Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký



denní zobrazení: 110435 / today visits: 110435

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
1722) 22.11.2012-16:16  -  Vladimír Šulc    Dnes bude v TV !!!

Pánové, jen zřídka píši do témat mimo tématu Dotaz na Eduardy, ale teď mi to nedá. Abych se moc nerozkecával: kdybychom my udělali model tak, jako autoři ten dokument, tak byste nás sežrali.

1721) 22.11.2012-14:40  -  Arnal    Dnes bude v TV !!!

a bude hůře, včera jsem ČTi zaslechl, že by dějepisáři rádi při výuce více využívali dokumentárních pořadů ČT...  

1720) 22.11.2012-14:16  -  Milan Holzapfel    Dnes bude v TV !!!

Milý Houmre tvé rozhořčení celkem chápu. Právě proto, že takový dokument je určen laické veřejnosti neměly by se v něm objevovat zavádějící informace. Tou je například nesoulad obrazového materiálu s komentářem. Potom se může stát třeba to, že se mne v úterý jeden známý, který ví že se o letectví zajímám, zeptal: "Díval ses včera na to o těch našich letadlech? To jsem nevěděl, že u nás bojovali Francouzi proti komoušským Maďarům ještě s německejma érama s křížema na křídlech. To je eště nestačili přemalovat? " Narážel tím na spojení animace tuším rakouského Branďáka a komentář hovořící o francouzské escadrille Bré 590 bojující  proti Maďarské republice rad. Takovéhle věci mi prostě na dokumentech vadí stejně jako "odborně" přeložené komentáře zahraničních dokumentů v soukromých studiích, které prostě odborného korektora nepoužívají z důvodů šetření. Pak se např. dovídám, že stíhačka Mustang byla vybrojena 50cm kulomety (v originále 50.cal gun).

1719) 22.11.2012-11:07  -  Jirka Brož    Dnes bude v TV !!!

Juknul jsem na náhledy z dalšího dílu a opět stejně smutná chyba- křídelní znaky mají jenom jednu orientaci. Říkám si, když už někdo si dá tu práci s animací, to ty skiny nemůže dát na kontrolu někomu dalšímu? To je jako kdyby namalovali Francouzi obrácenou kokardu a pustili to do televize. Autora by vynesli v zubech s7

1718) 22.11.2012-10:34  -  Houmr_9    Dnes bude v TV !!!

Jinak ten průvodce pořadem je Jiří Žák, herec vinohradského divadla. Jeho otec byl také letec, bohužel se mi nepovedlo nikde dohledat, jeho jméno a jaká letadla sedlal.

1717) 22.11.2012-10:32  -  Houmr_9    Dnes bude v TV !!!

Trochu mě mrzí, když tu čtu kritiku dokumentu "Dejte nám křídla". Je mi z toho trochu smutno, když v této republice vždy musíme něčí několikaleté usilí zkritizovat a shodit. Ano, kritika může být, ale měli bychom si uvědomit, jak vše vzniká a pro koho je daný pořad primárně určen. Mám tu několik bodů, na které budu rád, když mi odpovíte. Děkuji!


1. Vyjmenujte mi všechny dokumenty, které se československému letectví věnují? Opravdu jich moc není. Takže jsem rád, že se do toho někdo pustil, byť s drobnýma chybkama.


2. dokument veřejnoprávní televize je určen zejména pro širokou veřejnost, nikoliv pro úzký okruh odborníků!!! Uvědomujete si to? Ti, kteří se o to zajímají, mohou bádat v knihách, archívech, vést o tom odbornou diskuzi. Dokumentární seriál veřejnoprávní televize nemá za úkol vést odbornou diskuzi. Kritika by byla na místě, kdyby tyto přešlapy byly třeba v odborném pořadu, jakým je dejme tomu Historie.cs, nikoliv v dokumentu, který má co nejširší mase lidí přiblížit, v čem jsme byli dobří.


3. opět se projevuje česká nátura. Vše shodit. Kritizujete např. film Nebeští jezdci! Já rozhodně ne... podle mně je to nejlepší válečný film a to, že tvůrci tam nepoužili Focke Wulfa jim klidně odpustím. Stejně jsem rád za Tmavomodrý svět. Chyb je tam požehnaně, ale o tom, jak jsme se po válce zachovali k lidem, kteří bojovali za naší svobodu, nikdo netočil. Jó taky můžu říct, že ty spity měly špatné kódové označení, byly tam špatné typy, které v té době nelétaly, měly špatnou kamufláž. Ale proč? Je to film pro širokou veřejnost, nikoliv pro úzký okruh odborníků.


4. Pokud se někomu seriál nelíbí, ať se na to nedívá. Proč to sledujete?


5. Ti co ho jen kritizují, natočte svůj dokument o čs. letcích, nikdo vám v tom nebrání. Plánujete někdo něco? Pozvěte na první promítání odborníky a ačkoliv budete přesvědčeni, že je to naprosto dokonalé. Každý tam nějakou chybku najde.


