Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 42811 / today visits: 42811

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
427) 23.06.2016-12:10  -  Sinuhet    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

Tak uz ho mam doma aj ja. Vsetko je v uplnom poriadku ale uznavam ze zosikma ulozene ramy nie je elegantne riesenie. Stavebnica inak exelentna!

426) 23.06.2016-12:00  -  Zbyněk Škopán    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

to pilgrim: nedělal kolega taky pro francouzské železnice?


 

425) 23.06.2016-11:54  -  Petr Vacek    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

424) 23.06.2016-11:49  -  Petr Vacek    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test
Tak už mám ty "katastrofální" spitfiry doma Profipack i overtrees.
Ano rámeček je v krabici natěsno, je ale vložen do krabice zešikma a bez problému lze vyndat jednotlivé díly jako jsou trup a křídlo jsou naprosto v pořádku
423) 23.06.2016-11:04  -  corsair    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

To V.Šulc...díky za shrnutí, od rána jsem se v tomto s prominutím hnojišti pokoušel zorientovat a Vaše shrnutí mi objasnilo o co v podstatě jde.....

422) 23.06.2016-10:38  -  Pilgrim    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

P. Šulc. Robíte výborne modely s ohromným progresom od modelu k modelu. Naozaj potrebujete tieto internetove prekáračky? Jediným ich výsladkom bude váš zborený majestát. Vaše modely to nepotrebujú. Každý kto stavia si názor vytvorí sám.


 


Dve technické: 30 rokov ma živý strojarina (konštruktér). Preto rozumiem chybe s ramčekami a krabicou. (Kolega si zamenil svetlu šírku koľajiska s osovou vzdialenosťou koľajníc. To bol iný prúser.) Buďte k nešťastníkovi zhovievavý. Nerozumiem ale meraniu výrobku z pomerne mäkkého a pružného plastu na stotiny mm. Pre mňa su rovnakým off topicom ako psí útulok.

421) 23.06.2016-10:37  -  jfb    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

Pane šulci, mohu pprosit, jeslti znáte infomaci o "kritické teplotě" pro moely z Vašeho platu? Když se momentálně potím v tom vedru, tak mne to zajímá i z hlediska uložení modelů, co mám doma. Pokud ji neznáte, tak neva.


Dále pane Šulci, jen doplnění, "Majitel webu je neznámý, jeho oficiální majitel pan Pěcha tvrdí, že již majitelem není, ale nového majitele neuvádí." - jako pracovník firmy, která mimojiné registruje a spravuje domény druhého řádu a hostuje weby, tak případ, kdy majitel domény pronajímá doménu jinému subjektu je normální a běžná. Pan Pěcha samozřejmě nemusí nic uvěřejňovat, je ovšem ostudou redakce, že opravdového majitele web magazínu nemá na stránkách uvedeno.


 

420) 23.06.2016-10:22  -  Vladimír Šulc    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

Pane Polci, to, že je rámeček větší, neznamená, že se do krabice nevejde. Už po několikáté opakuji, že balíme výlisky tak, že nijak zkroucené nejsou, a jsem si naprosto jistý, že ten Váš, stejně jako všechny ostatní, které vyexpedujeme, měl výlisky rovné a nezkroucené. To, že Šipka pro jistotu a pro efekt rozevřel vnitřní chlopně krabice a narval tam výlisek tak, aby se řádně prohnul, je jen jednou z manipulací vaší recenze. Další lež je, že byly zkroucené díly modelu. Nebyly. A ano, zabalení Spitfirů na výstavu jsem osobně zkontroloval.


Damire, máte pravdu, že bylo a ještě bude napsáno mnoho špatných recenzí. Toto je ale jiná situace. V tomto případě zaměstnanec jedné firmy napsal lživou a manipulativní "recenzi" na produkt jiné firmy. V záplavě nesmyslů, které mají tuto diskusi odvést od tématu a zamlžit podstatu věci, se ztrácí jeden fakt, a to, že jde o naprosto bezprecedentní porušení dobrých mravů a pravidel hospodářské soutěže, a to nejen v rámci našeho oboru. Něco takového nemá v obchodním prostředí obdoby. Pro Vás, a pro jistotu i všechny ostatní, ještě jednou shrnu známá fakta:


Web modelářovo.cz spravuje jako administrátor Pavel Šipka. Pavel Šipka je zaměstnanec pana Muzikanta. Majitel webu je neznámý, jeho oficiální majitel pan Pěcha tvrdí, že již majitelem není, ale nového majitele neuvádí.


Na webu modelářovo.cz byla vydána "recenze" na model Spitfire Mk.IXc 1/72 vyrobený firmou Eduard, kterou vložil admin2, což je podle svého vlastního prohlášení Pavel Šipka. Recenze má charakter hoaxu, záměrně zavádějící zprávy, obsahuje prokazatelné lži:


1. uvádí nepravdivé rozměry modelu s odchylkou v řádu milimetrů, a zdůrazňuje chybné měřítko z toho vyplývající (1:70,8).


2. uvádí vyšší cenu, než za kterou lze tento model v ČR koupit - 350Kč, doporučená MC je 325 Kč, na výstavě v Nymburce se model prodával za 276,-Kč. Ano, chytře model pochválil, že cena je přitom vzhledem k obsahu nízká, přesto tento údaj považuji za jasnou manipulaci s cílem odradit zákazníka od koupě.


3. Tvrdí, že model má zkroucené díly a nelze ho přesně slepit.


4. A další řadu podpásových úderů. Nebudu je rozepisovat, udělejte si obrázek sám, celou recenzi si můžete přečíst zde: http://www.modelarovo.cz/spitfire-mk-ixc-172eduard-profipack-ocekavaniradost-nebo-zmar/. Věnujte především pozornost závěrům "recenze".


Jen ještě pro ilustraci úrovně textu, respektive jeho autora. Autor, stejně jako zde v tomto tématu pan Polc, zdůrazňuje absenci výstřelných otvorů kulometů v náběžné hraně křídla. Ano, nejsou na modelu, protože jsou znázorněny v podobě, jak vypadaly na operačně nasazených strojích, tedy s výstřelným otvorem přelepeným páskou. Doporučuji všem tento detail prozkoumat. Stejné řešení jsme použili i na modelu 1/48, a stejně jako na tomto 1/72 je to jeden z highlightů modelu. Ovšem pánové Šipka a Polc z něho dokázali udělat nedostatek.


 


 


 

419) 23.06.2016-10:14  -  jfb    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

JirkaB - jo, to by bylo zajímavé, vzhledem k tomu, že právníci stojí šílené peníze a platí se procentuálně dle souzené částky defakto dopředu, tak se asi Eduard Šipky bát nemusí


Ten co ví -

418) 23.06.2016-09:57  -  JirkaB    Spitfire Mk.IXc late, Eduard 1:72, se představuje a fit test

vici - souhlas, mám doma z Nymburky dva (nejspíš ze stejné hromady jako HonzaP) a oba v pohodě.


Ale chápu, že nenávist ke konkurenci je skutečná temná Síla, která dokáže ohnout nejen trup.


Tady to začíná být vyloženě zajímavé. Jestli je jen z půlky pravda, co se o p. Šipkovi po hospodách povídá, tak případný soud by mohl být velmí zajímavý! Jestli bude pana Šulce žalovat (na radu skvělého právníka) kvůli urážce na cti, tak doufám, že tu někdo práskne, kdy a kde soud bude, protože spousta lidí si asi ráda přijde s Šipkou o jeho cti popovídat...


s55

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1708930232.8543 forum