Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý HGW
Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 12913 / today visits: 12913

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
73) 16.01.2018-21:40  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Asi nejlevnější u nás (565,-Kč), zvláště, můžeš-li využít osobní odběr. Kvalita Eduard to není, ale pěkný model z toho být může.

72) 15.01.2018-16:16  -  alex    Československý Su-7

jenom k té dříve zminované ceně, na Ukrajině stojí 520 až 600 hřiven, takže je asi lepší se domluvit s někým, kdo jezdí na Ukrajinu, protože ta cená tady je docela napálená

71) 15.01.2018-12:17  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Prohlédl jsem další fotografie Su 7BM. Jedině u č. 5021 mám potvrzeno, že má vlevo na trupu větší kryt  vedle kanonu a na pravém boku úzký kryt vedle kanonu. Ostatní letouny 50. a 53. serie mají kryty úzké nebo nebo jsem nenašel fotku, která by potvrzovala opak.


K modelu mám ještě jednu připomínku. Díl představující stavitelnou trysku výtokové roury je v přivřené poloze, na stojícím letounu s neběžícím motorem by však měla být tryska plně otevřena. Náprava nebude zrovna jednoduchá.

70) 13.01.2018-12:48  -  Krab    Československý Su-7

5024 má malé kryty z obou stran.

69) 12.01.2018-22:19  -  Vláďa M.    Československý Su-7

V knížce Su 7 ve fotografii je fotka č. 5024 z levé strany, kryt u kanonu je úzký.

68) 12.01.2018-13:32  -  Vláďa M.    Československý Su-7

Pavle, k jmenovaným fotkám nemám přístup. Na interntu je známá fotka přídě č. 5024, kde není tento kryt vidět, je tam žebřík s technikem, pak jsem zde nalezl fotku kde by tento kryt měl být vidět, ale fotka je tak nekvalitní, že si tam můžu představit kryt úzký i rozšířený. Můžeš li, pošli mi nějakou fotku, kde bych jednoznačně viděl jak to je, nebo jen popiš, co vidíš.


Dík

67) 12.01.2018-13:24  -  Pavel Klouček    Československý Su-7

Vláďo na 5024 je fotka v Letectví 1965/23, 1974/12 a Vojenském letectvu 2004/4 (bylo jako příloha L+K).

66) 12.01.2018-13:14  -  Vláďa M.    Československý Su-7


Stejně jako některým kolegům modelářům i mně chybí ve sbírce ČS letadel Su 7 BM. A tak jsem si zakoupil model Su 7BM od fy Modelsvit a připravuji se na jeho stavbu. (https://www.google.cz/search?biw=1680&bih=881&tbm=isch&sa=1&ei=ZphYWtbzAsPwUJSpo4gM&q=Su+7BM+modelsvit&oq=Su+7BM+modelsvit&gs_l=psy-ab.3...61975.63630.0.64758.4.4.0.0.0.0.66.243.4.4.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.lK36H5dVZxU#imgrc=_v1ms3nk2hg6sM:&spf=1515755687918)Recenze na tento model najdete např. na Modelforu. (http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=105621&start=15) Nemám k modelu nějaké závažnější připomínky. Pouze obtiskový aršík je pro ČS stroje nepoužitelný. Výsostné znaky bez modrého lemu, podivné tvary číslic. Popisky v čitelné azbuce jsou ale černé, naše letouny je snad měly v barvě modré.Model představuje verzi, která má na pravé straně na trupu u kanonu úzký kryt a na levé straně rozšířený kryt. Naše Su 7BM 50 a 53 série mají až na vyjímky na obou stranách trupu úzké kryty. Podle fotek je takovou vyjímkou Su 7BM č. 5021, který má rozdílné kryty vpravo a vlevo jako model. Od serie 54 mají sůčka kryty široké, vejčité. O tom se nikdo nikde nezmiňuje.Já jsem se rozhodl, pro barevné provedení súčka č. 5024 z roku 1968-69 se znakem 28.sbolp. Obtiskový aršík tiskne (tiskla?) firma LF Models (https://www.modelimex.cz/1-72-decals-su-7bm-over-czechoslovakia-i-msvit)A nyní dotaz:Mělo Su 7BM č. 5024 rozšířený kryt kanonu na levé straně nebo úzký. Dostupné fotky to jednoznačně neukazují. Kresby č. 5024 ho zobrazují s úzkým krytem. Našel by někdo fotku Su 7BM 5024 z levé strany, kde je vidět kanon a kryt za ním? Zná někdo vývoj těchto krytů?Na výkresu jsou vidět různé kryty trupu u kanonu.

 1. je kryt je kryt rozšířený, snad přeplátovaný
 2. je kryt je úzký
 3. je kryt široký, vejčitý, použitý od 54 serie (?)
65) 04.11.2012-21:01  -  Petr Dr.    Československý Su-7
Zdravím a děkuji všem za linky.
Doufám, že se zadaří.
64) 04.11.2012-17:04  -  Aeromodelar    Československý Su-7

Od pátku již také na: obchod.válka.cz !

1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711516700746.0305

Reklama: Hračky |