Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 3024 / today visits: 3024

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
84) 26.11.2018-13:48  -  Libor Malý    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Tak mám jednu taky za sebou (L-159A). A ty dekály opravdu nevypadají dobře.


 83) 17.11.2018-23:51  -  Martin "moloko" Mígl    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Pod slovem RETRO-kit jsem měl v podvědomí to co je na fotce.  Něco co vzniklo v minulosti...dávné...v době, kdy tu byl ještě soudruh Husák... (fotka prezentuje období Havlovo dětí)


 


82) 17.11.2018-23:22  -  Alfred Riedel    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

To Thud: opravdu nevím, co je to retrokvalita. Retro je slovo, které označuje něco bývalého. Ale kvalita buď je nebo není.


Původní KP modely, ač nebyly prosty chyb měli svou kvalitu. Nikdy, u žádného z nich jsem se nesetkal s tím, co je vidět u Alcy nebo Čmeláku. A to jsou znetvořené detaily drobných dílů. Shortrunová technologie má většinou větší otřepy a silnější vtoky. Ale to vše vzniká v místě, kde na sebe dosedají poloviny formy. Jinak by měly detaily a rytí být ostré, pokud je takový originál. Ale drobné díly Alcy i Čmeláku vypadají, jako by je někdo před zaformováním ponořil do rozpouštědla alespoň na minutu. Jediný důvod, který mne napadá je, že to má znesnadnit identifikaci původu dílů. Třeba nám to p. Polc osvětlí a vysvětlí nám, že je to jinak. Ale bojím se, že to bude vysvětlení typu jak to bylo s cestou na Krym....

81) 17.11.2018-22:54  -  Mirek    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

A nebylo by lepší přejít od teorie k praxi? Myslím, třeba než tu zbytečně teoreticky tlachat co bys, kdybys, tak prakticky mlčet? Smajlik modelar

80) 17.11.2018-21:51  -  Smutný dedko Thud    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Vždyť jsem to psal - nejsem P.J. který na WnW vydělal svými filmovými trháky. Na to abyste dělal modely na super úrovni potřebujete obrovskou finanční hotovost. V Číně to šlo díky pobídkám, i to už přestavá být pravda. Vsadìm se že forma třeba na Lancastera bude za cenu hodně přes 100 000 000CZK (3 000 000€). Takźe - já mohu mluvit jen teoreticky...


Hezký Večer

79) 17.11.2018-21:34  -  kragh    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

A co Vám v tom brání?


 

78) 17.11.2018-20:53  -  Smutný dedko Thud    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Pokud bych měl firmu na výrobu modelů tak si zaplatim lidi kteří tomu zjevně rozumí, nejlepší technologie(včetně 3D skenu) a pojedu stylem "shake n' bake" ve stylu sestavitelnosti Tamiya s povrchem Eduard. Prostě by neexistovalo aby kity vydané pod mým jménem nebyly jedny z nejlepšich na světě. Ale protože nejsem pán prstenů a přerostlých goril tak o tom můžu jenom snít... Protože  v oboru kde je přetlak; má smysl být TOP... jinak to jaxi postradá smysl...

77) 17.11.2018-20:45  -  Smutný dedko Thud    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Že to vypadá jako model z roku 1981... ne ?  Takže je to retro.

76) 17.11.2018-13:41  -  kelev    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Jak uz nekdo kdesi daval obrazek - v letaku k novinkam KP z r. 2013 bylo uvedeno, ze vsechny nove modely, ktere vyjdou pod obnovenou znackou KP budou zcela nove a z kovovych forem. Pominu radu jinych mene ci vice nepovedenych modelu, ktere mezitim AZ/KP privedlo na svet. To co KP vydalo v roce 2018 v krabicce L 159 neni zadne RETRO. To je ohavnost, ktera zjevne vznikla prerezanim stare L 39 od puvodnich KP a ktera nema srovnani ani s AH-1G vydanou pod AZ v tom roce 2013.


Zjevne se ale pan sef AZ/KP ani jeho zamestnanci za takovou "kvalitu" nestydi a protoze se stale najde dost zakazniku, kteri maji dle meho nazoru "zvlastni" vnimani sveta, jeste nezkrachoval.


Muzikant vyrabi modely asi jako je Thud stavi. Thude, muzes klidne zacit prodavat tvoje vytvory.


 

75) 17.11.2018-12:16  -  Ron...    Aero L-159B Alca, KP 1/72, fit test

Retro? Co je na tomhle retro? Nechceš snad říct, že se "původní" KP k "původnímu" Albatrosu dopracovaly tak, že někdo dvakrát šlápnul na slepenýho Delfína.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711591064810.0299 forum

Reklama: Hračky