Mr.Paint Hájek Hobby Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test
Special Hobby malý HGW
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2168 / today visits: 2168

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
317) 16.04.2018-19:59  -  Pavel Klouček    Nové knihy

V knihkupectví jsem potkal knihu Aloise Pavlůska - Československé stíhací letouny a netačil jsem zírat. Něco tak diletantského jsem neviděl už léta. Převzaté malůvky projektů z knih od Němečka vymalované pastelkou, i u reálných typů bokorysy kvality žáka páté třídy, vše barvené pastelkami. Třeba u S-199 dva bokorysy, každý zřejmě pokradený někde jinde a vypadá to jako dvě zcela rozdílná letadla pochybných tvarů. Chci jen varovat, aby za to náhodou někdo nechtěl utratit. A máte-li chvíli času, běžte se pokochat do knihkupectví, tohle se opravdu nevidí často...

316) 16.04.2018-15:44  -  zdenekse    Nové knihy


Zdravím, objevil jsem v knihkupectví knihu, která by mohla někoho z vás zajímat. Jmenuje se Od kompasu k GPS. Je vlastně o navigaci a jej v ní spousta zajímavých věcí od začátku letectví, obě války, studená válka, civilní letectví, řízené střely. Hodně o lodích a ponorkách, lety do kosmu… Na konci je velká část, která se věnuje chytrým mobilům a GPS. Tak bacha na to co o sobě komu napráskáte Laughing Je to docela síla, i když je to v tomhle případě díky původu autora zaměřené na americké reálie. Vydalo to nakladatelství Matfyzpress z MFF UK.


315) 03.02.2018-23:18  -  jenda    Nové knihy

Tak jsem kouknul do těch starších Stíhačů a není to stejné. Ve Stíhačích je hodně psaní k jednotlivým pilotům.

314) 03.02.2018-12:59  -  Knippl    Nové knihy

312. peruť jsem teprv objednal, tak nevím.

313) 03.02.2018-12:13  -  jenda    Nové knihy

Není to jedno a to samé? Ty Stíhače mám, do 312. jsem jen nahlídl.

312) 03.02.2018-11:53  -  Knippl    Nové knihy

Pro ty, kteří tak jako já v pol. devadesátých let 20.stol. propásli knížku od L.Sitenského a Z.Hurta - Stíhači, mám dvě zprávy. Jednu dobrou a jednu špatnou.


Ta dobrá je, že kniha je na e-shopu levneucebnice.cz k dostání za 382,-


https://www.levneucebnice.cz/p/stihaci/


Ta špatná je, že se ty neprodané zřejmě těch 25 let od vydání válely někde ve vlhké skladu a jsou cítit takovou tou sklepní zatuchlinou a plísní... Tak intenzivně větrám :-(


 


A ještě jedna dobrá zpráva. "Novinka" od L.Sitenského - 312.peruť je na megaknihy.cz k dostání za 374,- vč.poštovného ! Cena v kam. obchodě je cca 550,-.


https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/301068-perut-312.html?search_pos=1


 
 
311) 04.01.2018-07:49  -  KarelD    Nové knihy

310) 25.12.2017-18:48  -  KarelD    Nové knihy

309) 21.09.2017-13:39  -  cz_raf    Nové knihy

Dovoluji si představit svoji novou knihu:

Říkali mu Zeke: Vzpomínky plk. let. v. v. Adolfa Zeleného, MBE na službu v letectvu RAF v letech 1941-1945 a 1949-1971

Formát: 165 x 235 mm, 512 stran, pevní vazba, na 300 fotografií
Vydavatel: Svět křídel

Kniha podrobně mapuje život Adolfa Pravoslava Zeleného, MBE (1914-2010) a obsahuje jeho osobní vzpomínky zasazené do faktografického pozadí. Jako důstojník z povolání československé armády odešel v roce 1939 do zahraničního odboje, kde prošel cizineckou legií, československou armádou ve Francii a Velké Británii než se přeškolil na navigátora britského královského letectva a odlétal operační turnus na Wellingtonech 311. perutě. Po válce sloužil v obnoveném československém letectvu, než po komunistickém převratu v roce 1948 odešel podruhé do exilu. Znovu vstoupil do britského královského letectva, nejprve létal opět jako navigátor, později sloužil jako řídící letového provozu a svoji vojenskou kariéru zakončil jako velitel školy pro přežití v poušti.

Více podrobností a několik ukázek je možné najít na stránkách autora: http://cz-raf.webnode.cz/my-books/rikali-mu-zekeZeke


 


Pavel Vančata

308) 07.09.2017-14:02  -  Pavel Klouček    Nové knihy

Něco pro fanoušky čs. letectva:


V sobotu 16. 9. 2017 na DNECH NATO a DNECH VZDUŠNÝCH SIL AČR v Mošnově bude zahájen prodej nové knihy o vojenských dopravkách,.


Autorem je Stanislav Vystavěl a název: "Od ANSONŮ až k AIRBUSŮM"


(Chronologie organizační, personální a meteriální výstavby čs. dopravního a spojovacího letectva od r. 1945 po současnost).


Kniha má cca 300 stran (8 stran fotek letadel kbelské základny dopravního letectva v barvě)
Na adrese v odkaze je anotace.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711540342182.4814 forum

Reklama: Hračky