Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 316 / today visits: 316

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
16) 30.06.2020-09:22  -  El Thud     Hořký konec A-380

Tak A380 fakt není nejhezčí letadlo, Jumbo Jet má víc charisma. Ale teď v osobní dopravě pomalu končí oba, byť 747  snad budou létat dál aspoň coby Cargo.

15) 30.06.2020-06:25  -  m@rek    Hořký konec A-380

Pokaždé když jsem letěl s A380 Praha - Dubaj nebo zpět byla totélně plná ...

14) 29.06.2020-23:49  -  Knippl    Hořký konec A-380

M.Janoušek:


Já z něj měl vždy pocit takové neforemnosti. Asi jako zde... Smajlik modelar .

13) 29.06.2020-20:10  -  El Thud     Hořký konec A-380

Concorde létal třicet let. Ve své době to byla hi-tech technologie, analogicky bych ho srovnal se Space Shuttlem - ten osud je podobný - zničila je fatální nehoda  a vysoké náklady. Ale když vidím dneska navracející  se Muskovu raketu Dragon - tedy co kdysi bylo jenom v komiksech a sci-fi filmech (třeba i v našem Ráno vstanu a opařím se čajem), tak mi ani není konce raketoplánu líto.


A380 spíš připomíná v leččems vrtulník HAP Tiger - a jeho neslavný konec v Austrálii, nebo Eurofighter  Typhoon...  Z velké části politický projekt, těžce dotovaný a dokončený za účelem  jakés takés prestiže... Takové - už jsme do toho nacpali miliardy, sice to nepotřebujeme - ale tak to koupíme - uvidíme.... a voliče uspokojíme "plnou zaměstnaností".


Jinak s tím koncem A380 - řekl bych, že deset let asi k duhu  už nedostane. Pokud - jak zaznělo v tom videu, nebo jak se vyjádřili CEO bohatých aerolinek (což třeba Quatar natož Emirates jsou) - drahé na provoz a nemají smysl....tak prostě půjdou do šrotu. Ono je dost smutný, že si tohle éro vydupali Francouzi - a teď ho jako první zařízli... ani Lufthansa není zrovna chudá... jenže když fakt vidím ty obrovské motory co tahají  letadla triple seven nebo 787 či A350 tak se fakt nedivím, že tuhle potvoru už aerolinky nechtějí... Kdysi jsem četl v Playboyi (těsně před fin. krizí) že nejprodávanější auto v USA jsou Ford F-150 a Hummer H2. A ejhle - přišla krize - a Hummer skončil.  Ani Američané s (v přepočtu) 15Kč za litr (nebo galon)benzinu/nafty nechtěli už tuhle superdrahou a ultra nepraktickou obludu na kterou musel mít člověk řidičák na náklaďák.


BTW: Pokud sem to pochopil, tak transportní A-380 měla mít nákladová vrata alá Dakota - prostě fakt vrata a ne rampu, nebo odklopnou příď jako má Cargo Jumbo Jet.... To přece nemohl nikdo rozumný chtít.... Jak by to toho cpali kontajnery nebo jakýkoliv větší náklad ? Dyť otevírací čumák měl už starej dobrej leukoplastovej Gigant... před skoro 80 lety... A jestli to dobře chápu, tak se předpokládalo že pro A380F budou vybudované nějaké extra nájezdové "rukávy" kudy se bude náklad přemisťovat z letiště do éra a z éra na letiště ? (hub to hub ?)


 

12) 29.06.2020-18:14  -  jirka dominec    Hořký konec A-380

Je mi líto, že odchází. Ale byl tady s námi deset let a deset let ještě bude. Airbus říká, že na něm netratil. No, třeba nekecá. Když s tím vývojem začínali, těžko se dalo říct, jak to dopadne. Valkýrie, TSR, Arrow, Il-38, Concorde  ... Su-57.


IMHO, zabil ho vývoj stále silnějších motorů, takže na velkou většinu spojů stačí velký dvoumotorák.

11) 29.06.2020-14:48  -  Martin Janoušek    Hořký konec A-380

Nechci být v pozici "já jsem vám to říkal", ale zcela jasně si vzpomínám na okamžik, kdy jsem poprvé viděl na ILA předvádění jednoho z prvních prototypů. Pořád jsem na to letadlo koukal a říkal, že je nějaký divný. Ne obdivuhodně veliké jako Ruslan Galaxy nebo Jumbo, prostě divný. Jako bych se díval na trup lodi než na trup letadla. A tehdy jsem si říkal, to jsem moc zvědav, jak tohle bude fungovat.

10) 29.06.2020-13:49  -  El Thud     Hořký konec A-380

Super video. Děkuju.


BTW: mluví se o náhradě Air Force One. Jsem zvědav jestli se zůstane u Jumbo Jetu nebo se i zde bude šetřit a 747 vystřídá 777.


 

9) 29.06.2020-12:49  -  J Rosa    Hořký konec A-380

zrovna nedávno:


Airbus A380 - 7 důvodů, proč se aerolinkám nevyplatí…?


https://www.youtube.com/watch?v=jEDcxlnJZ5Q

8) 29.06.2020-06:37  -  Ládík_2    Hořký konec A-380

Přžedevším na to kolik samo váží uneslo málo. To se projevilo ve všem. Komfort byl, ale ekonomika provozu řekla své.

7) 28.06.2020-23:25  -  Knippl    Hořký konec A-380

T.Jakl:


Jan Čech = Brouk Pytlík čs. (nebo spíš světového) letectví...

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711594419574.5792 forum

Reklama: Hračky