Special Hobby malý Plastic Planet malý
Fit test
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 2566 / today visits: 2566

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
23) 20.04.2021-11:35  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Další otázkou je jedinečný profil AS-11 od L&K z roku 1978. Profil je vynikající kvality (zejména pro tuto dobu) a nevypadá jako nějaká „umělecká představivost“. Má olejový chladič v přední poloze a krásně kónicky tvarovaný nos. Ale značka AS-11 patří LVA v roce 1951. Je možné, že tento experimentální a pravděpodobně raný kousek letěl normálně v LVA v roce 1951.?

22) 20.04.2021-11:28  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Podíval jsem se na knihu „Izraelské letectví“ (Hellebrand / Radina). Existuje seznam reg. izraelských S-199:


Série I z Avie - 30,32,33,36,37,38,42,88,89,90,91,93,94,95.


Série II z Aera - 282 286 287.


Série III z Aera - 302 307 310 a 311.Ve starém časopise L&K z roku 1978 je poznámka, že prvních 50 vyrobených S-199 mělo olejový chladič, takže se zdá, že to mělo 7 izraelských. Mohou to být první a „slavné“ 4?

21) 19.04.2021-17:12  -  Milan Klouček    Avia S-199.261 - dotaz

Damire, v době, kdy Izrael nakupoval S-199 se výroba teprve rozbíhala, takže pravděpodobně dostali ty kusy, které zrovna byly k dispozici. A právě u prvních vyrobených kusů se ještě laborovalo s chlazením (původní olejový chladič z Messerschmittu se nahrazoval tepelným výměníkem), takže zřejmě platilo, že co kus, to originál. Izraelci to asi moc neřešili, byli rádi za každé letadlo, které se mohlo zapojit do boje. Zrovna tak některé izraelské S-199 měly vysokou ostruhu, zatímco většina ostatních měla nízkou.

20) 17.04.2021-16:50  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Diky za info! Je velmi zajímavé, že mezi 25 kusy S-199, které byly odeslány do Izraele, byly dvě verze motoru nebo dvě (nebo tři) verze zbran. Neobvyklé a nepraktické pro mechaniky nového letectva? Byly také dvě verze chladiče oleje mezi těmito 25. Zajímalo by mě - kdo vybral přesně těchto 25 různých S-199 - prodejci nebo kupující?


Když už mluvíme o olejových chladičích -- starší verze je s chladičem pod trupem na místě jako na běžném Me-109. Ale byla zde jedna profilová kresba S-199 s kódem „AS-11“ (v L&K, rok 1978) , s chladičem pod přední částí trupu, přesně za vrtulovým kuželem. Má zcela odlišnou přední část. Je „AS-11“ fikce, nebo existují nějaké důkazy tohoto aparátu (např. foto)?

19) 16.04.2021-10:45  -  Tulda    Avia S-199.261 - dotaz

Pan Helmut Schmidt na fb tuhle změnu vysvětluje použitím motorů Jumo 211J, oproti Jumo211F, které to neměly. Dále k tomu sděluje: For me, the bumps indicate the attachment of the push wire encoder to the two free drives on the side of the Jumo 211J. They make the engine wider at the top, and so I assume they need a little clearance in the hood. Ale taky tam někdo v diskusi psal, že místo držáků kulometů z Bf 109 byly použity jiné z Fw 190.

18) 15.04.2021-21:46  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Dík. Je velmi zajímavé, že někteří Izraelci to měli a někteří neměli.

17) 14.04.2021-23:20  -  Milan Klouček    Avia S-199.261 - dotaz

Damire, i některé izraelské S-199 ten výstupek měly (třeba mašiny č. 120 nebo 123). Nejsem si jistý, ale myslím, že v Letectví se o tom kdysi něco psalo, možná to souviselo s nějakou úpravou vyhřívání kulometů nebo tak něco - zkusím to najít, ale asi to bude pár dní trvat. Určitě nebyl na těch prvních kusech s olejovým chladičem a zřejmě ani na CS-199.

16) 14.04.2021-18:14  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Další otázka: co je malý kousek označený na obrázku níže? Které S-199 to měly, které ne? Všiml jsem si, že izraelští neměli.


15) 19.03.2021-15:00  -  Damir    Avia S-199.261 - dotaz

Používám staré téma k položení staré otázky: je možné vědět, které S-199 měly kulaté a které hranaté otvory pro kola (podvozkové šachty)? Nebo to bylo „náhodné“ ...?


 

14) 14.07.2016-14:29  -  jenda    Avia S-199.261 - dotaz

Tak ono hlavně taky nebylo na čem cvičit. Sice byly dvoumístné CS-99, ale to byly originál Bf-109 s odlišnými vlastnostmi. Cvičné CS-199 začínaly až zjara 1950, tedy téměř po dvou letech provozu S-199, kdy se na ně přecházelo přímo ze cvičného Arada.


P.S. Jeden by řekl, že se chybama člověk učí, ale asi to nebude pravda, neboť L-159A vs. B je toho názorným příkladem.

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711621209204.0368 forum

Reklama: Hračky