Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 12245 / today visits: 12245

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 29.10.2022-18:21  -  KING TIGER    ICM 1:48 Forward Base-pohled do krabičky
Kat.č. 48087

US Pilots & Ground Personnel (Vietnam War)Sada obsahuje pět figurek, dvou pilotů, jednoho důstojníka s deskami a dvou mechaniků. Díly pro všechny figurky jsou rozloženy do jednoho rámečku. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme pomocí ostrého skalpelu. Svou koncepcí můžeme sadu využít i u jiných letadel. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně nalezneme vyobrazený rámeček s rozvrženými díly, společně s barevným rozcestníkem pro barvy ICM, Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na jeho druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek společně s barevným rozvržením.

Manuál a rámečky:

Kat.č. 48089

US Helicopter Pilots (Vietnam War)Součástí druhého balení s figurkami je pět pilotů, dva jsou oblečeny k odletu a zbylí tři mají jednoduché uniformy. Díly pro všechny figurky jsou rozloženy do jednoho rámečku. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme pomocí ostrého skalpelu. Pózy jednotlivých postav dobře zapadají k umístění k jakémukoliv vrtulníku. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na přední straně nalezneme vyobrazený rámeček s rozvrženými díly, společně s barevným rozcestníkem pro barvy ICM, Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na jeho druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek společně s barevným rozvržením.

Manuál a rámeček:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.


2) 29.10.2022-18:18  -  KING TIGER    ICM 1:48 Forward Base-pohled do krabičky
ICM 1:48

Cobra AH-1G
Bell AH-1 Cobra je americký dvoumístný, jednomotorový bitevní vrtulník určený k přímé podpoře pozemních jednotek a k ničení živé síly a bojové techniky nepřítele. První prototyp vzlétl 7.září 1965, do výzbroje armády se stroj dostal roku 1967. Ještě téhož roku byl vrtulník poprvé bojově nasazen, a to ve vietnamské válce. Americké armádě bylo dodáno 1127 kusů AH-1G, včetně cvičných vrtulníků s dvojím ovládáním TH-1G. Sériový vrtulník AH-1G se stal základem pro další verze, které vycházely z jeho konstrukce. Účastnil se různých bojových operací, z nichž poslední byly akce v Iráku a v Afghánistánu.Novinka od ukrajinského výrobce představuje model americké dvoumístné helikoptéry AH-1G v měřítku 1:48. Stavebnice vznikla ve spolupráci s českou firmou Special Hobby. Uvnitř PE sáčku nalezneme 11 rámečků ze světle-šedé hmoty a jeden s transparentními díly. Manuál s obtisky je přiložen samostatně ve speciálních deskách. Výlisky jsou čisté, bez propadlých míst nebo otřepů, stopy po vyhazovačích jsou umístěny na místech, kde moc modeláře nepotrápí. Povrchové detaily jsou krásné ostré, včetně vystupujících krytek nad povrch a nýtů na ocasní části helikoptéry. Rytí na povrchu je čisté a příjemně jemné. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí budou především doplnit poutací pásy. Obě přístrojové desky můžeme vylepšit za pomoci obtisků. Díky velkému prosklení kabinky bude do kokpitu dobře vidět i přesto, když boční dveře ponecháme v zavřené poloze. Podvěšená výzbroj je rozložena do několika rámečků, včetně 20 mm kanon M35 jehož díly jsou součástí rámečku !F". Na straně č.1 v manuálu nalezneme různé kombinace umístění výzbroje pro jednotlivé varianty zbarvení. Na lyže podvozku můžeme umístit přepravní kolečka s tažným zařízením pro usnadnění přesunu helikoptéry na zpevněných plochách letišť. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Kabinka je rozdělena na pět samostatných části, díky tomu můžeme dveře pilota a střelce otevřít. Pokud by si chtěl modelář vyřezat vlastní masky, může využít šablonu vytištěnou na straně č.11. Manuál je srozumitelný a modeláře provede stavbou bez problémů. Vytištěn je celkem na 16 stranách, formátu A4. Jeho součástí je i barevný rozcestník pro barvy ICM, Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Před zahájením stavby je zapotřebí si vybrat jaký konkrétní stroj budeme stavět a přizpůsobit tomu následně stavební postup. Rozdíly mezi barevnými variantami jsou v manuálu dobře označeny. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, obsahují i obě přístrojové desky. Na výběr máme ze tří zajímavých strojů z toho dvou se "žraločí tlamou":

- AH-1G 66-15262 "Hulk", Company D, 227th AHB, 1st Cavalry Division, Phuoc Vinh, Summer 1970

- AH-1G 68-17068 "Cindy Ann", 1st sqn, 9th Cav, Phuoc Vinh, August 1970

- AH-1G 68-17077 "Corsair", Company D, 227th AHB, 1st Cavalry Division, Lai Khe 1970

- AH-1G 68-15101, H Troop, 10th Cav, Pleiku, Autumn 1972

Manuál:
Rámečky:
1) 29.10.2022  -  KING TIGER    ICM 1:48 Forward Base-pohled do krabičky

