Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 185188 / today visits: 185188

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
4) 14.03.2023-17:32  -  KING TIGER    ICM 1:35 American Expeditionnary Forces in Europe, 1918-pohled do krabičky
Součástí setu jsou dvě sady figurek:


Kat.č. 35689

US Infantry (1917) + 35688 WWI US Infantry Weapon and EquipmentPrvní sada obsahuje čtyři figurky amerických vojáků z období První světové války. Uvnitř PE sáčku nalezneme dva rámečky ze světle-šedé hmoty. Větší z nich obsahuje díly pro sestavení samotných figurek a druhý o něco menší rámeček obsahuje zbraně a výstrojní součásti, např. helmy, lopatky, čutory, bodáky a mnoho dalšího příslušenství. Výlisky mají pěkné detaily, odstříknuty jsou bez propadlin. Při bližším pohledu na jednotlivé díly nalezneme na některých z nich menší otřepy a stopy po dělení formy. Na první pohled může vše vypadat hrůzostrašně, ale pomocí ostrého skalpelu vše snadno začistíme. K zbraním je zapotřebí doplnit svépomocí řemeny, například z cigaretového papírků nebo tenké folie. Manuály jsou celkem dva, ve formátu A4. Jeden je určený pro figurky a druhý pro zbraně a výstrojní součásti. Na přední straně každého z nich je vyobrazený rámeček společně s barevným rozcestníkem pro několik výrobců barev, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně nalezneme stavební návod se zbarvení jednotlivých figurek a výstrojních částí.Manuál a rámečky:
Rámečky:
Kat.č. 35706

US Drivers (1917-1918) 3x v baleníDruhá sada představuje dvě figurky, řidiče a spolujezdce, jejich díly jsou rozloženy do jednoho rámečku ze světle-šedé hmoty. Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin a otřepů. Při bližším pohledu na jednotlivých dílech nalezneme jemnou dělící rovinu, kterou snadno začistíme ostrým skalpelem. Manuál pro sestavení figurek je vytištěný na jednom křídovém papíru o velikosti A4. Na jeho přední straně je vyobrazený rámeček, společně s barevným rozcestníkem pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Na druhé straně je umístěn návod pro sestavení figurek společně s jejich zbarvením.Manuál a rámeček:
Rámeček:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
3) 14.03.2023-17:29  -  KING TIGER    ICM 1:35 American Expeditionnary Forces in Europe, 1918-pohled do krabičky
Kat.č. 35661

Model T 1917 Ambulance

WWI American Car
Stavebnice sanitního vozu je zabalena do třetího PE sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme dva rámečky ze světle-šedé hmoty a jeden menší s transparentními díly. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je jemná. Stopy po vyhazovačích nalezneme většinou na vnitřních částech několika dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. Rám podvozku je tvořen jedním větším celkem, ke kterému se dolepují zbývající potřebné součásti. Díky tomuto řešení se modelář vyhne problémům s udržením geometrie při jeho kompletaci. Motor s převodovkou jsou ve stavebnici samozřejmostí, postačí k motoru jen doplnit potřebné rozvody z drátků. Bohužel stavebnice přímo neumožňuje motorový prostor otevřít bez potřebných úprav. Kabina řidiče je vybavena nadmíru dobře, za zmínku stojí opěradlo s pěkně naznačeným kováním po celém obvodu. Zadní prostor pro přepravu raněných obsahuje kompletní interiér včetně dvou lehátek pro převoz raněných. Transparentní díly jsou krásně čisté, bez jakéhokoliv poškození. Rámeček je zabalen do samostatného PE sáčků, díky tomu jsou dobře chráněný před případným poškozením. Manuál je přehledný a provede modeláře celou stavbou bez větších problémů. Vytištěn je na 16 stranách ve formátu A4. Jeho součástí je i barevný rozcestník pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, na výběr má modelář ze čtyř různých vozidel:

Model T 1917 Ambulance, USA, 1917


- Model T 1917 Ambulance, 524 SSU A.E.F., France, 1918

- Model T 1917 Ambulance, 625 SSU A.E.F., France, 1918

- Model T 1917 Ambulance, 36 SS, French Army, France, 1918

Manuál a rámečky:
Rámečky:2) 14.03.2023-17:24  -  KING TIGER    ICM 1:35 American Expeditionnary Forces in Europe, 1918-pohled do krabičky

Kat.č. 35655

FWD Type B

WWI US Army truck


Stavebnice tohoto nákladního automobilu je zabalena do druhého PE sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme čtyři rámečky ze světle-šedé hmoty a jeden menší s transparentními díly. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je jemná. Stopy po vyhazovačích nalezneme většinou na vnitřních částech několika dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme.

Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Ve stavebním kroku č. 68 je modelář upozorněn na možné vyříznutí přístupového panelu k motoru na obou stranách konstrukce kabiny. Kabina má některé pěkné prvky například v podobě naznačení protiskluzové podlahy a prošívání sedadla. Nákladový prostor je dobře zpracovaný, škoda je, že se nedá sklopit zadní "nástupní rampa". Nákladní prostor může modelář ponechat "holý" jen s obručemi pro natažení plátěné střechy nebo použít plachtu z plastových dílů rozložených v rámečku B. Na vnitřních částech plastové plachty nalezneme několik stop po vyhazovačích, které bude potřeba začistit. Manuál je přehledný a modeláře provede celou stavbou bez větších problémů. Vytištěn je na 24 stranách ve formátu A4. Jeho součástí je i barevný rozcestník pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr dvou vozidel:

- FWD Type B, 1917

- FWD Type B, France, 1918

Manuál a rámečky:
Rámečky:
1) 14.03.2023  -  KING TIGER    ICM 1:35 American Expeditionnary Forces in Europe, 1918-pohled do krabičky
ICM 1:35


Kat.č. DS3518

American Expeditionnary Forces in Europe, 1918
Ukrajinský výrobce připravil pro modeláře další ze svých "velkých" sad, ve které spojuje vždy několik různých stavebnic ze své produkce. Nejnovější sada se zaměřuje na období První světové války, obsahuje dvě nákladní vozidla, sanitní vůz a čtyři sady figurky. Vše je zabaleno do jedné rozměrné krabičky se samostatně řešeným obalem. Na jeho vrchní straně může modelář obdivovat krásně vyobrazenou scenérii jedoucí kolony vozidel někde za bojovou linií. Po otevření samotné krabičky uvnitř nalezneme tyto stavebnice a figurky:

- kat.č. 35650 Standard B Liberty WWI US Army Truck

- kat.č. 35655 FWD Type B WWI US Army Truck

- kat.č. 35661 Model T 1917 Ambulance WWI American Car

- kat.č. 35689 US Infantry (1917) + 35688 WWI US Infantry Weapon and Equipment

- kat.č. 35706 US Drivers (1917-1918) 3x v baleníRámečky pro jednotlivé stavebnice výrobce zabalil do sedmi samostatných PE sáčků. Pro lepší přehled je na každém z nich přilepený menší identifikační štítek s jejich katalogovým číslem. Manuály pro všechny stavebnice včetně obtiskových aršíků jsou vloženy do desek z křídového papíru. Sada vozidel společně s přiloženými figurkami určitě zaujme svým složením. Díky tomuto spojení může vzniknout zajímavé diorama, ke kterému jen modelář doplní svépomocí vyrobenou podložku, inspirovat se dá z obrázku na obalu.

Kat.č. 35650

Standard B Liberty

WWI US Army Truck
Stavebnice tohoto nákladního automobilu je zabalena do samostatného PE sáčku. Po jeho otevření, uvnitř nalezneme čtyři rámečky ze světle-šedé hmoty a jeden menší s transparentními díly. Plast je přiměřeně tvrdý s dobře vylisovanými detaily, dělící rovina je jemná. Stopy po vyhazovačích nalezneme většinou na vnitřních částech několika dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme.

Rám podvozku je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Je škoda, že nelze tento detail nechat vyniknout za pomoci složené kapoty, ta je ve stavebnici řešena ve dvou celcích. Kabina má některé pěkné prvky například v podobě naznačení protiskluzové podlahy nebo světlometu. Zapotřebí bude podle fotografií dodělat přední popruhy uchycení stahovací střechy. K tomu napomůže velmi tenký plíšek nebo cigaretový papírek. Nákladový prostor je dobře zpracovaný, škoda je, že se nedá sklopit zadní "nástupní rampa". Nákladní prostor může modelář ponechat "holý" jen s obručemi pro natažení plátěné střechy nebo použít plachtu z plastových dílů rozložených v rámečku D. Na vnitřních částech plastové plachty nalezneme několik stop po vyhazovačích, které bude potřeba začistit. Manuál je přehledný a provede modeláře celou stavbou bez větších problémů. Vytištěn je na 20 stranách ve formátu A4. Jeho součástí je i barevný rozcestník pro barvy Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr dvou vozidel:

- Standard "Liberty truck" series 2, US Army, 1918

- Standard "Liberty truck" series 2, US Army 1st Infantry Division, 1918


Manuál a rámečky:
Rámečky:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1718724995.1829 forum