Special Hobby malý Eduard malý2 Plastic Planet malý Válka
Fit test
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 5871 / today visits: 5871

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
1) 16.10.2022  -  KING TIGER    Roden 1:35 V8-G81A Special (1938)-pohled do krabičky

Roden 1:35


Kat.č. 817

Personenkraftwagen

V8-G81A Special (1938)
Personenkraftwagen Ford V8 G81A byl německý osobní automobil vyrobený v dceřiné společnosti amerického koncernu Ford v Německu ve druhé polovině 30. let 20. století na základě vozu Ford V8. Výroba trvala od roku 1938 do roku 1941, za tu dobu se podařilo vyrobit více než 8 000 kusů tohoto modelu. Vůz byl vybaven osmiválcovým motorem V8 americké výroby o výkonu 60-90 HP, což byl na tehdejší dobu ohromující výkon. Charakteristickým znakem modelu S bylo, že zadní kolo bylo zakryto krytem. S vypuknutím druhé světové války bylo mnoho Fordů V8 G81A zrekvírováno od soukromých vlastníků a převedeno k vojenským jednotkám. Vozy tohoto typu byly hojně využívány během prvních válečných let na evropském kontinentě, protože evropské země měly rozsáhlou síť kvalitních silnic. Během východní kampaně se často ukázaly jako nevhodné kvůli hrozným terénním podmínkám a naprostému nedostatku odpovídajících silnic, převážně na podzim a na jaře. V Německu se Ford V8 G81A používal do roku 1944 především jako policejní vůz. Ze základního Fordu V8 G81A byla také vyvinuta řada speciálních modelů.

Novinka představuje německý licenčně vyráběný automobil Ford V8 G81A v měřítku 1:35. Výrobce stavebnici zabalil do jedné ze své standardní krabičky. Na povrchu vrchního dílu krabičky můžeme obdivovat nádherně namalovanou kresbu samotného vozidla stojícího na letištní ploše před Ju 52. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme šest rámečků ze světle-šedé hmoty, jeden s transparentními díly, manuál a menší obtiskový aršík. Plast je přiměřeně tvrdý se slušně vylisovanými povrchovími detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Na některých dílech se nevyhneme menším otřepům. Jedno propadlé místo jsem nalezl na notku. Rám je velice detailní složíme ho z několika základních dílů. Udržet geometrii během jeho sestavování nebude složité díky vodícím prvkům na které výrobce nezapomněl. Součástí rámu jsou i palivová nádrž, převodovka a motor, k motoru postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Karoserie vozidla je tvořena ze dvou polovin, které při stavbě přiložíme k sobě. Interiér vozu je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů, např. kliky dveří a páček pro otevření oken. Kabina je složena z několika částí, její interiér je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů, např. kliky dveří a páček pro otevření oken. Dveře řidiče a spolujezdce lze po menší úpravě snadno otevřít, díky tomu může pěkně vyniknout interiér kabiny. Transparentní díly jsou krásně čisté, bez jakéhokoliv poškození, rámeček je zabalen mezi ostatními rámečky. Manuál je vytištěn na 8 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Součástí je i barevný rozcestník pro barvy Vallejo. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak. Na výběr dal výrobce modeláři ze čtyř zajímavě zbarvených vozidel z toho tři jsou ve zbarvení Panzer-Grey a jedno policejní v černém kabátu:

Ford V8-G81A Special (1938) unknown unit, France, 1940

Ford V8-G81A Special (1938) assigned to the uknown Luftwaffe unit, France Autumn 1940

Ford V8-G81A Special (1938) unknown unit, Eastarn Front, Russia, Winter 1941

Ford V8-G81A Special (1938) assigned to the unknown Luftwaffe unit, Eastern Front, Russian, Autumn 1941

Ford V8-G81A Special (1938) from the unknown police unit, Germany, ca 1941-1942Náhled na krabičku a manuál:


Manuál:
Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval společnosti Roden.

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1669530865.5336 forum