Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 190908 / today visits: 190908

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 28.09.2022-17:14  -  KING TIGER    Jig Dog JD-1D Invader with KDA-1 drone-pohled do krabičky

Rámečky:

            

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

2) 28.09.2022-17:07  -  KING TIGER    Jig Dog JD-1D Invader with KDA-1 drone-pohled do krabičky

ICM 1:48


Kat.č. 48289


'Jig Dog' JD-1D Invader with KDA-1 drone
Vývoj letounu sahá do roku 1941, v dubnu téhož roku komise schválila dřevěnou maketu a 2. června byla podepsána objednávka na stavbu dvou prototypů. Později byla rozšířena o stavbu třetího prototypu. První prototyp vzlétl 10. července 1942 z letiště Mines Field. První sériový letoun A-26B-1DL opustil výrobní závod Long Beach v září 1943. Všechny stroje až do varianty A-26B-50-DL měly pevnou příď s šesti kulomety ráže 12,7 mm. U strojů mohla být i využita těžší výzbroj zahrnující kanony ráže 35 mm až 75 mm. Ochranu letounu zajišťovala čtveřice kulometů ráže 12,7 mm soustředěných po dvou párech do dvou dálkově otáčivých otočných věží. A-26 mohl nést až 2700 kg ve dvojité pumovnici a na závěsech pod křídly. První bojem prošel na Tichomořském bojišti. V Evropě létaly až ke konci Války kde měli nahradit A-20 Havoc. Vyzbrojeny jimi byly jednotky spadající pod 9. taktickou leteckou armádu. Po skončení druhé světové války se účastnil bojů v korejské válce a následně i ve Vietnamu. V tomto "moderním" konfliktu prováděl noční útoky na Ho Či Minovu stezku a další cíle. Vyrobeno bylo celkem 2452 kusů. Některé stroje letectvo v 50. letech upravilo jako řídící pro nesení dronů. Všechny zbraně byly odstraněny a na křídla byly přidány speciální nosiče pro upevnění dronů. Letoun byl určen k testování nových střel vzduch-vzduch za pomoci vypuštěného cílového dronu pro testy střelby v reálném čase. Dále byl využíván i pro výcvik bojových pilotů jako poskytovatel vzdušných cílů pro jejich výcvik. Jedním z uživatelů takto upravených letadel bylo i Americké námořnictvo, které také používalo malý počet těchto letadel. Tato letadla dostala označení JD-1 a JD-1D používána až do roku 1962, kdy byla varianta JD-1 přeznačena na UB-26J a JD-1D na DB-26J.
Novinka rozšiřuje kolekci stavebnic středního amerického bombardéru A/B-26 a odvozených variant v měřítku 1:48. Vše je zabalena do standardní krabičky s výklopným víčkem a samostatně řešeným obalem. Na jeho povrchu můžeme obdivovat krásně zpracovanou malbu samotného letadla. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme dvanáct rámečků ze světle-šedé barvy, dva s transparentními díly, manuál a v něm vložený obtiskový aršík. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou povětšinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Rytí na povrchu je příjemně jemné, některé krytky mají naznačeny šrouby. Krásně je naznačené jemné žebrování na křidélkách. Interiér letadla má naznačenou vnitřní konstrukci. Kokpit, pumovnice a podvozkové šachty jsou v základu vybaveny nadmíru dobře, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy, rozvody elektroinstalace a hydrauliky. Náročnější modelář může sáhnout po některé z leptaných sad určených pro interiér nebo exteriér letadla. Motory jsou ztvárněny včetně vstupního i výfukového potrubí. Výrobce nezapomněl ani na pomocný přípravek pro přesné umístění samotných výfuků. Na konci stavby pod křídla umístíme nádrž a dron KDA-1, které jsou charakteristické pro tuto variantu Invadra. Dron KDA-1 společně s přepravním vozíkem vydal ukrajinský výrobce i samostatně pod kat.č. 48400. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámečky jsou zabaleny každý zvlášť v pevném PE sáčku pro jejich lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je vytištěn na 24 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Díly, které při stavbě nevyužijeme výrobce dobře označil. Pro výrobu vlastních masek můžeme využít šablonu vytištěnou na straně č 22. Součástí manuálu je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (ICM, Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, obsahují i budíky pro přístrojovou desku. Na výběr máme ze dvou pestrobarevných strojů:


- 'Jig Dog' JD-1D Invader 89075, Utility Squadron VU-3, US Navy, 1950s


- 'Jig Dog' JD-1D Invader140356, China Lake, 1958

Náhled na manuál:

1) 28.09.2022  -  KING TIGER    Jig Dog JD-1D Invader with KDA-1 drone-pohled do krabičky

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1718727075.367 forum