Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 30.6.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Special Hobby malý HGW
Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Kit Saloon Nymburk 2018Special Hobby velký

denní zobrazení: 2138 / today visits: 2138

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
7) 01.09.09 09:57:05  -  jirka dominec    Ceskoslovenska Stuka
to, že Stuka měla označení B-37 a že nebyla zařazena do služby, jsem našel v SPM 4 a 5. Nic víc.
6) 01.09.09 09:13:39  -  Damir    Ceskoslovenska Stuka

To all: dekujem.

Jsem nekde ctal ze Stuka v rejstriku byla a v roku 1947 (myslim v VLU), nevim kde. Mozne v casopisu HPM, jsou tam byli claneki pred knihou Cs- letectvi od 1945-1957. Ak je to spravne a ak Stuka mela "ceske jmeno" (B-37), musila met Cs. znake. 

To Mach Tom:  V knihy Luftwaffe nad Cs.... (Rajlich) je seznam jednotek Luftwaffe v kvetnu 1945. Tam jsem nasel jen 4 jednotke z Ju-87D:

Stab/SG4           Ju-87D   Olomouc-South

I/SG4                Ju-87D  Olomouc-South

III/SG2             Ju-87D   Milovice

Gruppe Herzog   Ju-87D   Vysoke Myto

Nic pro Plzen a Hradcane.  Muzes napsat jaka je ta Stuka Ju-87D z MBI/Sagitta?

5) 31.08.09 21:06:12  -  Martin DECARLI    Ceskoslovenska Stuka
Já jen doplním že info že po válce co vylétlo to mělo minimalne čs.znaky mám od p.Peřiny. V c. Krumlove sme bývali min 2x rocne na veceri a za touto informaci si opravdu stal.

Je dost mozne že se foto nezachovala a že nikdo z nás se k ní nedostane. Ale dost verím tomu že už min. pul roku po válce nebyl takový chaos aby vyletlo ero bez označení.
4) 31.08.09 20:53:39  -  Mach Tom    Ceskoslovenska Stuka
Možné s čeho vycházet je podoba Ju-87 v monografii Junkers Ju-87 MBI/Sagita, stránky 30-31.
Kde jsou fotky Ju 87D-8 a Ju 87G-2 na letištích v Plzni a v Hradčanech.
3) 31.08.09 17:54:29  -  pp    Ceskoslovenska Stuka
...tuším   SVZ-Stuky vyrobené u nás v TN boli zhabané Nemcami a spakované niekam s postupujúcou Luftwaffe na západ.Federálne Stuky-tak to mi je poriadna novota,ale možno mám info-medzeru.
2) 31.08.09 17:40:46  -  Honza Hora    Ceskoslovenska Stuka

Damire, je to hodně dobrý dotaz. To samé by zajímalo mnoho jiných modelářů, kteří se zajímají o čs letectvo. Bohužel, zatím nejsou žádné podrobnosti známé. Pokud vím, foto československé Stuky se zatím nikde neobjevilo.

Přidávám se k tomuto dotazu, ale moc nevěřím, že se zrovna na tomto fóru dočkáme odpovědi. 

1) 31.08.09 11:36:10  -  Damir    Ceskoslovenska Stuka

Prosim o malu pomoc. Mam na stulu Stuku (Ju-87D-5) a bude to samozrejme ceskoslovenska stuka. 

Pochopil jsem ze v ceskoslovensku letale po valce 2 Stuke, ze minimalne jedna bila D-5, a je minimalne jedna letala a v roku 1947. 

V stare knihe pan Sorel napsal ze nemela zadne Cs. znake, ale myslim ze to nerealne (a Martin Decarli mi taky rekel ze musila mat Cs. znake). Ak je zkusena v roku 1947., musila mat Cs. znake. Je to spravne?

Mam dotaz o zbarveni. Je mozne ze ceskoslovenska Stuka byla jedna z Stuka vyrobenih v Slovensku? Nebo je puvodne z nejake nemecke jednotke v uzemi Cs.? Jsem omaloval standardne (RLM70/71 "lomene"), a chtel bych jeste mat nejake informace (nebo napad) jak omalovat vrtulovy kuzel, a mozne nejake doplnke (napriklad zlouta pruha okolo trupa?). Dekuji predem pro kazdu informace nebo napad.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711527141114.659 forum

Reklama: Hračky