Na závěr, aby si nikdo nemyslel, že jsem patolízal ČT a dělám jí PR, pracuji v konkurenční komerční televizi :-)

1716) 21.11.2012-21:42  -  MH    Dnes bude v TV !!!

Promiňte, ale nejvíce tu řešíte animaci. Ještě jsem neviděl žádný z těch nových, animací zpestřených dokumentů, který by předčil dobře udělané starší filmy bez animace. Kdo umí a zná udělá dobrý film bez podobných rekvizit a kdo tyto požadavky nesplňuje, tomu ani sebelepší animace nepomůže. Nerozumím tomu, jak může být pro neinformovanou veřejnost přínosný film, který podává téma zkresleným způsobem a šíří informace, které neodpovídají skutečnosti. Šťastná není ani koncepce ilustrovat historii jednotlivých období na osudech vybraných osob - díky tomu mnoho informací chybí, výsledkem je jen souhrn jednotlivostí. Kostrba a Jindra byli vybráni asi jakožto "letecká esa", jako by toto bylo to nejdůležitější kriterium.Kostrba neskončil v rakouském letectví pro své české národní uvědomnění, ale z důvodu jakýchsi konfliktů s nadřízenými i podřízenými (totéž se mu potom stalo po nějakou dobu i v ČSR, kdy byl převelen k pěchotě). Podobně Jindra neskončil u čs. vojenského letectva jako oběť "odrakouštění" (řada jiných letců s rakouskou minulostí sloužila v letectvu dále a ve vysokých funkcích), ty důvody byly jiné. Stanovský byl jako představitel francouzských legionářů vybrán možná spíše pro svůj let s Aerem Ab. 11 ve dvacátých letech - byli jiní čs. letci ve Francii, kteří zde létali již v letech 1916, 1917 a 1918, zatímco Stanovský se dostal na frontu jako pilot až nedlouho před koncem války. Podobně Skála - v legiích byl v podstatě jen pilotním žákem a pokud by měl být vybrán jeden letec jako příklad ruských legionářů, měl by to být spíše Melč. Další věc, která podle mého názoru zasluhuje kritiku je, že dotyčným aktérům jsou do úst vkládána slova, která nejsou skutečně jejich. Té umělecké licence tam je až přespříliš. A abych si také přisadil k animacím - to, že Š-16 má špatně znaky mě rušilo méně ve srovnání s tím, že Sopwith 1 1/2 Strutter nese britské označení.

1715) 21.11.2012-19:30  -  nylon    Dnes bude v TV !!!
Já bych to asi zhrnul takhle.Lepší než čučet na ordinaci,gympl,obchoďák,návraty,partičku a helenu s ulicí.
1714) 21.11.2012-09:54  -  mgr. Zdenek Prochazka    Dnes bude v TV !!!

Byl jsem hodně zvědavý, co se to konečně Čtelka odhodlala vysílat, když cca před 15 lety odmítla vysílat už natočený dokumentární seriál o historii čs. letectvi s poukazem že je "přiliš národovecký"! Po odvysíláni jsem byl docela spokojen, byť se  o téma dlouhodobě zajímám a cosi málo o něm vím. Taky si myslím, že pro lidi, kteří se v tématu moc nechytají, bylo zpracování a pojetí prvního dílu to pravé ořechové. Animací bylo na můj vkus právě tak akorát a občas, např. u Kostrbova sestřelu Caproniů jsem ani moc nepoznal, že jde o animaci. Ve srovnání s přímo maximálně přebujelými animacemi zrovna vysílané "Big E" nebo Stíhačů v boji bylo množství animací tak právě OK. Jediné, co mě tam poněkud rušilo, byl ten podívný dým či stoupající mlha v pozadí malé obrazovky. i mě moc zaujal moderátor, navíc je mi dost povědomý, ale žel v závěrečných titulcích byli jmenovaní tři, takže taky nevím, kdo to byl a zajímalo by mě to. Ještě mi vadilo, že ač kbelské muzeum má z popisovaného období origo neúplný Hansa Brandeburg D I, Spad VII, Letov Š2 a repliku Aera. Ae.01, nebyl tam ani vteřinka jejich záběrů z expozice ze zmínkou, že jsou tam v sezóně k vidění. K nějakým věcným chybičkám, které tu uvádějí kolegové snad jen to, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. Já se tam několikrát dozvěděl něco nového, přesto, že téma dlouhodobě sleduju. Těším se na 20. a 30.léta. Mgr.Procházka

1713) 20.11.2012-22:03  -  Michal Dub    Dnes bude v TV !!!

Možná je to tím, že o tématu něco málo vím, ale nejvíce mi vadilo, že archívní záběry někdy dost těžce neodpovídaly komentáři. Pro příznivce argumentu typu lepší tohle než nic doporučuju koupit si čtvrtkovou mušku od Edy a postavit si ji ve Ferákově kamo s namalovanými sedmi sestřely pod kabinou!!!

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
  • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
  • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
  • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
  • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
  • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
  • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
  • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
  • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
  • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
  • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
  • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1714130350.5975 forum