Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 7147 / today visits: 7147

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
39) 10.12.2017-18:09  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak mám hotový vnitřek včetně zadní části.


Z plastu jsem udělal záchod, umyvadlo a nádobu na vodu na druhé straně truchu nějaké konstrukce a rozvodů.


Teď už jen trochu barvy, oleje a můžeme zavírat....


      


 

38) 05.11.2017-20:58  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak přeci jen jsem říznul a udělal dveře v zadní části, díky vybavení zádě od Karla mohu pokračovat.


Přikládám fotečky zakladních leptů, které jsem tam vlepil. Ještě přijdou opravit lepty okolo okének a dveří. Pak se pustím do vybavení vnitřku....


  


37) 05.11.2017-20:17  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak přeci jen jsem říznul a udělal dveře v zadní části, díky vybavení zádě od Karla mohu pokračovat.


Přikládám fotečky zakladních leptů, které jsem tam vlepil. Ještě přijdou opravit lepty okolo okének a dveří. Pak se pustím do vybavení vnitřku....


  


36) 25.10.2017-21:59  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. starý model

Na vyřezané křídlo pro dodržení stejných roztečí jsem si udělal šablonu z několika plastových destiček.


Do otvorů jsem vlepil žebra z leptů, která pěkně kopírujů tvar křídel. Z vnitřní strany motorů jsem vlepil žebra z druhé sady, aby otvor vypadal plastičtěji - křídlo bylo plné žeber....


Před vlepením žeber je třeba vložit do křídla šablonu se stejně širokou roztečí jako výztuhy ze stavebnice, protože křídlo má tendenci se splošťovat a výstuhou dodržíme správný tvar.


   


35) 10.10.2017-20:21  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

 


Tak dnes bych se rád věnoval setu od Eduardů, určenému pro křídelní schody, které byly pro údržbu motorů vzhledem k tomu v jaké výšce se motory nacházely. Začnu tím, že jsem rozřezal prostory v křídlech a ty následně slepil. V tom není žádný problém, protože Hasegawa do sebe krásně pasuje, pozor si ale dejte na to, aby jste provrtali otvory pro pumy nebo torpéda, dále je třeba vlepit do prostoru světlomet, který by jste po slepení křídel na své místo dostávali velice obtížně.


 


Co se týká leptu, návod je velice mizerný, vůbec zde není vidět, jak poskládat schody, ale co je mnohem horší je to, že zde není patrné pod jakým úhlem se mají schody slepit. Neumím si představit, jak by mě naštvalo, kdybych je všechny slepil a později zjistil, že je to pod špatným úhlem! Proto jsem začal tím největším, který přikládám ve fotografii v porovnání s drobnou mincí. Bohužel ohyby jsou sice velice pěkně ztvárněny, ale na druhou stranu jsou tak jemné, že pokud se spojem hnete více jak 3x dojde k rozlomení, což se mi taky stalo. Naštěstí jsem mohl použít druhou stranu, kterou nebudu dělat. Další pro mne nepříjemná věc je tvrdost plechu, protože je ho třeba naohýbat do laminárního tvaru křídel a plechy ani po vyžíhání moc nezměkly.    34) 03.10.2017-19:50  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

 


Tak EDAY skončil a mohu se vrhnout na pokračování stavby Emily.


Tentokrát jsem se pustil do venkovního setu leptů od Eduardů a udělal jeden plovák. Je to hodně titěrná práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Nejlepší na tom je to, že spoje fungují jako na skutečném letounu.... Jenom díly táhel, kterými se odpojovaly plováky od trupu jsem místo leptu nahradil slabým drátem, protože nejenom že tyto byly placaté, ale měly větší průměr než otvory, do kterých jsem je měl dávat...


 


 


 


33) 29.08.2017-07:37  -  banzai    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Já bych se na to, velebnosti, radši vyprd.... veškeré tyhle otevřeniny hrozně kazí siluetu. A dělat něco, co pak pořádně neuvidím - dobrý, ale už to tu jednou bylo.... Cool

32) 28.08.2017-22:08  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Dnešní postup ve stavbě, mám hotový trup včetně olejů a lehkého vnitřního opotřebení. Ještě se zaobírám myšlenkou, že bych vyrobil vnitřní žebrování v zadní části včetně vybavení, které stavebnice vůbec neřeší. Když už otevírám dveře jinde, že by byly otevřené všechny? Je to část prostoru , kde se dali vyklopit spodní dveře pro případ spodní obrany Emily.


Fotografie též zabírá zadní kanon pouze položený na své místo.


Co myslíte, mám se do toho pustit? Láká mě tam toaleta, která v tomto místě byla umístěna....


     


31) 20.08.2017-20:52  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Další kousek do skládačky. Mám sestavený kompletní zadní kanon jako zástavbu.Též mám vybavenou zadní část trupu......


   


30) 15.08.2017-20:03  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dnes se zase posunu se stavbou. Mám hotovou podlahu pro hřbetního střelce a kompletně vybavené hřbetní střeliště. Dále chci upozornit na držák předního kanonu, kde v resinu jsou spodní příčky vyztuženy a já si jich vůbec nevšiml a tak jsem je nakonec udělal z drátu. Nakonec to vypadá i lépe....Smajlik modelar Přikládám i původní resinový výlisek. Pozor též při odstraňování držáků na boční střeliště, které jsou velice křehké....


    


1  2  3  4  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513484495.6952

Reklama: Hračky |