Válka Plastic Planet malý 2 Fit test Attack malý
Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Plastic Planet velký

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 8361 / today visits: 8361

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
4) 24.11.2021-19:47  -  Michael Czerny    Jakou ame-iro na Zero z Pearl Harboru?

Velké díky Liborovi Malému za emailem zaslané pojednání, které jsem si právě prostudoval. Jsem přesvědčen, že modelářům tímto ušetřil hodně času a potažmo i práce. Smajlik modelarSmajlik modelarSmajlik modelar

3) 23.11.2021-16:42  -  Damir    Jakou ame-iro na Zero z Pearl Harboru?

Jsem úplný nováček v tématu japonského letectví, ale náhodou teď dělám Mitsubishi Zero (v 1:72) z bitvy v Midway. Jsem velmi překvapen obecným nedostatkem informací, a to i v otázce barev. Různé mixy více barev na jeden odstín mi přijdou v 1:72 moc. Např. Hasegawa v kitu Nakajima Kate pro zelenou barvu říká, že je to "50% barva A + 45% barva B + 5% barva C". Možná pro některé větší nebo důležitější modely bych namíchal tyto přesné mikroobjemy (může být 1 ml pro část letadla v 1:72), ale pro mě je japonské letectví méně důležité téma, nemělo by to být 100% přesné barvy . Jednoduchý "jen 95% přesný odstín", který je v jedné obvyklé barvě (např. Humbroll, Revell, Tamiya...) je v pořádku. Nebo "barva X s kapkou červené". Díky za tento nápad s Tamiya XF76. Existuje nějaké jiné jednoduché řešení, Humbrol nebo může být nějaký Federal Standard, pro Zero z letadlové lodi Akagi ?

2) 18.11.2021-22:37  -  Petr Kachlík    Jakou ame-iro na Zero z Pearl Harboru?

Zdravím,


to jsem zvědav k jakému výsledku se dojde. Poté, co jsem viděl Zero v Daytonu, tak se zatím osobně kloním k odstínu Tamiya XF76, ale s lesklým povrchem.

1) 18.11.2021  -  Libor Malý    Jakou ame-iro na Zero z Pearl Harboru?

Než se ke mně dostala stavebnice Eduardí prvotiny s karbanátky na křídle abych ji fittestnul, rozcvičil jsem se při zpracování jakési ministudie, která má za cíl rozkrýt původ a hlavně odstín svým způsobem záhadné barvy zvané ame-iro, kterou byla Zera ranných verzí opatřena. S využitím příspěvků z fór na Hyperscale a Modelingmadness, webů j-aircraft.com, Pearlharboattacked.com, periodik JAS Jottings, Scale Aviation Modeller International, publikace Combat Colours No.9 a bookletu Painting the Early Zero Sen od Nicka Millmana, jakož i osobní korespondence s ním, jsem dal dohromady na šesti stránkách "pédéefko" obsahující kromě textu i vzorky barev s důrazem na několik mixů, které se mají k získání ame-iro použít, pochopitelně i s tím mixem, co uvádí Eduard v návodu.


Pokud bude mít někdo zájem, rád mu soubor zašlu po vyžádání na mém emailu uvedeném v hlavičce. Níže je malá ochutnávka obsahu.


 
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1638798595.9142 forum