Special Hobby malý Válka
Plastic Planet malý Fit test
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
ArtScale velký  

Special Hobby velký   Plastic Planet velký

denní zobrazení: 17703 / today visits: 17703

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
377) 24.11.2020-12:32  -  Knippl    Nové knihy

Kniha k 50 letům RIATu (nejen) ve Fairfordu.

376) 11.11.2020-23:42  -  Knippl    Nové knihy

375) 11.11.2020-23:41  -  Knippl    Nové knihy

374) 11.11.2020-23:40  -  Knippl    Nové knihy

Ještě pár náhledů do obsahu. 

373) 11.11.2020-23:38  -  Knippl    Nové knihy

Novinka vycházející tento podzim od Radka Andonova. Místa distribuce ještě upřesním. 

372) 30.10.2020-17:18  -  Knippl    Nové knihy

Pro ty, kteří si letos nemohli v Anglii koupit nástěnný letecký kalendář Flying legends 2021, je zde český prodejce s nabídkou.

371) 27.10.2020-17:38  -  Knippl    Nové knihy

Za nedlouho z vyd. MagnetPress:  

370) 25.10.2020-20:12  -  Knippl    Nové knihy

Pavel Krejčí:


Třetí díl leteckých nehod jsem nakonem koupil. Byl jsem mj. zvědav i na fotografie tragicky zahynuvších letců. Jsou opravdu "drsné", ale vlastní rovněž knihu "Skončeno, podepsáno" od Zd.Roučky o pražském povstání. V této knize je několik stran fotografického materiálu obětí esesáckých masakrů a musím říci, že to je o dost větší "síla", než  těch několik relativně nekvalitních  fotek (i díky použitému papíru) v knize p.Čeřovského.


No těm kráděžím stran autorských práv. S tím samozřejmě nesouhlasím, ale myslím, že právě zde je hozena rukavice seriozním autorům, protože téma nehod voj.letadel po r.45 do současnosti si to určitě zaslouží.

369) 13.10.2020-07:07  -  Michal Dub    Nové knihy

Jestli je nový počin p. Čeřovskeho stejně kvalitní jako první díl z období 1918-1939, tak velmi doporučuji nekupovat ani nečíst. S citacemi podle autorského zákona § 31 je to takto: "Do práva autorského nezasahuje ten, kdo užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle". Odůvodněná míra se v praxi v různých oborech pohybuje různě, např. v technických mnohem méně než v humanitních, a běžný poměr je přímá citace jednoho odstavce (odlišeného např. kurzívou) na stránku vlastního textu, což neplati u komparativních studií.

368) 12.10.2020-20:29  -  Pavel Krejčí    Nové knihy

Zdravím, jsem autorem Letecké Badatelny. Abych uvedl na pravou míru co tu zaznělo ke knize, o které byla řeč - nevolil bych tak silné vyjádření, jako že " kniha vznikla vykradením"... Je v ní ale řada  článků, které jsou zkopírované z mého webu a drobně  upravené- někde jsou zaměněna slova, jinde je vynechaná věta, která se autorům zdála přebytečná...Podle autorů je to tak v pořádku. Je to prý metoda "volné citace", jak jsem se od nich nově dozvěděl. Teoreticky tedy můžu vzít knihu (nebo web) nějakého autora, pozměnit pár vět, dát odkaz na původní zdroj a knihu vydat pod svým jménem. Takové vysvětlení je samozřejmě nesmysl a nevím, kde na to p. Čížek přišel.


V knize je rovněž řada fotografií, o kterých jsem si jistý, že jsou z mého webu, byť to autoři popírají. Jsou to fotografie, které jsem dostal právě od fanoušků stránek, nebo  od příbuzných zahynulých letců. Takže jsem  v minulých dnech rozesílal omluvné maily s vysvětlením, proč se jejich fotografie věnované Badatelně najednou ocitly v nějaké knize, což je tak trochu trapas.


Tuto, ani novou knihu nechci obsahově hodnotit. Včera jsem ale  viděl 3. díl a spíš než obsah mě zaujalo, kam se poděla etika při zveřejňování fotografií zahynulých letců. Fotky opravdu nedoporučuji slabším povahám, je to hodně silná káva a divím se, že to nějaké nakladatelsví vydalo.


Jinak, děkuji všem fanouškům za přízeň mému webu, materiálu určeného ke zveřejnění mám stále dost, jede se dál!


PK


 


 


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711606603085.2502 forum

Reklama: Hračky