08, případně mohou pomoci i fotografie v pracovních krocích č.19 a 20. Transparentní díly jsou čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen samostatně do PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškozením. Manuál je vytištěn na osmi stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Díly, které při stavbě nevyužijeme výrobce dobře označil. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (ICM, Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, nalezneme mezi nimi i přístrojovou desku. Výrobce dal na výběr ze tří různě zbarvených strojů z toho jeden je Bulharského letectva:

- Tu-2T, 5th Mine Torpedo Aviation Regiment, Black Sea Fleet, second half of the 1940s.

- Tu-2T, 25th Mine Torpedo Aviation Regiment, Bulgarian Air Force 1950s.

- Tu-2T, 5th Pacific Fleet, second half of the 1940s.

Náhled na krabičku a manuál:


Manuál:
Rámečky:


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1660599698.1841 forum