Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 2102 / today visits: 2102

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 16.08.2007  -  Libor Malý    F-6D Mustang majora Shoma
Tak už je to šest let... Neobjevilo se za tu dobu něco nového k markingu tohoto krasavce?
7) 12.05.2002  -  Jarda Kubát    F-6D Mustang majora Shoma
Bohužel nemám dobrou fotku na křídlo, ale v článku, který zmiňuji níže je camo na kterém jsou žluté lemy i na křídle. Bohužel nemohu doložit foto a proto jsem spolehl na dobrou paměť mechanika, nicméně bych rád věděl jak křídla vypadala.
6) 09.05.2002  -  D.Šimek    F-6D Mustang majora Shoma
Všem se moc omlouvám, ty pruhy tam přirozeně jsou, ale když jsem to kreslil tak jsem ty nejdůležitější podlady neměl, jak už předeslal M.Ferkl. Jen malá poznámka-to lemování je "dvojitéů! Při stříkání černých pruhů vznikl pruh po maskovací pásce a ten žlutý zabírá 1/2 tohoto "oprášeného proužku". A podle mě na křídlech jsou pruhy pouze černé! Ještě jednou SORRY.
5) 1.10.2001  -  Martin Ferkl    F-6D Mustang majora Shoma
asi bych měl za REVI nějak zareagovat. Onem barevný bokorys v REVi 27 byl zhotovován na základě bookletu v obtiscích Eagle Strike - ostatně je součástí reklamy na tento produkt - kde je i několik dalších chyb, které bychom od Američanů nečekali. Člověk, který vedl malíře k vypracování bokorysu neměl k dispozici informace o přítomnosti žlutého lemování černých pruhů - inu nikdo není dokonalý. Velmi dobrá fotka potvrzující přítomnost tohoto barevného doplňku ve v Osprey Aicraft of the Aces 26.
4) 13.9.2001  -  Libor Malý    F-6D Mustang majora Shoma
Osobně jsem rád, že konečně někdo zareagoval také na "nepolitické" téma. Pravidlo že nikdo není dokonalý platí v tomto případě dokonale. "Létající funebrák" alias "Snooks 6th" opravdu není fotoprůzkumným F-6D jak mylně uvádí popiska k barevnému bokorysu v REVI č.27 (tím byl "Snooks 5th" ve verzi F-6D-10-NA s/n 44-14841). Jde o P-51D-20-NA s/n 44-72505. A ty žluté lemy černých pruhů na trupu? Podle fotek a textu v Jardou Kubátem zmíněném materiálu je to na 100% tak.
3) 12.9.2001  -  Jarda Kubát    F-6D Mustang majora Shoma
Mohu jen potvrdit Petrovu doměnku. Přítel ze Států mi poslal kopii článku z IPMS USA Magazine kde o letadlech maj. Schoma píše člověk nejpovolanější a to jeho osobní šéfmechanik. Tvrzení že lemy byly žluté jsou zde podloženy i fotkama.
Jen malá poznámka The flying undertaker byl klasický P 51D nikoliv F 6D.
2) 12.9.2001  -  Petr Brojo (CMK)    F-6D Mustang majora Shoma
Vzhledem k tomu,že jsem se zajímal o typy letadel,na kterých létal major Shomo za druhé světové války v pacifiku,mám zato,že ty žluté lemy černých pruhů tam byly a to jak na křídlech, tak i za kabinou.Poměrně zdařilá fotka je ve Squdron-Aces of the southwest pacific,kde
je vidět lem.Je pravdou,že standartní předpis o používaní černých pruhů u leteckých sil valčících v pacifiku se nezmiňuje o barevných lemech,ale já si myslím,že vzhledem další černo žluté kombinaci v markingu jeho letadla, tam ty lemy byly.
1) 26.8.2001  -  Libor Malý    F-6D Mustang majora Shoma
Nedávno jsem měl s přítelem diskuzi na téma "Létající funebrák", čili "The Flying Undertaker", který sedlal major Shomo jako poslední ze svých strojů ve své válečné kariéře. Zbarvením je to atraktivní éro, příslušné dekály jsou na něj také k sehnání a bokorys z REVI č.27 modeláři jen pomůže. Pomůže však i realitě? Probírali jsme totiž zádrhel v markingu, a to v lemování černých pruhů za kabinou. REVI uvádí, že lemovány nebyly (některé prameny prý uvádějí, že byly lemovány bílými proužky), kolega však tvrdí, že byly lemovány žlutě. Co na to ostatní mustangologové?
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1632354796.2183 forum