Special Hobby malý HGW Mr.Paint
Hájek Hobby Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 2482 / today visits: 2482

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
78) 06.02.2018-15:57  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Je to možné, že existoval nějaký tovární manual, podle kterého při opravách byly úzké kryty přeplátovány na širší. Pouze vlevo nebo na obou stranách trupu? Chtělo by to víc dokladů než jsou 2 fotky č. 5308. Su 7 BM 56. serie měly určitě jen široké a nepřeplátované kryty, stejně jako Su 7BKL.

77) 06.02.2018-11:20  -  insider    Československý Su-7

link sa spusti, ked vymazete http://

76) 06.02.2018-11:06  -  insider    Československý Su-7

Dokaz mojej domnienky - viz fotografie ku stroju 5308:


http://forum.valka.cz/topic/view/52123


Ono to tak nejak aj logicky vyplyva, ze vsetky stroje boli vyrobene s malymi stitmi, ale skor alebo neskor niektore "ziskali" zosilnenu zaplatu na lavu stranu.

75) 05.02.2018-12:22  -  Vláďa M.    Československý Su-7


Osobně si myslím, že Modelsvit si nevybral ke ztvárnění nějaký dodatečně opravený letoun, ale nějaký mezityp, nebo dodatečné řešení neprováděné na všech letounech 50. serie. Toto řešení z rozdílnými krycími plechy je i na výkresu, viz můj příspěvek č. 66. Domnívám se, že původně malé plechy byly u některých letounů na levé straně nahrazeny, možná jenom přeplátovány, plechem větším ještě před předání uživateli a to z důvodu umístění levého kanónu blíž k trupu a tím asi většímu opalování potahu trupu. U vyšších sérií se pak už montovaly na obou stranách plechy větší. Fotky č. 5021 pocházejí z počátku provozu, letoun byl v tomto provedení do ČSSR jistě už dodán. Možná bylo toto řešení i na dalších našich letounech 50. serie, ale nemáme to potvrzené fotkami z obou stran. U letadla č. 5024 mám naopak potvrzeno, že malé plechy z obou stran jsou. Proč zrovna tyto letadla se staly vzorem pro model Modelsvitu je otázka, třeba chtěli mít něco raritního nebo získali právě výkres s tímto řešením a víc neřešili. Já si s tím poradím, původní velký plech obrousím a nahradím malým plechem ze samolepící fólie, když už jsem si vybral za vzor č. 5024.


Chtěl jsem jen upozornit na tuto skutečnost, kterou nikdo na žádném fóru a diskusi k modelu Su 7BM od Modelsvitu zatím neřešil.


  


74) 05.02.2018-09:24  -  insider    Československý Su-7

Na 5021 je na lavej strane ten zvacseny kryci plech jedna velka hruba zaplata. V prednej casti (kde z pod neho vycnieva povodny maly plech) je zretelny odskok. Aj v mierke 1/72 by som to mozno ztvarnil dodatocnou tenkou foliou, tak je to hrube. Dalo by sa predpokladat, ze stroj to ziskal az niekedy pocas svojej aktivnej sluzby. Ze Modelsvit pouzil na ztvarnenie zrovna niektory z opravovanych strojov je dost nestastne riesenie.


http://www.aeroslovakia.sk/aviatik-klub.html#suchojsu7bm


http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=324&t=35485

73) 16.01.2018-21:40  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Asi nejlevnější u nás (565,-Kč), zvláště, můžeš-li využít osobní odběr. Kvalita Eduard to není, ale pěkný model z toho být může.

72) 15.01.2018-16:16  -  alex    Československý Su-7

jenom k té dříve zminované ceně, na Ukrajině stojí 520 až 600 hřiven, takže je asi lepší se domluvit s někým, kdo jezdí na Ukrajinu, protože ta cená tady je docela napálená

71) 15.01.2018-12:17  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Prohlédl jsem další fotografie Su 7BM. Jedině u č. 5021 mám potvrzeno, že má vlevo na trupu větší kryt  vedle kanonu a na pravém boku úzký kryt vedle kanonu. Ostatní letouny 50. a 53. serie mají kryty úzké nebo nebo jsem nenašel fotku, která by potvrzovala opak.


K modelu mám ještě jednu připomínku. Díl představující stavitelnou trysku výtokové roury je v přivřené poloze, na stojícím letounu s neběžícím motorem by však měla být tryska plně otevřena. Náprava nebude zrovna jednoduchá.

70) 13.01.2018-12:48  -  Krab    Československý Su-7

5024 má malé kryty z obou stran.

69) 12.01.2018-22:19  -  Vláďa M.    Československý Su-7

V knížce Su 7 ve fotografii je fotka č. 5024 z levé strany, kryt u kanonu je úzký.

1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711540343668.1678 forum

Reklama: Hračky