Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test
Special Hobby malý Carius
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 8990 / today visits: 8990

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
91) 12.09.2019-23:37  -  Radim    Letecké dny v roce 2019

Já mám informace ze zákulisí poměrně detailní, od chlapa, co byl vedoucím  na začátku projektu rekonstrukce L-1649, a dlouholetým vedoucím údržby Ju-52 (W.H.).


 


Primárním důvodem jsou skutečně peníze, v Constellationu zahučelo cca 200m EUR a dostali se asi do 20% prací.Bohužel to je napojené na nesprávné manažerské rozhodnutí v počátcích, které bylo, že 1649 zgenerálkují a modifikují do stavu, any byla v souladu s dnešními předpisy a mohla se využívat komerčně. Což je extrémně nákladné. Tzn. rozhodnutí bylo Lufthansy, nikoliv EASA či kýho výra.


Jinak EASA tedy rozhodně není tím, kdo by omezoval historická letadla. Ani národní úřady. Naopak, podpora je (v rozporu s tím, co si leckdy lidé myslí) poměrně veliká. Spíš se do budoucna bojím ekoaktivistů. K precedentu už došlo, "zelená" berlínská radnice stála za skrečováním přistání skupiny DC-3 na Tempelhofu v červnu, a to kvůli emisím.....!?! Paradoxně LBA s tím problém neměla žádný

90) 12.09.2019-20:18  -  Jirka Š    Letecké dny v roce 2019

To, že to nechtěj dál dotovat je pravda. Někdo vidí zlou EU ve všem...

89) 12.09.2019-17:23  -  Martin Decarli    Letecké dny v roce 2019

Nemám žadne info ze zákulisi


ale tim jak se EU snaži "uchranit nás" od vseho zlého


verim ze hl duvod nebudou penize, ale obava co dybyyy,


historická letadla - nejlepe vsechna by dle EASy meli být na zemi, a tohle je myslim dusledek "posra..." pred pripadnými restrikcemi

88) 12.09.2019-16:36  -  Knippl    Letecké dny v roce 2019

Škoda přeškoda. Tante Ju od Lufthansy jsem poprvé viděl na Aerosalonu v Praze na "staré" Ruzyni. Na Lockheeda jsem se moc těšil...

87) 10.09.2019-19:15  -  Petr M.    Letecké dny v roce 2019

A předtím byl Zeltweg i 2009, 2005 a 2003. Prvních dvou jmenovaných jsem se účastnil a jak tu někdo správně podotkl, nechtělo se mi od té doby už nikam u nás...

86) 10.09.2019-18:17  -  Knippl    Letecké dny v roce 2019

MJ:


A víš, že bych tu "nudu" chtěl už konečně zažít a fotit? Smajlik modelar

85) 10.09.2019-12:08  -  MJ    Letecké dny v roce 2019

Koukám, že ten MAKS je docela nuda. Skoro samá Su-27 a jejich deriváty...

84) 09.09.2019-22:59  -  Pavel Klouček    Letecké dny v roce 2019

Aha, tak opravdu Zeltweg byl 2011, 2013, 2016 a 2019.

83) 09.09.2019-22:41  -  Knippl    Letecké dny v roce 2019

Tady je link na tu norskou :


https://www.historicalsquadron.com/mig-15


 


Tady by měla být ta ruská:


https://www.jetphotos.com/photo/8861151


 


Ad. tem Focke-wulf. Sorry - spletl jsem se. Byl jsem taky jen v pátek. Jestli lítal v sobotu nevím. Mám to díky těm jejich termínům pátek - sobota "volaké pomätené" . Smajlik modelar


 


A ještě k těm termínům. Já byl v letech 2019, 2016 a 2013. Podle názoru pravidelnosti v lichých letech by tedy měl být Zeltweg i mj. v letech 2015 a 2017, ale proč jsem tam v těch letech nejel, netuším. Ani se mi nepodařilo dohledat žádné zmínky o konání této akce v těchto letech. Ale vzal jsem ten net jen tak hopem. Už se mi chce spát Smajlik modelar

82) 09.09.2019-21:14  -  Pavel Klouček    Letecké dny v roce 2019

To Knippl: Zeltweg je každý lichý rok, alespoň od 2011, co tam jezdíme. U Sabru uváděli přímo na stránkách, že je v současnosti jediný létající v Evropě, u patnáctky díky za doplnění. O té norské jsem netušil. Pamatoval jsem polskou, kterou prodali za oceán a maďarskou, která skončila poškozením při prvním záletu. Fw 190 nelétala ani v pátek.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711568532356.9295 forum

Reklama: Hračky