Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 2425 / today visits: 2425

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
84) 02.10.2018-08:07  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Jasně, fotky z vnitřku jsou jediným důkazem, že to tam je Smajlik modelar

83) 02.10.2018-07:45  -  banzai    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Připomínáš mi stavbou starou Emilku od Karla Pádára. Ten měl kompletní interiér, celý nafocený, protože z něj skoro nic nebylo vidět..... :-)  Ale byl tam!

82) 01.10.2018-22:16  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dnes uzavřu téma Emily. Model je dokončen, ale závěrečný finiš mě dost vyčerpal. Stavebnice sama o sobě je excelentní a staví se super, ale já si dost stížil úpravami a otevřením všech možných prostor. Některé detaily ani nejsou vidět, jako například vnitřky trupu, což je strašná škoda, ale je to tam!


Na druhou stranu například odhazovací plováky, které drží podvozkové nohy (upravený z leptu) je fantastický detail a je to úplně něco jiného, než plastový výlisek. Kanony z resinu jsou též vynikajím a dobře viditelným detailem.


Já měl v závěrečné fázi velký problém napasovat křídlo, kde jsem otevřel motory na nosníky, což bylo určitě zapříčiněno moji nešikovností, na druhou stranu tam, kde bylo křídlo bez úprav vše sedlo, jak zadek na hrnec. Též určitě doporučuji skla do trupu nacvakat až nakonec po nabarvení bez lepidla - výborně sedí.


Já jsem to zmastil, když jsem okna lepil a musel jsem je na hotovém modelu odvrtat a znova udělat asi 6 oken, protože mi lepidlo vyzvlínalo - hnus. Co se týká modelu je to opravdu kráva s rozpětím přes 50 cm a je velký problém s ním manipulovat, protože to není za co vzít (všude o něco zavadíte). Též drobouké a tenoučké antény na přídi je horor, protože stačí letmý dotek a anténa se ohne, 2x, či 3x a anténa odletí - hrůza. Tak snad jsem svými dobře míněnými radami pomohl a budu se těšit na dalšího Japončíka....


            

81) 14.09.2018-19:21  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak mám osazeny boční kanony a Emilka sedí na vlastních.


Přikládám fotku také kompletního modelu, ale křídla jsou jen nasazena, je nich ještě dost práce.


   


80) 03.09.2018-19:48  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. starý model

Takže dnes po delší době přikládám postup, kterým se již blížím finále....Mám hotové antény na trupu na pravé straně se kterými jsem se dost potýkal, protože lepty jsou neskutečně jemné a osazení nebyla vůbec hračka. Stejné to bylo i s žebříkem, který jsem několikrát odtrhl, což mě stálo nemálo nervů....Vždy jsem to raději odložil, abych vychladl a pokračoval, až budu v pohodě.... Model jsem nasucho zkompletoval a přiložil od Tamky Zero, aby bylo vidět, jaká je to Kráva...Také se mi podařilo na obou stranách urazit resinové hlavně kanonů, takže jsem musel na hotovém modelu odvrtávat vodící kolíčky pro opětovné nasazení hlavně...No už aby to bylo hotovo.
   


79) 27.08.2018-13:05  -  PeJu    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Najs.Smajlik modelar


Aká farba bola použitá na spodné plochy a ich patinu?

78) 05.08.2018-17:08  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak přikládám kompletní křídla včetně olétání a opotřebení provozem....


   


Další dvě fotky jsou na motory, což je opravdu krásný kousek resinu...


   


 

77) 03.08.2018-21:57  -  PeJu    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Zdravím,


staršie pramene uvádzajú na spodné plochy H8K svetlú šedú, podľa novších prameňov, resp stavebnice je to NMF. Nebola tam nejaká antikorozívna ochrana náterom, lakom alebo niečim podobným? Z čoho vychádzali staršie pramene, z jediného zachovalého kusu?

76) 23.07.2018-22:04  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. starý model

Dnešní příspěvek je věnován mojí chybě při stavbě. Neprovedl jsem nalepení a napasování příďového průhledného dílu, než jsem vše onýtoval a nastříkal, což mě stálo nemalé následné úsilí při lepení, tmelení a opravování linek, nýtových řad na hotovém trupu - opruz....


Druhou věc, kterou bych dnes dělal jinak, jsou okýnka na modelu. Výrobce to udělal tak, že stačí opatrně okýnka oddělit od rámečku a nemusí se vůbec vlepovat, stačí je lohounce vmáčkout do trupu. Toto se dá dělat až na konci stavby, aby nedošlo k poškození, či zaprášení průhedných částí modelu. Já musel pracně vyrábět a opravovat 5 oken, protože jsem si je zašpinil při stavbě....


  


75) 01.07.2018-21:16  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak po prázdninové přestávce pokračuji v seriálu s Emilkou.


Opotřebil jsem vozíky na přepravu letounu, protože je váleli všude možně a k tomu se neustále máčely ve slané vodě...1  2  3  4  5  6  7  8  9  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711550451347.5892 forum

Reklama: Hračky