Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 5316 / today visits: 5316

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
347) 10.01.2020-17:34  -  Knippl    Nové knihy

Reedice tohoto vyprodaného titulu podle vyjádření vydavatele snad již v prvním čtvrtletí 2020...  

346) 09.01.2020-18:04  -  Knippl    Nové knihy

A tady ještě jedna novinka o operacích rumunského letectva nad naším územím v r.1945

345) 09.01.2020-17:51  -  Knippl    Nové knihy

Další "letecká" kniha od autorské dvojice Jana a Sabiny Kratochvílových. Tentokrát o 68.sqn. RAF. Jenom podotýkám, že ji lze koupit pouze osobně v Muzeu českého a slovenského exilu 20. století na ulici Štefánikova 22 v Brně ( 603 552 351 , p.Kratochvíl), nebo v brněnské pobočce vydavatelství Academia. Zde zasílají i na dobírku. V Academii cena cca 800,- (Já jí objednával 6.1. t.r. s 20% slevou a dobírkou mě vyšla na 798,-.  

344) 10.12.2019-19:01  -  Knippl    Nové knihy

Moc pěkná recenze na knihu F.Vojtáška - Pod palbou hloubkařů na stránkách Reflexu.

343) 02.12.2019-12:36  -  El Thud    Nové knihy

Já se o historii zajímám od osmi let. Dávno se samovzdělávám sám.

342) 02.12.2019-12:30  -  Jirka    Nové knihy

příspěvek 340 - To je recenze na nějakou novou knihu který vyšla v tomto předvánočním období?

341) 02.12.2019-12:17  -  jenda    Nové knihy

Hezký věci vás učí.

340) 02.12.2019-12:01  -  El Thud    Nové knihy

Mně jako člověka co se zajímá o politiku a historii už ty ubrečený kecy o tom proč sme se nebránili štvou. Poláci se bránili - a skončili pod Stalinem jako my. Akorát s mnohem  více zdevastovanou zemí.  Francie a Británie sice vyhlásili 3. Říši válku - ale formálně. Žádný expediční sbor do Polska nevyrazil a Poláci do měsíce prohráli.  Ale každopádně čs. vojska byla u toho. Češi válčili od samého počátku války.  A to, že země neválčí - aj když sou v právu - to je dodnes. Nebo snad Ukrajina podnikla tažení za znovudobytí Krymu ? Ne. Tak jaký má smysl řesit proč čs. Armáda nebojovala v roce 38 když v roce 39 už naši vojáci válčili .Suma sumárum - tzv..mnichovský komplex je blbina, která nemá opodstatnění. V roce 1938 bychom prohráli stejně jako Polsko v roce 1939.  Válka totiž nabrala na obrátkách po nástupu W. Churchilla a porážce Francie.  Proč se asi obfobí od podzimu 39-jara 1940 říká podivná vàlka nebo též sitzkrieg ? Protože ve skutečnosti pokračuje politika nevměšování. Válka je formální, na papíře (míněna UK a FR).  A dokonce se na nácky místo pum taky hází papír. A buď se počítá s tím, že Hitlerovi bude to co dobyl stačit a přestane sám válčit, nebo ho Francie a Británie porazí, bo papírové porovnání sil ve prospěch spojenců. Realita je jiná. S útokem na západ se v záp. plánech spíš nepočítá než počítá (protože se nic neděje)... Prostě 2.sv. je v počátečním krátkém období - světe div se - zamrzlý konflikt...


 


 

339) 02.12.2019-10:31  -  Alfred Riedel    Nové knihy

To Jenda: ono to tam bude, Mnichov se připomíná dost často. Méně se ovšem připomíná to, že druhou světovou válku rozpotali po dohodě Hitler se Stalinem. A taky to, že až do června 1941 českoslovenští komunisté poslouchali Kominternu, která držela na Stalinův pokyn s Hitlerem a měla tuhle válku za imperialistickou... A poslouchat Moskvu jim jde dodnes dobře....

338) 02.12.2019-00:44  -  jenda    Nové knihy

Dobrodružství pana WellingtonaBergmannová Klímová Hana


Pan Wellington je vysloužilé britské letadlo - bombardér, který vzpomíná na to, jak za války sloužil u 311. Československé bombardovací perutě RAF. Vyprávění naslouchají jeho okřídlení kamarádi v hangáru jednoho českého aeroklubu. Dva desetiletí kluci, Tonda a Eda, mají ve starém letadle svou skrýš „bunkr“. Jednoho dne si hrají s Morseovým přístrojem v panu Wellingtonovi. Ten jim náhle začne odpovídat a hned jim svěří důležitý úkol: vypátrat ztracené československé letce z jeho poslední osádky. Rozvíjí se dobrodružství plné tajemství a pohádkových zázraků. Čtenář se ale dozví i o skutečných osudech našich anglických letců za války i v odbodbí komunistického pronásledování. Druhé vydání úspěšné knihy Dobrodružství pana Wellingtona je nyní rozšířeno o doslov, který přináší rozhovor s Tomášem Lomem, jedním z našich posledních žijících letců RAF, který sloužil u legendární 311. československé bombardovací perutě RAF. Součástí doslovu je i fotoalbum z archivu pana Loma. Na konci knihy je “vysvětlovníček“, který srozumitelným způsobem dětem přibližuje pojmy jako protektorát, milicionář, kulak, ghetto, kibuc, imperialismus, transport, svazarm, reakcionář apod…

Tak hlavně že je tam o komunistech. Jestlipak je tam taky o tom, proč nemohli bránit republiku?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711579328185.7283 forum

Reklama: Hračky