Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9361 / today visits: 9361

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
25) 31.01.2016-01:06  -  Tomáš Jakl    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Jarda Kubát: Bohužel, do Hradce se hned tak nedostanu. O husitech doporučuji web husitstvi.cz a hlavně pokec na fóru http://www.husitstvi.cz/forum/index.php, kam přispívá hodně specialistů na toto téma, kteří ovšem na Nymburk nezabrousí, protože nestaví modely.


Honza Hora:  A legionáři si taky neříkali legionáři.


 


24) 30.01.2016-19:12  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

díky všem kteří v Hradci dali debatu nad figurkami, nejen na tema husitté.


Na téma "husité" jsem si přivezl novinku která čeká na uvedení na trh. Takže zde (dám nové téma) bude premiera odlitků.


Pro malbu můžete posílat tipy na pavezu abych nebyl "kamenován " :-) za neznalost.

23) 29.01.2016-22:36  -  Honza Hora    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Přikláním se k názoru, že husa pijící z kalicha je karikatura z německých podkladů. Pokřik Hus, Hus, Hus vytrousila trus byl prý provokační pokřik protivníků před bitvou. A trvám na to, že husité si nikdy neříkali husité, siouxové si nikdy neříkali siouxové a vlasovci si nikdy neříkali vlasovci!!! Jo a taky trrrvám na tom, že Plzeň osvobodil Patton. Ovšem ve skutečnosti to byl plukovník Noble... Chá, chá...!

22) 29.01.2016-21:04  -  Míra    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

No ale vždyť zrovna  ta Eduardí B-534 dopadla jak kdyby to dělali podle špionážních zpráv a náčrtů

21) 29.01.2016-19:15  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Tomáš Jakl, nebudete náhodou v Hradci? Docela bych rád pokecal, vím že jako historik máte přehled a pohled na věc přeci jen trocha odlišnou od běžného modeláře. Při malbě figurek se snažím dohledávat dostupné podklady a "nemastit" to jak mě napadne. Proto budu rád za nějaký odkaz, či navedení k podkladům. Možno i mail: kubatjaroslav"zavináč"centrum.cz


Jak jsem psal již dříve za debatu jsem opravdu rád.


Pokud jde o ztvárnění figurek obecně, z mého pohledu figurkáře je důležitá anatomie figurky a dobová správnost oblečení a výzbroje.


 

20) 29.01.2016-19:00  -  Tomáš Jakl    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Tady je pro zajímavost o té Ospreyce:


http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=312


 

19) 29.01.2016-18:39  -  Tomáš Jakl    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Marcel CB:


Jarda Kubát: Ale to nejsou ničím nepodložené spekulace, ale velmi dobře podložené základní znalosti. Figura je udělaná krásně, WTZ, a to jak odlitek, tak malba. Nadzvedlo mě to, že i kdyby byla sebekrásnější, pokud obsahuje zřejmé historické chyby, pak by mohla být ze zlata, a stejně je o ničem. Vzorem pro figuru byla postava vpravo na tomto obrázku:


Je ze zadní strany krabičky husitů 1:72 od MiniArtu. S tím Ospreyem jsem se sekl, za což se omlovám. Spojil jsem to, protože v Opreyi je ta husa (blbě) taky. Ale to nic nemění na tom, že je to rekonstrukce cizího malíře na základě pochybných pramenů z druhé ruky. Jako kdyby pro předlohu figury nebylo dost kvalitních českých podkladů, založených na primárních pramenech. A pokud figuru vyrábí česká firma, budou tuto figuru všude ve světě považovat za správné vyobrazení husity podle vzorce "vždyť to dělají sami Češi, a ti to přece musí vědět". A o té huse to pak platí dvojnásob. Je to, jako kdyby Eduard svůj model Avie B-534 konstruoval podle skic německých špiónů ze 30. let, a ne podle literatury, založené na továrních archivech a výkresech.

18) 29.01.2016-16:44  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

má předešlá reakce byla na Marcela CB

17) 29.01.2016-16:43  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

:-) vzdávám se, na to nemám odpověď Smile, to už jsme opravdu u ničím nepodložených spekulací.


Sice se debata posunula od samotné figurky k malbě na pavéze, ale jsem rád že i historická figurka vzbudila zájem a debatu. Do budoucna tedy dám i další figurky z dávnějšího období.


Zítra se chystám na Hradeckého lva, husitu vezmu sebou, tak pokud bude mít někdo zájem můžeme o figurkách a podkladech k nim pokecat na místě. Bude se mnou i aoutor sculptu Pavel Pachovský (Grey Wolf miniatures)

16) 29.01.2016-16:38  -  kragh    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Někde jsem jsem četl, že často zobrazovaný červený kalich na černém poli je úplně mimo. Tuto kombinaci považovali "husité" za dílo ďábla a žádný Boží bojovník by si to tak na pavézu či jinam asi namalovat nenechal. Termín Boží bojovník jsem uvedl záměrně, protože tak si "husité" sami říkali. Termín Husita byla údajně spíše nadávka, používaná protivníkem. Jak jsem koupil tak prodávám...


 


Na tom, že ta figurka je pěkně udělaná to samozřejmě nic nemění, já bych to nedal (i když se budu snažit ji sehnat)...

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511297909.5531

Reklama: Hračky |