Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 597791 / today visits: 597791

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
3) 20.08.2023-16:24  -  Dědek Franta    ICM 1:35 Sikorsky CH-54A Tarhe with M-121 bomb-pohled do krabičky

Tak tato mašina byla k vidění, okukování a fotografování v sobotu 19.8. na modelářské soutěži a výstavě v Dobříši na Dobříšské šelmě. Paráda pro modeláře a návštěvníky.

2) 20.08.2023-12:11  -  KING TIGER    ICM 1:35 Sikorsky CH-54A Tarhe with M-121 bomb-pohled do krabičky

Rámečky:


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

1) 20.08.2023  -  KING TIGER    ICM 1:35 Sikorsky CH-54A Tarhe with M-121 bomb-pohled do krabičky
ICM 1:35

Kat.č. 53055

Sikorsky CH-54A Tarhe with M-121 bombAmerický těžký vrtulník Sikorsky CH-54A Tarhe, byl vyvinut společností Sikorsky Aircraft, kterou založil významný ukrajinský letecký konstruktér Igor Sikorsky. První let vrtulníku (původní název S-64) se uskutečnil 9. května 1962. Vrtulník byl postaven na modulárním principu, což zjednodušilo jeho údržbu a opravy. Měl vysoký zadní podvozek s přední kratší podpěrnou nohou. Výkonný naviják vrtulníku umožňoval zvednout náklad v letu, aniž by bylo nutné přistávat na zemi. Během vietnamské války plnil různorodé úkoly, především, ale přepravu materiálu, techniky nebo evakuaci poškozených letadel a vrtulníků. Byl taktéž využívám ke svržení vysoce výkoných bomb M-121 k vyčištěná pralesa v průběhu války ve Vietnamu. Takové bomby byly shozeny za účelem rychlého vyčištění lesa pod heliportem. To umožnilo kratší dobu přistání a pružnější reakci na taktickou situaci. Pro tyto úkoly byl M-121 částečně modernizován – byl odstraněn zadní trup a ocasní stabilizátory a byl přidán speciální padák, který zpomalil jeho pád. Bomby byly také vybaveny prodlouženým příďovým rozbuškou, která zajistila výšku výbuchu asi 3 stopy nad zemí. Tyto modernizované pumy byly používány, dokud nebyly všechny spotřebovány, poslední byla použita 8. srpna 1970.Novinky od ukrajinského výrobce představuje americký těžký vrtulník Sikorsky CH-54A Tarhe s bombou M-121 bomb v mřítku 1:35.


Stavebnice je zabalena do dvou krabiček s výklopným víčkem, které jsou vloženy do samostatně řešeného obalu. Uvnitř obou krabiček nalezneme celkem 15 rámečků ze světle-šedé hmoty, jeden s transparentními díly, manuál a v něm vložený obtiskový aršík. Výlisky jsou čisté, bez propadlých míst nebo otřepů, stopy po vyhazovačích jsou umístěny na místech, kde moc modeláře nepotrápí. Povrchové detaily jsou krásně ostré včetně nýtů vystupujících nad povrch, které jsou umístěny skoro po celém povrchu vrtulníku. Rytí je ostré a jemné k danému měřítku je dobře ztvárněné. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí budou především doplnit poutací pásy. Přístrojovou desku a některé panely lze vylepšit pomocí obtisků. Díky značnému prosklení kabinky bude do interiéru dobře vidět. Trup tvoří základní kostra z několika dílů, ke které se dolepují vnější panely a následně různé povrchové detaily. Motory jsou zcela odhalené, zde se naskytuje potřeba doplnění, všech potřebných rozvodů, které ve stavebnici nejsou zahrnuty. Motory díky tomuto doplnění lze více oživit. Krom samotné bomby M-121, lze umístit pod vrtulník prakticky jakýkoliv náklad. Například: tank, nákladní vozidlo, dělo, vrtulník, člun, kontejner nebo vesmírný modul Apollo. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Manuál je srozumitelný a modeláře provede stavbou bez problémů. Vytištěn je celkem na 36 stranách, formátu A4. Jeho součástí je i barevný rozcestník pro barvy ICM, Revell a Tamiya, který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, obsahují i přístrojovou desku a některé panely do kokpitu. Na výběr má modelář z jednoho stroje používaného v průběhu války ve Vietnamu:

Sikorsky CH-54A Tarhe 67-18416 with M-121 bomb, 478 HHC (1st Cavalry Division), Phu Bai Air Base, autumn 1968

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1720815988.649 forum