ICM 1:48


Kat.č. 48303

Forward Base

Společnost ICM v poslední době vydala několik "velkých setů", ve kterých spojuje některé stavebnice ze své produkce. Nová sada v měřítku 1:48 představuje letištní plochu z války ve Vietnamu. Ze své produkce si pro jeho složení vybral stavebnici letadla OV-10A Bronco US Attack Aircraft (kat.č.48300), helikoptéru Cobra AH-1G vzniklou ve spolupráci se Special Hobby, dvě sady figurek US Pilots & Ground Personnel (Vietnam War) (kat.č.48087) a US Helicopter Pilots (Vietnam War) (kat.č. 48089). Celou sadu výrobce zabalil do rozměrnější krabičky s již standardním otvíráním a samostatně řešeným víkem. Na jeho povrchu můžeme obdivovat propracovanou kresbu obou strojů společně s personálem na letištní ploše někde ve Vietnamu. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme pět PE sáčků s rámečky, čtyři manuály a ve dvou z nich jsou přiloženy obtiskové aršíky. Všechny manuály jsou vloženy do papírových desek. Pro lepší přehled výrobce přilepil na každý sáček malý identifikační štítek s katalogovým číslem. Sada letadla a vrtulníku společně s přiloženým personálem určitě zaujme svou kombinací, která umožňuje postavit pěkné diorama z války ve Vietnamu. 


Kat.č. 48300

OV-10A Bronco

US Attack AircraftOV-10A Bronco byl navržen jako lehký víceúčelový útočný letoun. Jeho úkolem bylo udeřit na pozemní cíle, poskytovat blízkou leteckou podporu svým jednotkám a průzkum. Mohl také sloužit jako předsunutý pozorovací a naváděcí letoun. Poprvé vzlétl v roce 1965 a bylo počítáno s tím, že nahradí Cessnu O-1 Bird Dog & O-2 Skymaster. Letoun byl aktivně používán ve Vietnamu americkým námořnictvem, letectvem a námořní pěchotou. Hlavním úkolem OV-10A Bronco v této válce bylo poskytovat krytí pro americkou armádu, námořní pěchotu, jednotky speciálních sil a hlídkovat v oblastech, kde operovaly vietnamské síly. Tato letadla často plnila úkoly, které byly dříve přidělovány vrtulníkům. I když byly tyto útočné letouny méně obratné než vrtulníky, měly větší užitečné zatížení a byly méně zranitelné střelbou z ručních zbraní. Kromě války ve Vietnamu, sloužil letoun i v dalších konfliktech, například v první válce v Zálivu. V roce 1995 byl definitivně vyřazen ze služby. O letoun projevilo zájem i několik zahraničních zemí, včetně Německa, Kolumbie a Indonésie.Rámečky jsou zabaleny do dvou samostatných PE sáčků, uvnitř po jejich otevření nalezneme deset rámečků ze světle-šedé hmoty, jeden s transparentními díly. Manuál s uvnitř umístěnými obtisky je přiložen v krabičce samostatně. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, čisté, bez otřepů nebo propadlých míst. Stopy po vyhazovačích jsou povětšinou umístěny na dobře zvolených místech kde modeláře nepotrápí nebo se dají případně snadno odstranit. Rytí je čisté a příjemně jemné k danému měřítku. Povrch celého letadla pokrývají nýty, na ocasních gondolách a části pilotní kabiny nýty vystupují nad povrch. Interiér je v základu zpracovaný dobře, vylepšit ho můžeme pomocí obtisků pro obě přístrojové desky. Doplnit budou zapotřebí především poutací pásy k oběma sedadlům od některého z výrobců leptaných doplňků. Před slepením kokpitu bych doporučil umístit do přední části letadla zátěž, aby zůstalo pevně na všech třech kolech. Podvozkové šachty jsou od výrobce vybaveny nadmíru dobře, postačí do nich pouze doplnit rozvody elektroinstalace a hydrauliky. Ocasní gondoly jsou složeny z několika hlavních dílů. Při jejich lepení modeláři pomohou dva vodící kolíky umístěné po obou stranách podvozkových šachet z jejich vnější strany. Na straně č.23 nalezneme devět možných kombinací pod-věšení výzbroje pro jednotlivá zbarvení uvedených v manuálu. Výzbroj je ve stavebnici složena z:

2 x LAU-33 twin rocket pods

2 x LAU-069A 21 rocket pods

2 x Mk.77 Incendiary bombs

2 x LAU-68 6 rocket pods

2 x 150gal fuel tanks

2 x Mk.81 Lowdrag iron bombs with optional daisy-cutter fuse

2 x Mk.81 Snakeye iron bombs with optional daisy-cutter fuse

2 x Mk.82 Snakeye iron bombs with optional daisy-cutter fuse

2 x  Mk.82 Lowdrag iron bombs with optional daisy-cutter fuse

2 x LAU-10A 4 rocket pods

Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček s nimi je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je vytištěn na 28 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Díly, které při stavbě nevyužijeme výrobce dobře označil. Pokud by si chtěl modelář vyřezat vlastní masky, může využít šablonu vytištěnou na straně č.24. Součástí je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (ICM, Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Stavebnice obsahuje jeden obtiskový aršík, na výběr má modelář z pěti různě zbarvených strojů:

- OV-10A 155471, Light Attack Squadron 4 (VAL-4) "Black Ponies", Binh Thuy, 1971

- OV-10A 155456, Marine Observation Squadron 6 (VMO-6), Quang Tri, 1969

- OV-10A 67-14649, 20th Tactical Air Support Squadron, Da Nang, 1972

- OV-10A 155416, Marine Observation Squadron 2 (VMO-2), Da Nang, 1969

- OV-10A 155416, Marine Observation Squadron 2 (VMO-2), Da Nang, 1970

Manuál:
Rámečky:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713581714.5277 forum