Carius Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý
Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 18973 / today visits: 18973

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
24) 10.06.2019-11:53  -  Mgr. Thud     Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Pár let zpět vycházely ospreye u dvou vydavatelů-computer pressu a grady tuším, ale obé s nimi snad již skončily. A o Rusech v Koreji byla tlustokniha Lovec od pilota Kramarenka.(svět křidel) ale chtělo by to něco nového...

23) 10.06.2019-10:23  -  jirka dominec    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Jo , a proč byli 4: při hlášení Kožedub řekl "započítejte mi je do příští války!" (takže máme dva hned a dva v Koreji ...)

22) 10.06.2019-10:18  -  jirka dominec    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Kožedub sestřelil dva Mustangy v 22. dubna 45 nad Berlínem. V Koreji (resp. Číně) se neúčastnil bojových akcí. Aerojournal 61; Avions 100.

21) 10.06.2019-09:40  -  Jirka    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Také ji mám - tu knihu od nakl. Mustang. Originály těch útlých knížek nakl. Osprey jsou poměrně drahé (pro našince) a moc těch informací v nich zase tak není.


S těma korejskýma sestřelama se to z hodnověrného zdroje zjistí a ověří. To není až tak velký problém. Je to jen otázka času, kterého se v této hektické době někdy nějak nedostává.

20) 10.06.2019-08:55  -  Mgr. Thud    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Tak autor tam má zmínku o knížce autora Dorra - tu mám, je to jeden z prvních Ospreyů, vydaných snad ještě za ČSFR u Mustangu. Ovšem je to přes čtvrt století staré a nepamatuju se že by tam bylo něco extra o Kožedubovi. Spíše tam není nic než moc. A já si opravdu nepamatuji že bych kdy slyšel o tom že by Kožedub sestřelil čtyři Američany (natož 17).

19) 09.06.2019-23:49  -  Jirka    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Mgr. Thud - a teď jste to právě správně vyjádřil - "...není ozdrojován".


Zveřejňuje (podsouvá) se veřejnosti něco a nikdo neví, na základě čeho - tedy jakého hodnověrného podkladu. Je to takový nějaký nešvar, který není odedinělý a bohužel nějak tak dost rozšířený.

18) 09.06.2019-22:28  -  Mgr. Thud    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Já to nějak nechápu proč mi to píšete ? Ta WW 2 byla prostě Friendly Fire. Stávalo se to a stává i dneska, byť máme GPS atd... prostě v boji se vždy stane nějaká nehoda či střelba do vlastních řad. Tak proč tu pořád řešíte něco co je dávno známé ? Ten článek je napsanej divně, není ozdrojován...každopádně Kožebud sestřelil dva Mustangy a ty si jej spletly s Fokoušem.  Já už se o něm (Kožedubovi) bavit nehodlám, nemám ho rád, stejně jako H.U. Rudela.... jeden zarytej komunista, druhej zarytej nacista....

17) 09.06.2019-21:43  -  Štefan Prochazka    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Thude, a co takhle jen střelba, pro jistotu...


Od mámy, které bylo koncem války deset let jsem slyšel, jak na Slovensku (odkud naše rodina pochází) rozmlouval německý důstojník s babičkou a radil ji aby se při náletu Focke-Wulfů šla schovat... Při odpovědi "však to jsou Vaši" ji jen lakonicky řekl "ano, naše letadla, ale rusští piloti!".


Co potom? Kdy víš, kdo na Tebe útočí nebo jen letí kolem?


Osobně bych to raději pral kolem, a pak se ptal, kdo jsi... abych přežil!


ŠP

16) 09.06.2019-21:06  -  Mgr. Thud    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

A v Koreji už zcela neodiskutovatelně sovětští letci bojovali v "zástupném konfliktu" - proti vojskům OSN (Stálý člen rady bezpečnosti...)- a výsledek jejich intervence na straně agresora bohužel sklízíme dodnes :(  Kožedub je dávno po smrti a KLDR je nebezpečnější než kdykoliv dřív... i díky Kožedubovi....(A samo Stalinovi a Maovi).

15) 09.06.2019-20:58  -  Mgr. Thud    Pilot Ivan Kožedub sestřelil 4 Američany?

Jak jsem psal - já jsem četl že sestřelený americký pilot tvrdil že byl spolu s kolegou (KIA) sestřelen Focke-Wulfem s červeným čumákem. Oni byli přesvědčeni že útočili na "Fokouše" a já tu vysvětlil proč asi... Prostě nešťastná "friendly fire"... Ten střelec Dračenkova Šturmoviku si taky myslel že vidí dvě  Lavočky (a za chvíli byl bez hlavy), Saburo Sakai sice nezaměnil strany ale typy (Wildcat/Hellcat za Avenger), Slováci za války když ještě létali na straně osy neúmyslně sestřelili Bf 110 - zaměnivše jej za Liberátor a jeden z nejlepších stíhačů 68. squadrony, Josef Čapka byl sestřelen zadním střelcem B-17 když si měl snad zkoušet cvičnou zteč....


 


 

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711568914492.8794 forum

Reklama: Hračky